Ekologiczne rozwiązania dla domu
Grupa FLPR
ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Od początku roku minęło już sporo czasu. Jak każdy nowy okres sprzyjał on postanowieniom. Te z kolei najczęściej dotyczą oszczędzania i bycia bardziej ekologicznym. Zbliżający się Dzień Ziemi jest szczególną okazją do samorefleksji nad wyborami, których dokonujemy każdego dnia. Przyjrzyjmy się rozwiązaniom, które odciążają naszą planetę a przy okazji także nasze portfele.
Świadomość to podstawa
Wszelkie badania pokazują, że Polacy nie są zadowoleni ze swoich działań na rzecz środowiska. Mimo że z roku na rok coraz bardziej udaje nam się dbać o zdrowe nawyki, nadal ograniczają się one do tych, bardzo podstawowych. Mieszkańcy przyznają się do segregacji śmieci, zakręcania wody w kranie czy niemarnowania jedzenia. O tych bardziej złożonych działaniach świadomości wciąż jest jeszcze niewiele.
Dzień Ziemi
Ideą akcji jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 roku. Ten wyjątkowy dzień ma być ponad podziałami i zwracać uwagę na to, że niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu czy wieku zamieszkujemy jedną Planetę. To dobra okazja do tego, by nagłaśniać globalne problemy Ziemi i domagać się odpowiednich działań politycznych.
Kreatywności nie ma końca
Dzisiejsze aktywności na rzecz środowiska są już tak liczne, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Najczęstsze działania to te, o zasięgu globalnym takie jak: zielona energia, poprawa jakości powietrza, zalesianie, redukcja emisji gazów cieplarnianych, elektromobilność, zrównoważony transport, ochrona gatunkowa roślin i zwierząt czy tworzenie parków narodowych. Są jednak zachowania, o które może dbać każdy codziennie. Ograniczamy już plastikowe słomki i przekonaliśmy się do wielorazowych toreb na zakupy. Dostępna dziś technologia również ułatwia nam zadanie i uspokaja nasze sumienia. Na rynku pojawia się coraz więcej produktów ukierunkowanych na energooszczędność i ogólne dbanie o zdrowie planety. Dobrym przykładem są domowe lampki ledowe, żarówki z czujnikiem ruchu, bezprzewodowe powerbanki z zasilaniem solarnym lub bambusowe głośniki. Z kolei firma ezviz proponuje inteligentne gniazdka, które monitorują poziomy zużywania energi przez sprzęty w naszym domu. Co więcej, taka wtyczka, pozwala zdalnie wyłączyć nieużywane urządzenia za pomocą aplikacji. Możemy ustawić harmonogram, zgodnie z którym przyrządy domowe będą pobierały prąd, po czym automatycznie się wyłączą.
Dobrze, że nie tylko jednostki wykazują troskę wobec naszej planety. Coraz więcej firm jako priorytet dla materiału czy zastosowania produktu ustala właśnie ekologię. To dobry krok.

Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji

Dreame comes true – doskonały rok marki

Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość
Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Żywienie
Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.