Komunikaty PR

Firma Technics przedstawia nowy gramofon klasy podstawowej HiFi – SL-100C

2021-05-19  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.73 MB )

Firma Technics wprowadza na rynek nowy gramofon wyposażony w napęd bezpośredni SL-100C. Premierowy model zawiera w sobie wszystko, co najlepsze z gramofonów Technics – bezrdzeniowy silnik z napędem bezpośrednim oraz aluminiowe ramię w kształcie litery „S”. Nowy gramofon idzie w parze z przystępniejszą ceną, szczególnie względem poprzedniego modelu SL-1500C, dzięki czemu zarówno profesjonaliści, jak i entuzjaści muzyki, mogą cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem.

 

- Ogromny sukces, który odniósł gramofon SL-1500C, został osiągnięty dzięki pełnemu pakietowi funkcji, dedykowanych entuzjastom HiFi. To właśnie w ten sposób udało nam się odnaleźć własne miejsce na rynku – twierdzi Business Development Manager w Technics Europe Frank Balzuweit. - Do dzisiaj gramofon SL-1500C cieszy się ogromną popularnością – przekroczył nawet nasze oczekiwania! Mimo to, otrzymywaliśmy wiele próśb ze strony rynku, aby stworzyć kolejny model, w jeszcze przystępniejszej cenie - dodaje Frank Balzuweit. - W związku z tym, bez znaczących kompromisów, stworzyliśmy nieco uszczuploną wersję flagowego SL-1500C.

 

Nowy model SL-100C posiada wbudowaną wkładkę firmy Technics – VM95C, która zadowoli wszystkich entuzjastów muzyki. Stożkowa igła VM95C z ogromną precyzją, odczytuje zaś wszelkie szczegóły zapisane na płycie winylowej.  

 

Gramofon Technics SL-100C wyróżnia się dużą stabilnością obrotową, którą zawdzięcza bezrdzeniowemu silnikowi z napędem bezpośrednim. Podwójna obudowa gramofonu zapewnia świetne śledzenie oraz zapobiega wibracjom wewnętrznym, a aluminiowe ramię w kształcie litery „S”, z funkcją automatycznego podnoszenia, wydobędzie każdy szczegół z ulubionych płyt. Nowy gramofon Technics SL-100C jest świetnym rozwiązaniem dla miłośników HiFi, poszukujących dobrego sprzętu w przystępnej cenie.

 

Najważniejsze funkcje gramofonu SL-100C:

 

  • Bezrdzeniowy silnik z napędem bezpośrednim zapewniający stabilne obroty, bez tzw. „ząbkowania”.
  • Niezwykle czułe i solidne aluminiowe ramię, które wydobywa każdy detal z winylowych płyt.
  • Dwuwarstwowy talerz z wysoką wydajnością tłumienia drgań.
  • Sztywna obudowa gramofonu, wyposażona w izolator do zmniejszania wibracji.
  • Łatwa i szybka w konfiguracji wkładka Audio firmy Technics - AT-VM95C, gwarantuje natychmiastową gotowość do odtwarzania płyt winylowych.
  • Funkcja automatycznego podnoszenia igły, co zapobiega jej zużyciu.

 

Gramofon SL-100C będzie dostępny w Europie od czerwca 2021.

 

O serii Technics 1200 oraz gramofonie SL-1500C

W 1972 roku na rynku pojawił się gramofon z napędem bezpośrednim – SL-1200. Bardzo szybko stał się najlepiej sprzedającym modelem, z wynikiem łącznej sprzedaży wynoszącym 3,5 miliona sztuk. Wyróżniał się wysokimi obrotami, wytrzymałością oraz łatwością obsługi. Gramofon cieszył się również

 

wielkim podziwem zarówno u didżejów, jak i zwyczajnych entuzjastów, co przyczyniło się do wyzwolenia kultury DJ-skiej, w takich dziedzinach jak elektroniczna muzyka taneczna. Do dzisiaj seria cieszy się ogromnym uznaniem ze strony didżejów na całym świecie.

 

Gramofon SL-1500C pojawił się na rynku w 2019 roku i jest modelem opartym na projekcie znanej serii 1200. Różnicą jest to, że nowszy model został zaprojektowany jako gramofon zorientowany na HiFi, wyłączając funkcje takie jak znaki stroboskopowe, podświetlana igła oraz kontrola dźwięku. Zamiast tego, zespół Technics w nowym projekcie skupił się na korekcji „Phono” oraz funkcji automatycznego podnoszenia ramienia, która sprawia, że gramofon jest prosty w konfiguracji i dostarcza najlepszych przeżyć podczas słuchania płyt winylowych.

 

W celu uzyskania więcej informacji, zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony Technics – www.technics.com, profilu na Facebooku oraz Twittera (@technics).

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Dreame comes true – doskonały rok marki Biuro prasowe
2024-12-31 | 12:00

Dreame comes true – doskonały rok marki

Dreame Technology, producent innowacyjnych i uznanych urządzeń domowych, dołożył wszelkich starań, aby mijający rok był dla marki przełomowy. Własne punkty sprzedaży, pozycja lidera na
IT i technologie Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
2024-12-16 | 16:00

Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji

Dreame Technology, producent innowacyjnych i uznanych urządzeń domowych, w ostatnim czasie wprowadził do swojej oferty w Polsce trzy modele odkurzaczy pionowych. Mowa o R20 Aqua z innowacyjną
IT i technologie A gdybyście tak tej zimy wspólnie zanurzyli się w magii… immersji?
2024-12-16 | 16:00

A gdybyście tak tej zimy wspólnie zanurzyli się w magii… immersji?

Zima. Szarość za oknem. Światła miasta gasną wcześniej, a smutne odcienie powtarzalnej codzienności wdzierają się do wyobraźni. W tej monotonii zaczynacie poszukiwać czegoś więcej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Problemy społeczne

Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.