Komunikaty PR

Cyberbezpieczeństwo - tylko 60% użytkowników regularnie sprawdza bezpieczeństwo

2022-05-12  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kupniewska
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl

Badanie G DATA pokazuje: osoby z dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa IT są bardziej ostrożne w korzystaniu z telefonów komórkowych, laptopów i tabletów.

Wiele osób nadal lekceważy bezpieczeństwo własnych urządzeń. Aktualne badanie „Cyberbezpieczeństwo w liczbach” przeprowadzone przez G DATA we współpracy ze Statista pokazuje: ponad 40 procent ankietowanych nie sprawdza regularnie stanu bezpieczeństwa swojego smartfona, laptopa lub tabletu!

Tylko 60 procent użytkowników Internetu regularnie sprawdza zabezpieczenia swoich urządzeń elektronicznych. To wynik aktualnej ankiety przeprowadzonej przez G DATA we współpracy ze Statista. Po bliższym przyjrzeniu się liczbom można zauważyć, że osoby o dużej wiedzy w zakresie bezpieczeństwa IT są bardziej ostrożne w sieci niż osoby o wiedzy niewielkiej. Podczas gdy około 75 proc. ankietowanych osób o wysokich umiejętnościach regularnie sprawdza stan bezpieczeństwa swoich urządzeń, w przypadku osób o niewielkich umiejętnościach liczba ta wynosi tylko 43 proc.

 

 

 

Każdy, kto nie sprawdza regularnie stanu bezpieczeństwa własnych urządzeń, postępuje nieodpowiedzialnie i naraża przechowywane dane na niepotrzebne ryzyko. Użytkownicy, którzy aktywowali automatyczne aktualizacje smartfonów, laptopów i tabletów lub którzy regularnie wykonują kopie zapasowe, powinni nadal sprawdzać, czy aktualizacja się powiodła, ponieważ przerwane połączenie WLAN lub niski poziom naładowania baterii wystarczy, aby urządzenie było narażone na cyberatak. Zwłaszcza jeśli urządzenie nie było używane przez długi czas, jego właściciel powinien zaktualizować program antywirusowy przed pobraniem i otwarciem plików z Internetu.

Robert Dziemianko

PR Manager, G DATA

 

Korzystanie z urządzeń prywatnych w pracy

Pandemia koronawirusa spowodowała, że korzystanie z prywatnych urządzeń w pracy stało się bardziej popularne. Wiele firm ustanowiło specjalne zasady i pozwoliło na pracę ze swojego prywatnego urządzenia. Z ankiety wynika jednak, że nie wszyscy użytkownicy przestrzegają ustalonych reguł. Tylko dwie trzecie respondentów twierdzi, że przestrzega środków bezpieczeństwa podczas korzystania z urządzeń prywatnych w pracy. Ostatnie dwa lata pokazały, że cyberprzestępcy w szczególności wykorzystali sytuację pandemiczną oraz pracę “na home office” i nasilili próby ataków. Jeśli pracownicy zaniedbują wytyczne firmy dotyczące zabezpieczania używanych urządzeń, narażają na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale i całą firmę.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Grupa FLPR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Dreame comes true – doskonały rok marki Biuro prasowe
2024-12-31 | 12:00

Dreame comes true – doskonały rok marki

Dreame Technology, producent innowacyjnych i uznanych urządzeń domowych, dołożył wszelkich starań, aby mijający rok był dla marki przełomowy. Własne punkty sprzedaży, pozycja lidera na
IT i technologie Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
2024-12-16 | 16:00

Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji

Dreame Technology, producent innowacyjnych i uznanych urządzeń domowych, w ostatnim czasie wprowadził do swojej oferty w Polsce trzy modele odkurzaczy pionowych. Mowa o R20 Aqua z innowacyjną
IT i technologie A gdybyście tak tej zimy wspólnie zanurzyli się w magii… immersji?
2024-12-16 | 16:00

A gdybyście tak tej zimy wspólnie zanurzyli się w magii… immersji?

Zima. Szarość za oknem. Światła miasta gasną wcześniej, a smutne odcienie powtarzalnej codzienności wdzierają się do wyobraźni. W tej monotonii zaczynacie poszukiwać czegoś więcej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.