APA Black House mówi głosem Tomasza Knapika
APA Black House mówi głosem Tomasza Knapika
Najsłynniejszy inteligentny dom w Polsce otrzymał nowy głos. Kiedy mówi, goście słyszą kultowego lektora- Tomasza Knapika. Jest to jedna ze zmian w ramach przygotowań nowej ścieżki zwiedzania ultranowoczesnego showroomu technologicznego w Gliwicach.
Zwiedzanie 2.0
Gospodarzem domu jest Gustaw. Nosorożec z ryciny Albrechta Dürera, który widnieje na ścianie recpecji APA Black House. To on oprowadza gości po kolejnych pomieszczeniach pokazując funkcjonowanie najnowocześniejszych technologii w realnym świecie. Do tej pory głos budynku brzmiał jak klasyczny, komputerowy symulator mowy.
APA Black House jest odwiedzany przez młodzież szkolną, studentów, inżynierów, projektantów, architektów, polityków i przedstawicieli świata biznesu, aby poznać najnowsze rozwiązania technologiczne i zgłębiać sposoby ich implementacji w życiu człowieka.
Ultranowoczesny showroom jest naszpikowany inteligentnymi technologiami w postaci czujników i automatyki budynkowej (BMS). Dom działa w oparciu o flagowy system APA Group –Nazca, który koordynuje całość oraz o produkty partnerów, które dostosowują się do użytkownika, wchodzą z nim w interakcję i dostarczają praktycznych, ułatwiających życie rozwiązań. Znalazły się tu między innymi systemy takich producentów jak: Samsung, Canon, Philips, Ecophon, Uniwex czy Inter Sicherheits Service.
Czytał Tomasz Knapik
Przy realizacji nagrań dla APA Black House spotkały się dwie ścieżki zawodowe Tomasza Knapika. Nie każdy wie, że jest doktorem elektrotechniki i był wieloletim wykładowcą Politechniki Warszawskiej. Powszechnie jest znany z oryginalnego, głębokiego i dynamicznego głosu. Jego charakterystyczną barwę można spotkać w takich filmach jak Mad Max, Cobra, Terminator 2, Pulp Fiction czy Wściekłe Psy i niezliczonych ilościach produkcji, dostępnych niegdyś na kasetach VHS.
Był stałym lektorem polskich dystrybutorów: Artvision, Best Film, Imperial, ITI Home Video, NVC VIM, czy Vison. Tomasz Knapik był również lektorem Polskiej Kroniki Filmowej, a także czytał dla takich stacji telewizyjnych jak TVP, Polsat, Polonia 1 i Tele 5. W 2008 roku nagrał komunikaty głosowe do autobusów komunikacji miejskiej w Warszawie.
"Niezwykle się cieszę, że Pan Tomasz Knapik nadał charakteru Gustawowi swoim mocnym, męskim głosem. Cała narracja APA Black House opowiada o interakcjach pomiędzy ludźmi a technologiami. Dzięki Panu Tomaszowi relacja człowiek-maszyna i doświadczane przez gości emocje będą prawdziwsze, mocniej przeżywane."
-komentuje Artur Pollak, Prezes Zarządu APA Group
Nowa ścieżka zwiedzania jeszcze w 2020 r.
Jak opowiada Aleksandra Latocha, koordynator działu marketingu APA Group: "Jeszcze w tym roku osoby zwiedzające showroom będą mogły doświadczyć jeszcze ciekawszej ścieżki edukacyjnej zawierającej nowe rozwiązania technologiczne do walki z pandemią, czy elementy augument reality (rozszerzonej rzeczywistości".
Trwają ostatnie prace automatyków i inżynierów w zakresie wdrożenia nowej ścieżki zwiedzania. Uruchomienie planowane jest na jesień 2020r. Niebawem zostanie podana data premiery.
Więcej szczegółów: https://apagroup.prowly.com/105299-apa-black-house-mowi-glosem-tomasza-knapika
Dreame comes true – doskonały rok marki
Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
A gdybyście tak tej zimy wspólnie zanurzyli się w magii… immersji?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące
Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.
Finanse
Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania
Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.
Nowe technologie
Wiktor Dyduła: Słyszę coraz więcej utworów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję. Trudno je odróżnić od kompozycji stworzonych przez ludzi
Wokalista zauważa, że nowoczesne technologie rewolucjonizują nasze życie i mają zastosowanie w różnych dziedzinach. Jeżeli natomiast chodzi o sztuczną inteligencję, to nie ma on nic przeciwko kreatywnemu jej wykorzystaniu również w branży muzycznej. Ale choć AI potrafi wygenerować już całkiem dobrze brzmiące utwory, to przecież na koncertach hologramy czy awatary nie dostarczą odbiorcom takich emocji, jakie towarzyszą występom prawdziwych artystów.