Elektronika na Dzień Dziecka. Ranking TOP prezentów od iMad
38 pr & content communication
Łódź
91-035 Łódź
38|pr.pl| |38|pr.pl
000000000
www.38pr.pl
1 czerwca to jeden z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci dni w roku niezależnie od wieku. Postęp technologiczny sprawił, że myśląc o prezencie dla najmłodszych, coraz częściej sięgamy po urządzenia mobilne m.in. smartfony, tablety czy zegarki. Wybierając podarunek, warto zadbać, by upominek był dla dziecka nie tylko atrakcyjnym gadżetem, ale także prezentem dbającym o jego bezpieczeństwo i prywatność. Nie jest łatwo wybrać odpowiedni sprzęt spośród tysięcy dostępnych na rynku. Dlatego eksperci iMad podpowiadają, jakie urządzenia wybrać dla najmłodszych, aby zapewnić im wysoki poziom bezpieczeństwa i komfort użytkowania.
Dzieci błyskawicznie uczą się obsługi sprzętów mobilnych, a coraz częściej posiadają też własne urządzenia. Badania pokazują, że 17% dzieci w wieku 3-4 lat ma swój smartfon[1], a w grupie ich starszych koleżanek i kolegów (8-11 lat) własnego telefonu używa już połowa z nich. Korzystając z Internetu, dzieci najchętniej sięgają po tablet, a w drugiej kolejności po telefon.
Wybierając sprzęt dla dziecka, warto zdecydować się na taki, który zapewni nam łatwy i wygodny kontakt, będzie przydatny dla jego młodego użytkownika, a przy tym – zagwarantuje jego bezpieczeństwo i prywatność w sieci. Jakie urządzenia najlepiej zrealizują te cele? Zestawieniem swoich propozycji podzieliła się firma iMad - autoryzowany sprzedawca i serwis Apple, która należy do grupy Digital Care.
iPhone SE – smartfon idealny
iPhone SE świetnie sprawdzi się w roli kompana dla młodych pasjonatów technologii. Przekątna ekranu jest nieco mniejsza niż w standardowych modelach, co z pewnością ułatwia dzieciom swobodne korzystanie. Jednocześnie telefon jest bardzo wydajny – iPhone’a SE z 2020 wyposażono w ten sam procesor, który zastosowano w najnowszym modelu marki Apple – czyli iPhone 13.
Telefon został stworzony z myślą o bezpiecznym użytkowaniu. Oprócz standardowego zabezpieczenia w postaci hasła iPhone oferuje także Touch ID, czyli czytnik sprawdzający tożsamość na podstawie linii papilarnych. Dzięki temu nikt niepowołany nie będzie w stanie odblokować sprzętu należącego do dziecka.
W łatwy sposób można na nim aktywować funkcję Znajdź mój iPhone, która pozwala nie tylko na znalezienie zgubionego sprzętu, ale także daje możliwość zdalnego zablokowania telefonu w przypadku jego utraty czy kradzieży.
– Rodziców mogą również zainteresować funkcje aplikacji Lokalizator. Dzięki niej możemy udostępniać swoje położenie wybranym przez siebie osobom – członkom rodziny czy przyjaciołom. Co więcej, możemy skonfigurować ustawienia w taki sposób, aby otrzymywać powiadomienie, gdy nasza pociecha dotrze do określonego miejsca lub je opuści. IPhone SE umożliwia pełen nadzór rodzicielski – m.in. modyfikację dostępów do zawartości +18 i do treści czy aplikacji z określonymi ocenami, a także blokowanie zakupów w aplikacjach – wyjaśnia Kamil Białoń, Business Customer Advisor z iMad.
Apple AirTag – mały strażnik o dużych możliwościach
Apple AirTag to mały, ale niezwykle przydatny gadżet. Ten lokalizator z łatwością pomoże w znalezieniu kluczy i portfela, do których go przypięliśmy czy plecaka, do którego go włożyliśmy. Aplikacja Lokalizator dostępna w urządzeniach Apple pozwala na śledzenie AirTaga, a także jego odnalezienie, również z pomocą wbudowanego głośnika.
