Komunikaty PR

Cyberochrona w czasach home office

2022-04-26  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kupniewska
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Do pobrania .docx ( 0.02 MB )

Wielu z nas, w ciągu ostatnich dwóch lat zmieniło tryb swojej pracy ze stacjonarnej na hybrydową lub całkowicie zdalną – „pracuję na home office”, zapewne jest to już znane nam zdanie.

Niestety, pracując w zaciszu swojego domu, często ignorujemy bardzo ważny aspekt pracy przy komputerze – cyberbezpieczeństwo. Jak więc zadbać o siebie i swoje urządzenia, kiedy nie mamy obok siebie ogromnego działu IT?

 

Podstawowe zasady bezpieczeństwa

Najprostszy sposób na ochronę? Zasada ograniczonego zaufania.

Nigdy nie wiemy kto (lub co!) znajduje się po drugiej stronie monitora, dlatego nie podajemy nikomu swoich danych poufnych, ani haseł do kont. Hasła to bardzo ciekawy temat, zapewne duża ilość z nas używa tego samego hasła do wielu kont, bo „nie zapamiętam więcej”. To oczywiście karygodny błąd! Posiadanie tego samego hasła do wszystkich usług w sieci sprawia, że stajemy się łatwym celem dla hakerów internetowych. Warto korzystać z menadżera haseł, jeśli nie mamy wystarczająco miejsca w głowie na kolejne skomplikowane wyrazy.

 

Phishing

Phishing to metoda cyberataku, która polega na przesyłaniu fałszywych e-maili od legalnych organizacji (np. bank, urząd, firma kurierska) lub przekierowywaniu na fałszywe strony WWW. Hakerzy grzecznie proszą o potwierdzenie czegoś, czasem sugerują jakiś problem, np. niedopłatę do paczki – po kliknięciu w link zostajemy przekierowani na fałszywą witrynę i nakłonieni do podania swoich danych prywatnych, najczęściej również numeru konta.

Dla nas to tylko jedno niewinne kliknięcie, a dane, które przesyłamy wtedy do hakerów, pozwalają im np. na wyczyszczenie naszego konta bankowego.

Nie reagujemy na podejrzane linki na Facebooku, a do niechcianych e-maili podchodzimy z dozą ostrożności. Sprawdzamy adresy URL stron – w przypadku oszustw, adresy wyglądają poprawnie, ale mogą mieć literówki czy inne domeny (rząd.com zamiast rząd.gov).

 

VPN, czyli bezszelestne surfowanie

Warto zainwestować w oprogramowanie VPN, które pozwala na zachowanie prywatności w sieci – to w swojej ofercie ma np. G DATA. Korzystanie z Virtual Private Network uniemożliwia śledzenie naszych działań, bo są one... wymazane. To bardzo fajna sprawa, gdy korzystamy z publicznego Wi-Fi, np. w hotelu czy w transporcie publicznym. W codziennym surfowaniu po Internecie to oprogramowanie również jest bardzo przydatne! A przy okazji umożliwia nam połączenie się z serwerem wybranego kraju – jeżeli chciałeś obejrzeć na Netflixie serial, który jest niedostępny w naszym kraju, to z oprogramowaniem VPN możesz to zrobić i spokojnie przysiąść przy swojej ulubionej produkcji!

Korzyści płynące z VPN

Szyfrowanie przesyłanych danych, czyli zabezpieczanie niechronionych połączeń, zarówno w domu, jak i korzystając z publicznych sieci WLAN, rygorystyczna polityka "No Logging" w usłudze G DATA VPN. Do tego nieograniczony dostęp do treści - omijanie ograniczeń związanych z dostępem do mediów i witryn internetowych obowiązujących w danym kraju.

Anonimowa aktywność w sieci jest możliwa dzięki prawie 2 000 serwerów VPN w ponad 75 lokalizacjach na całym świecie!

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Grupa FLPR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Dreame comes true – doskonały rok marki Biuro prasowe
2024-12-31 | 12:00

Dreame comes true – doskonały rok marki

Dreame Technology, producent innowacyjnych i uznanych urządzeń domowych, dołożył wszelkich starań, aby mijający rok był dla marki przełomowy. Własne punkty sprzedaży, pozycja lidera na
IT i technologie Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
2024-12-16 | 16:00

Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji

Dreame Technology, producent innowacyjnych i uznanych urządzeń domowych, w ostatnim czasie wprowadził do swojej oferty w Polsce trzy modele odkurzaczy pionowych. Mowa o R20 Aqua z innowacyjną
IT i technologie A gdybyście tak tej zimy wspólnie zanurzyli się w magii… immersji?
2024-12-16 | 16:00

A gdybyście tak tej zimy wspólnie zanurzyli się w magii… immersji?

Zima. Szarość za oknem. Światła miasta gasną wcześniej, a smutne odcienie powtarzalnej codzienności wdzierają się do wyobraźni. W tej monotonii zaczynacie poszukiwać czegoś więcej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.