Dźwięki „szyte na miarę” – bezprzewodowe słuchawki Clam Elite Fresh ‘n Rebel
Holenderska marka Fresh ‘n Rebel prezentuje kolejną nowość – bezprzewodowe słuchawki Clam Elite z cyfrową aktywną redukcją szumów oraz dedykowaną aplikację Personal Sound, która pozwala dostosować odtwarzane przez słuchawki dźwięki do indywidualnych preferencji słuchającego. Co jeszcze wyróżnia nowy, najwyższy model z linii Clam?
Każdy z nas nieco inaczej postrzega niskie, średnie i wysokie częstotliwości. Niektórzy lepiej słyszą wysokie tony, inni zaś są bardziej wyczuleni na basy. Owe różnice w odbieraniu dźwięków skłoniły holenderską markę do stworzenia modelu słuchawek, w których odbiorca może w pełni cieszyć się ulubioną muzyką zgodnie z własnymi preferencjami słuchowymi. A wszystko dzięki zainstalowaniu i użyciu aplikacji Personal Sound. Jak to działa?
Personalizacja dźwięku – tworzenie profilu osobistego w aplikacji Personal Sound
Używana przez markę Fresh ‘n Rebel aplikacja Personal Sound po sparowaniu ze słuchawkami Clam Elite najpierw testuje nasz słuch na wszystkich częstotliwościach. Podczas 3-minutowego testu dźwięki są odtwarzane z różnymi poziomami głośności, zarówno dla lewego jak i prawego ucha. W oparciu o to, które tony są lepiej słyszalne, a które niesłyszalne, tworzony jest profil osobisty, w którym dane częstotliwości są wzmacniane lub zmniejszane. W ten sposób model Clam Elite proponuje użytkownikom maksymalną personalizację dźwięków i idealne dopasowanie do słuchacza. Produkt zatem spodoba się osobom, które nie lubią kompromisów i szukają najlepszej, subiektywnie ocenianej jakości dźwięku. Aplikacja dostępna jest zarówno dla posiadaczy telefonów z systemem Android jak i iOS.
Wydajność na najwyższym poziomie
Analogowa aktywna redukcja szumów (ANC) w niższych modelach Clam wykorzystuje tylko jeden mikrofon w każdej słuchawce (aby zredukować głównie tony basowe). W przypadku Clam Elite, wyposażonych w cyfrową aktywną redukcję szumów, mikrofon znajduje się zarówno po wewnętrznej jak i zewnętrznej stronie każdego nausznika. Doskonałą redukcję szumów zapewniają też: chip komputerowy oraz izolujący kształt nauszników. Za sprawą redukcji większego zakresu częstotliwości dźwięku (do 34 dB) hałas praktycznie nie wydostaje się na zewnątrz. Podobnie jak jeden z niższych modeli – Clam ANC DGTL – Clam Elite pozwala być świadomym otoczenia, wykonując dokładne przeciwieństwo funkcji aktywnej redukcji szumów. Mikrofony na zewnątrz nauszników wzmacniają otaczające dźwięki lub głosy, dzięki czemu możemy jeszcze lepiej słyszeć wszystko wokół siebie podczas słuchania muzyki bez zdejmowania słuchawek. Zapewnia to bezpieczeństwo podczas korzystania ze słuchawek w ruchu ulicznym.
Piękne, funkcjonalne i inne niż pozostałe
W przeciwieństwie do innych modeli Clam, słuchawki Clam Elite zostały zaprojektowane nie w sześciu a w trzech kolorach: chłodnym niebieskim (Steel Blue), ciemnoszarym (Storm Grey) oraz złotym (Silky Sand). Nowość od Fresh ‘n Rebel może pochwalić się aż 40 godzinami słuchania muzyki bez przerwy (w przypadku niekorzystania z cyfrowego ANC i 30 godzinami w przypadku jego użycia). Oznacza to, że na jednym ładowaniu możemy polecieć np. z Amsterdamu do Rio de Janeiro i z powrotem, albo korzystać z urządzenia przez okrągły tydzień w pracy (40 godzin). Dodatkowo Clam Elite wyposażono w przydatne funkcjonalności np. automatyczne wstrzymanie (muzyka przestaje grać, gdy tylko zdejmiemy słuchawki, a gdy je założymy z powrotem, muzyka będzie kontynuowana tam, gdzie została przerwana) oraz kontrola dotykowa. Ta ostatnia sprawia, że wystarczy dotknąć logo w prawej słuchawce, aby sterować muzyką, głośnością, rozmowami telefonicznymi i asystentem głosowym (Siri i Asystentem Google).
Komfort użytkowania na pierwszym miejscu
Clam Elite są bardzo wygodne w noszeniu dzięki innowacyjnemu kształtowi pałąka, miękkiej warstwie z proteinowej skóry i poduszkom pochłaniającym wilgoć. Po zakończeniu słuchania możemy złożyć słuchawki i schować je w dołączonym etui. Jednocześnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby wygodnie nosić je na szyi – także w tej kwestii idealnie dopasowują się do kształtu ramion i klatki piersiowej. W zestawie poza etui znajdziemy też kabel do ładowania (USB-C) oraz kabel audio (3,5 mm). Słuchawki są lekkie – 260 gramów, a czas ich ładowania wynosi 4 godziny.
Clam Elite Fresh ‘n Rebel w czerwcu 2021 będą dostępne do kupienia w najlepszych polskich sklepach z elektroniką. Cena wynosi 899 zł. Więcej informacji na https://www.freshnrebel.com
Dreame comes true – doskonały rok marki
Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
A gdybyście tak tej zimy wspólnie zanurzyli się w magii… immersji?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.