Sprzęt zadziała nie tylko na małych dystansach - dzięki łączeniu się z setkami iPhone’ów, iPad’ów i MacBook’ów na całym świecie usługa Zajdź mój pozwala wykryć zgubiony przedmiot. Warto przy tym zaznaczyć, że AirTag jest skonstruowany w taki sposób, by przede wszystkim chronić prywatność. Wszelkie dane dotyczące lokalizacji urządzenia są chronione i odpowiednio szyfrowane. Sam Apple nie zna danych identyfikacyjnych, które mogłyby pozwolić na jego zlokalizowanie. Bardzo wydajna bateria oraz wysoka wodoodporność powodują, że AirTag jest idealnym gadżetem towarzyszącym dziecku w każdych warunkach.
iPad Mini – dla drobnych dłoni
Wśród dzieci największym zainteresowaniem cieszą się tablety[2]. Często są to urządzenia pokaźnych rozmiarów, przez co najmłodsi mogą mieć problemy z ich swobodną obsługą. Między innymi dla takich użytkowników powstał iPad Mini, który doskonale leży w dłoniach podczas nauki, oglądania bajek, grania w gry, rysowania czy czytania. Mały rozmiar (przekątna 8,3 cala) nie oznacza oczywiście małych możliwości. To pełnoprawny produkt, który posiada także wszystkie niezbędne funkcje dbające o bezpieczeństwo dziecka. Konfigurując iPoda, rodzic ma dostęp do pełnej kontroli nad wyświetlanymi treściami i wykorzystywanymi przez dziecko aplikacjami. System iOS pozwala także na limitowanie czasu spędzonego przed ekranem. Dzięki aplikacji Czas przed ekranem (dostępnej także w iPhone SE) można ograniczyć czas spędzany przez dziecko na zabawie.
Apple Watch Series 7 GPS + Cellular – by być w kontakcie
Wygodny kontakt z dzieckiem zapewni dziś nie tylko telefon czy tablet, inną opcją jest zegarek z funkcją prowadzenia rozmów głosowych. Apple Watch Series 7 GPS + Cellular to niewielki przedmiot, który zastąpi smartfon, pozwalając nie tylko na kontakt z dzieckiem, ale śledzenie lokalizacji zegarka. Oprócz tego umożliwia korzystanie m.in. z wiadomości w iCloud, kontaktów alarmowych, funkcji sportowych, SOS czy trybu Szkoła. To ostatnie rozwiązanie, opracowane specjalnie dla dzieci i rodziców, pozwala na ustawienie limitów dla użytkowania ze smartwatcha w konkretnych godzinach. Dzięki temu rodzic nie musi martwić się, czy dziecko podczas zajęć będzie rozproszone posiadanym sprzętem. Jak widać Apple Watch to przydatny gadżet.
1 czerwca to idealna okazja na sprawienie dziecku przyjemności. Warto przy tym pamiętać, by szukając prezentu wybrać przedmiot odpowiedzialnie i adekwatnie do wieku. Przemyślany zakup pozwoli na bezpieczne użytkowanie telefonu, tabletu czy smartwatcha przez dziecko, a także zwiększy komfort całej rodziny.
Informacja o iMad Sp. z o.o.:
iMad to autoryzowany sprzedawca i serwis urządzeń firmy Apple, działający na rynku od 10 lat. Firma posiada salony w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu i Poznaniu. Świadczy szereg profesjonalnych usług zarówno dla użytkowników detalicznych, jak i dla firm. Oferuje m.in. usługę ochrony urządzeń, naprawy serwisowe, w tym gwarancyjne, pakiet usług dla firm iMad@Work, usługę trade-in oraz najem sprzętu i leasing. Więcej informacji o iMad można znaleźć na www.imad.pl.
iMad jest częścią Digital Care Group, największego na polskim rynku dostawcy usług dla urządzeń mobilnych, działającego od 2012 roku. Digital Care Group współpracuje z sieciami telefonii komórkowej, producentami urządzeń mobilnych oraz ich dystrybutorami. Aktualnie firma działa na 13 rynkach w Europie, Azji i Afryce i łącznie obsługuje na całym świecie ponad 3,8 mln klientów.
Kontakt dla mediów:
38 Content Communication
Paulina Stępień
505 313 324
paulina.stepien@38pr.pl
Michał Sikorski
512 035 680
michal.sikorski@38pr.pl
[1] https://www.ofcom.org.uk/__data/assets/pdf_file/0024/234609/childrens-media-use-and-attitudes-report-2022.pdf
[2] https://www.ofcom.org.uk/__data/assets/pdf_file/0024/234609/childrens-media-use-and-attitudes-report-2022.pd
Dreame comes true – doskonały rok marki
Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
A gdybyście tak tej zimy wspólnie zanurzyli się w magii… immersji?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.