Komunikaty PR

Huawei prezentuje Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+

2020-10-22  |  15:40
Biuro prasowe

Smartfony Huawei Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+, najnowsze flagowce marki z pierwszym i jedynym na świecie procesorem 5G wykonanym w 5 nm procesie technologicznym oraz z układem SoC z rekordowym zagęszczeniem ponad 15,3 miliarda tranzystorów, zostały dzisiaj zaprezentowane podczas globalnej premiery przez Richarda Yu, CEO Huawei CBG. Oba smartfony oferują potężną wydajność i są przełomowe pod względem fotografii i wideografii mobilnej. Zastosowano w nich aparaty fotograficzne, w tym główny system obiektywów Ultra Vision Cine Camera w kształcie pierścienia, opracowane z myślą o tworzeniu ultraszerokokątnych filmów 4K i zdjęć - zarówno z tylnego, jak i przedniego obiektywu. O potędze aparatu fotograficznego nowych telefonów świadczy też wielkość pojedynczego piksela matrycy, która wynosi 2,44 μm oraz potężny zoom. Podwójny teleobiektyw w Mate 40 Pro+ umożliwia wykonanie zdjęć i wideo ze 100-krotnym zbliżeniem cyfrowym.

 

Smartfony Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+ umożliwiają płynną, wielozadaniową pracę, obsługę wielu aplikacji jednocześnie i granie w najbardziej wymagające gry mobilne, przy zachowaniu optymalnego poziomu zużycia energii. W nowych urządzeniach zastosowano innowacyjny, praktycznie bezramkowy ekran OLED o przekątnej 6,76”, który zakrzywia się pod kątem 88°. W połączeniu z wysoką częstotliwością odświeżania wyświetlacza wynoszącą 90 Hz, smartfony zapewniają niepowtarzalne wrażenia wizualne i najwyższy komfort obsługi.

 

Obudowa Mate 40 Pro jest wykonana z najwyższej jakości szkła, trwałego i odpornego na zarysowania, które mieni się w promieniach słonecznych. Mate 40 Pro dostępny jest w trzech kolorach: czarnym, białym oraz srebrnym. Natomiast Mate 40 Pro+ w ceramicznym białym i ceramicznym czarnym.

 

Nowy standard wydajności

Sercem Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+ jest nowy, procesor Kirin 9000 5G z maksymalną częstotliwością taktowania 3,13 Ghz, wykonany w 5 nm procesie technologicznym, który zapewnia jeszcze wyższą wydajność i efektywność energetyczną w porównaniu z poprzednią generacją serii Mate. W nowych smartfonach zastosowano też najpotężniejszy w historii smartfonów Huawei procesor graficzny – jest to 24-rdzeniowy Mali-G78 GPU. O ogromnej wydajności układu SoC świadczy też rekordowa liczba wbudowanych tranzystorów - ponad 15,3 miliarda tranzystorów czyni ten układ najgęstszą architekturą zastosowaną do tej pory w smartfonach.

 

Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+ zostały wyposażone w baterię o pojemności 4400 mAh. Telefony można też bardzo szybko naładować przewodowo dzięki technologii Huawei SuperCharge 66W. Smartfony obsługują też funkcję szybkiego ładowania bezprzewodowego Huawei SuperCharge o wartości 50W. Urządzenia można odblokować poprzez funkcję 3D Face Unlock.

 

Nowa jakość fotografii i wideografii mobilnej

Oba smartfony zostały wyposażone w nowy system aparatów fotograficznych Ultra Vision Cine Camera, opracowany we współpracy z Leica. Jego największymi innowacjami jest zastosowanie podwójnego obiektywu Dual Ultra Wide Camera, dzięki któremu użytkownik może wykonywać zdjęcia oraz wideo 4K w niespotykanych dotąd ultraszerokokątnych perspektywach. Jest to możliwe zarówno przy użyciu aparatu tylnego, jak i przedniego, dzięki czemu grupowe zdjęcia selfie nabierają nowego wymiaru.

