Cooler Master wraz z IPN zapraszają na nowoczesne lekcje historii
Wraz z otwarciem Centralnego Przystanku Historia w warszawskim Instytucie Pamięci Narodowej ruszył projekt pt. „Immersyjne lekcje historii w Strefie Nowych Technologii”. W nowo powstałej przestrzeni pojawiły się rozwiązania Cooler Master Orb X. To właśnie m.in. dzięki tym kapsułom edukacja połączona z elementami zabawy ma być ciekawsza i efektywniejsza.
Immersyjna lekcja historii
Orb X umożliwia użytkownikom wyruszenie we wciągającą podróż, jaką może być na przykład immersyjna lekcja historii. Aby zwiększyć atrakcyjność przekazu Biuro Nowych Technologii IPN przygotowało gamingowe projekty edukacyjne oparte na historycznych wydarzeniach. Do wyboru są tu m.in. „Lotnicy – wojna w przestworzach”, którego akcja rozgrywa się podczas II wojny światowej. „Gra szyfrów” - prezentująca wciąż mało znane dokonania polskich kryptologów, czy „Warsaw Rising - Miasto Bohaterów” – gdzie gracz wciela się w postać dowódcy drużyny, a jego misją jest przeprowadzenie zespołu przez 63 dni Powstania Warszawskiego.
Cooler Master Orb X ma na celu poprawę wrażeń użytkownika poprzez różne podejścia. Elegancki, półzamknięty kokpit z zautomatyzowaną kopułą wahadłową, z napędem elektrycznym zapewnia prywatność i obsługę maksymalnie trzech 27-calowych monitorów dla zwiększenia efektów wideo. Wbudowane głośniki z dźwiękiem przestrzennym mają realistycznie odtwarzać scenę dźwiękową nawet bez korzystania ze słuchawek. Całość oferuje zintegrowany system sterowania umożliwiający użytkownikom efektywne korzystanie z multimediów.
Strefa nowoczesnych technologii mieści się w Biurowcu Central Point przy ul. Marszałkowskiej 107. Wstęp wolny po wcześniejszej rejestracji na stronie www.ipn.gov.pl

Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji

Dreame comes true – doskonały rok marki

Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.