Komunikaty PR

Co trzeci powstający dom posiada elementy smart home. Nowy smartwatch Bemi Remo

2022-09-29  |  11:15

Rozwiązania smart home są coraz popularniejsze w naszym kraju – obecnie już co trzeci nowo powstający dom je posiada. Nowością na rynku jest smartwatch Bemi Remo z funkcją smart home, przy pomocy którego możliwa jest kontrola inteligentnych urządzeń wyposażenia domowego. Za jego pośrednictwem możliwe jest grupowanie urządzeń z ekosystemem Tuya Smart w dedykowanej aplikacji i zarządzanie ich działaniem. Dodatkowo urządzenie pozwala na kontrolę zużycia energii elektrycznej oraz zdalną opiekę nad pupilami. Tryb opuszczania domu umożliwia wyłączanie i włączanie wybranych urządzeń oraz oświetlenia zarówno przed domem, jak i w środku, za pomocą jednego przycisku.

 

Rozwiązania smart home nie tracą na popularności

Wyniki badania przeprowadzonego w styczniu 2022 r. wskazują, że elementy smart home występują w co trzecim nowo powstającym domu. Co ciekawe, odsetek ten utrzymuje się od trzech lat na zbliżonym poziomie. Z raportu wynika, że decyzja o wdrożeniu tego typu rozwiązań wynika najczęściej z potrzeby zwiększenia komfortu mieszkania. Jedynie 17 proc. badanych nigdy nie słyszało o systemach smart home. W związku ze stałą popularnością takich rozwiązań w polskich domach dystrybutor elektroniki użytkowej – firma 4cv wprowadza na nasz rynek smartwatch Bemi Remo, umożliwiający zdalną kontrolę urządzeń inteligentnego domu.

 

Zdalne zarządzanie urządzeniami z systemem Tuya Smart

Smartwatch Bemi Remo posiada integrację ze wszystkimi urządzeniami z ekosystemu Tuya Smart, dzięki czemu można połączyć go poprzez dedykowaną aplikację z każdym kompatybilnym z tym systemem urządzeniem. Smartwatch Bemi Remo pozwala zdalnie sterować wieloma inteligentnymi urządzeniami w domu, takimi jak m.in. klimatyzacja, ogrzewanie, smart TV, alarm, a także oświetlenie, które może być modyfikowane do indywidualnych potrzeb i preferencji oraz dowolnie personalizowane. Za pośrednictwem smartwatcha Bemi Remo możliwa jest również kontrola oraz zarządzanie oświetleniem i nawadnianiem w ogrodzie.

 

Kontrola kosztów zużycia energii elektrycznej oraz zdalna opieka nad pupilem

Bemi Remo pozwala na wgląd w zużycie energii elektrycznej i zastosowanie energooszczędnych rozwiązań, które z jednej strony umożliwią obniżenie rachunków, a z drugiej są przyjazne dla środowiska. Za pośrednictwem smartwatcha możliwa jest także zdalna obsługa automatycznego podajnika karmy dla pupili, który wyda ustaloną porcję w wyznaczonym czasie. Dodatkowo możliwe jest pogrupowanie sprzętów i jednoczesne sterowanie nimi. Zegarek umożliwia korzystanie z trybu opuszczania domu – pozwala on jednym kliknięciem włączyć lub wyłączyć wybrane urządzenia oraz oświetlenie. System może być także wykorzystywany jako dodatkowe zabezpieczenie przed włamaniem – ustawienie automatycznego włączania światła na krótki czas stworzy wrażenie obecności mieszkańców w domu.

 

Monitorowanie aktywności fizycznej, zdrowia oraz snu

Smartwatch Bemi Remo jest wodoszczelny – posiada ochronę IP67, dzięki czemu jest odporny na kurz, wilgoć i krótkotrwałe zanurzenie w wodzie. Urządzenie posiada 7 trybów sportowych, pozwalających na dopasowanie aktywności do potrzeb użytkownika. Dodatkowo zegarek ma wbudowany licznik kroków, a także mierzy przebyty dystans i liczbę spalonych kalorii. Bemi Remo posiada także funkcje monitorowania snu, tętna, saturacji oraz ciśnienia krwi. Zegarek posiada również ćwiczenia oddechowe, które z jednej strony mogą pomóc w obniżeniu stresu, a z drugiej – wzmocnić płuca.

 

Obsługa przez dedykowaną aplikację

Bemi Remo jest kompatybilny ze smartfonami z systemem operacyjnym Android (4.4 lub nowszymi) oraz iOS (11.0 lub nowszymi). Obsługa możliwa jest przez bezpłatną aplikację „Tuya Smart”, która dostępna jest w Google Play Store oraz App Store. Smartwatch w kolorze czarnym oraz szarym dostępny jest w sklepach sieci Media Expert oraz Avans w cenie 289,99 zł.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Rocket Science
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Dreame comes true – doskonały rok marki Biuro prasowe
2024-12-31 | 12:00

Dreame comes true – doskonały rok marki

Dreame Technology, producent innowacyjnych i uznanych urządzeń domowych, dołożył wszelkich starań, aby mijający rok był dla marki przełomowy. Własne punkty sprzedaży, pozycja lidera na
IT i technologie Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
2024-12-16 | 16:00

Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji

Dreame Technology, producent innowacyjnych i uznanych urządzeń domowych, w ostatnim czasie wprowadził do swojej oferty w Polsce trzy modele odkurzaczy pionowych. Mowa o R20 Aqua z innowacyjną
IT i technologie A gdybyście tak tej zimy wspólnie zanurzyli się w magii… immersji?
2024-12-16 | 16:00

A gdybyście tak tej zimy wspólnie zanurzyli się w magii… immersji?

Zima. Szarość za oknem. Światła miasta gasną wcześniej, a smutne odcienie powtarzalnej codzienności wdzierają się do wyobraźni. W tej monotonii zaczynacie poszukiwać czegoś więcej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.