 

Zdjęcia i materiały wideo wykonane za pomocą Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+ charakteryzują się najwyższą jakością i liczbą detali, również w bardzo słabych warunkach oświetleniowych. Gwarantuje to potężny, podwójny obiektyw Dual Cine Camera, w którym zastosowano matrycę z sensorem Ultra Vision o rozmiarze – 1/1,28”, natomiast wielkość pojedynczego piksela matrycy wynosi 2,44 μm. Mate 40 Pro został wyposażony w teleobiektyw peryskopowy, który umożliwia wykonanie wysokiej jakości zdjęć z 10-krotnym zoomem hybrydowym i 50-krotnym zoomem cyfrowym. Z kolei Huawei Mate 40 Pro+ posiada podwójny teleobiektyw, z pomocą którego można wykonać zdjęcie z 20-krotnym zoomem hybrydowym i 100-krotnym zoomem cyfrowym.

 

Nowe smartfony Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+ wspierają nagrywanie wideo 4K HDR. Dzięki technologii Low Light Video, która umożliwia wykonanie materiału wideo o różnych ekspozycjach jednocześnie, oraz dzięki stabilizacji obrazu Steady Shot i XD Fusion HDR Engine, materiały wideo charakteryzują się wysoką jakością, nawet w słabych warunkach oświetleniowych czy w sytuacji nagrywania w ruchu. Nowe Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+ umożliwiają również zaawansowaną edycję wideo - Story Creator pozwala na uzyskanie prawdziwych kinowych efektów poprzez wykorzystanie gotowych szablonów animacji, a następnie dodanie muzyki w tle czy filtrów.

 

Innowacyjne funkcje usprawniające obsługę

W nowych smartfonach Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+ zastosowano wiele innowacyjnych rozwiązań, które podnoszą jakość obsługi smartfona, m. in. inteligentny ekran, który za pomocą zaawansowanego obiektywu przedniego rozpoznaje moment, w którym użytkownik kieruje swój wzrok na urządzenie. Spojrzenie na telefon sprawia, że na wyświetlaczu pojawia się dedykowana animacja oraz zegar, a spojrzenie w chwili, gdy dzwonek sygnalizuje nadchodzące połączenie, sprawia, że głośność dzwonka jest obniżana. Nowe smartfony obsługują także funkcję wykrywania gestów, która umożliwia m. in. przeglądanie treści czy odbieranie połączeń bez potrzeby dotykania ekranu palcem.

 

Wraz z premierą nowych smartfonów, Huawei zaprezentował nowe usługi i aplikacje dostępne dla użytkowników na całym świecie, m. in. Petal Search (narzędzie do wyszukiwania i instalowania aplikacji na smartfonach i tabletach Huawei), Petal Maps (aplikację do obsługi map, wykorzystująca funkcję sterowania gestami w Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+) oraz Huawei Docs (aplikację do tworzenia i edytowania dokumentów).

 

Nowe smartfony Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+ wykorzystują oprogramowanie EMUI 11, bazujące na systemie operacyjnym Android i działają w oparciu o Huawei Mobile Services (HMS).

 

Informacje na temat innych modeli z serii, a także na temat dostępności smartfonów na lokalnych rynkach, będą podawane na bieżąco.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Nowe, innowacyjne suszarki marki Haier już dostępne Biuro prasowe
2020-11-26 | 16:00

Nowe, innowacyjne suszarki marki Haier już dostępne

Genialny efekt pary do odświeżenia Twoich ubrań Wśród 14 dostępnych programów w nowych suszarkach Haier HD90-A2979 i HD100-A2979 na szczególną uwagę zasługuje
IT i technologie Ruszył świąteczny konkurs Panasonic – wygraj aparat Lumix GX800
2020-11-24 | 10:00

Ruszył świąteczny konkurs Panasonic – wygraj aparat Lumix GX800

Uwieczniaj ważne chwile i baw się fotografią! Weź udział w konkursie Panasonic w terminie do 10 grudnia 2020 roku, by wygrać elegancki i stylowy aparat swoich marzeń LUMIX GX800 wraz z
IT i technologie Wygraj telewizor OLED HZ2000 w świątecznym konkursie marki Panasonic
2020-11-24 | 10:00

Wygraj telewizor OLED HZ2000 w świątecznym konkursie marki Panasonic

Długie jesienne wieczory, a lista nowości filmowych coraz dłuższa? Wybierz seans filmowy w zaciszu własnego domu. Już teraz możesz wygrać telewizor Panasonic i oglądać filmy w najlepszej

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Patronat Newserii

Biogen

Muzyka

Paweł Tur: Na zespół pracuje sztab ludzi. To do nich trafiłyby pieniądze z dofinansowania, nie do bogatych liderów zespołów

Gdy Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu opublikowało wyniki dofinansowania w ramach Funduszu Wsparcia Kultury, w mediach zawrzało. Duża część społeczeństwa krytykowała przyznanie pieniędzy jednoosobowym działalnościom gospodarczym prowadzonym przez wykonawców muzyki popularnej oraz disco polo. Wypłaty na razie wstrzymano. Paweł Tur zaznacza, że sam pomysł pomocy był słuszny, jednak działanie rządu okazało się zbyt pochopne. Brak wyraźnego planu zaowocował mnóstwem nieporozumień. Zdaniem artysty pieniądze miały trafić do ekipy muzycznej pracującej za kulisami przedsięwzięć artystycznych.

 
 
 

Finanse

Sezon narciarski pod znakiem zapytania. Rząd i GIS decydują, czy stoki i wyciągi będą otwarte dla narciarzy

Wicepremier Jarosław Gowin spotkał się w poniedziałek z przedstawicielami branży narciarskiej. Uzgodnione wspólnie rozwiązania, jeśli zostaną zaakceptowane przez GIS, zakładają, że w tym sezonie stoki i wyciągi narciarskie będą dostępne przy zachowaniu określonego reżimu sanitarnego. Wciąż jednak nie wiadomo, czy i kiedy zostaną otwarte hotele i obiekty turystyczne. Według sobotnich zapowiedzi premiera nie nastąpi to przed 27 grudnia, a ferie zimowe – zaplanowane w całym kraju w dniach 4–17 stycznia – odbędą się w tym roku bez zorganizowanych wyjazdów.

 

Ochrona środowiska

Powiązanie stawek za śmieci ze zużyciem wody może zachęcać do jej oszczędzania. Nowe zasady zaczną obowiązywać w Warszawie od grudnia

Statystyczny warszawiak zużywa prawie 4 m3 wody miesięcznie, a mógłby znacznie mniej. – Sposobów na mniejsze zużycie wody jest wiele. Oszczędzać wodę można każdego dnia, zarówno podczas codziennej toalety, jak i gotowania – mówi  Anna Auksel-Sekutowicz, radna miasta z ramienia Nowoczesnej. Impulsem do zachowania umiaru w wykorzystaniu wody pitnej będzie uzależnienie opłat za wywóz śmieci od jej zużycia. Rada Warszawy postanowiła, że taki sposób naliczania opłaty będzie obowiązywał w stolicy od grudnia.

 

Technologie

Coraz lepsza jakość powietrza w Europie. Na rynku pojawiają się innowacyjne rozwiązania pomagające w walce ze smogiem [DEPESZA]

Poprawia się jakość powietrza w Europie. Spada też liczba zgonów spowodowanych zanieczyszczeniem powietrza – wynika  z danych Europejskiej Agencji Środowiska (EEA). Z powodu zanieczyszczenia pyłem w 2018 roku zmarło ok. 417 tys. Europejczyków, o ponad 60 tys. mniej niż jeszcze w 2009 roku. Komisja Europejska opublikowała niedawno plan działania na rzecz strategii „zero zanieczyszczeń”. Nie brakuje też innowacyjnych rozwiązań opracowywanych przez start-upy, które mają pomóc w walce ze smogiem.