Huawei prezentuje nowe tablety MatePad Pro i MatePad 11 z HarmonyOS
Podczas globalnej premiery 2 czerwca, Huawei zaprezentował dwa nowe tablety działające w oparciu o HarmonyOS – MatePad Pro i MatePad 11. MatePad Pro to potężne urządzenie klasy premium do pracy mobilnej, które zostało wyposażone w zaawansowany procesor Kirin 9000E oraz 12,6-calowy ekran FullView OLED. Natomiast MatePad 11 został wyposażony w wyświetlacz obsługujący częstotliwość odświeżania 120 Hz, zapewniający płynniejszy obraz i lepszą responsywność ekranu na dotyk. Dzięki zastosowaniu HarmonyOS
w MatePad Pro i MatePad 11, urządzenia zyskały nowe, przydatne w wielozadaniowej pracy funkcjonalności i nowe możliwości współpracy ze sparowanymi urządzeniami, takimi jak laptop.
Nowe tablety zostały pokazane obok nowości Huawei z innych kategorii produktowych, takich jak smartwatche z flagowej serii Watch 3, bezprzewodowe słuchawki FreeBuds 4 oraz pierwsze monitory klasy premium – MateView oraz MateView GT.
MatePad Pro – potężny procesor i wysokiej jakości ekran
Sercem nowego Huawei MatePad Pro jest procesor Kirin 9000E. Nowy tablet został wyposażony
w 12,6-calowy wyświetlacz OLED FullView o proporcjach 16:10 i wąskich ramkach o grubości zaledwie 5,6 mm. Wyświetlacz urządzenia wyróżnia się wysokim współczynnikiem kontrastu, wynoszącym 1000000:1 oraz odwzorowaniem szerokiej gamy kolorów DCI-P3, co pozwala na uzyskanie lepiej zdefiniowanych i realistycznych detali. Co więcej, nowy MatePad Pro ma ocenę dokładności kolorów ofE < 0,5, co jest osiągane tylko przez niektóre profesjonalne monitory, czyniąc go doskonałym przenośnym drugim monitorem, na przykład dla grafików. Dzięki technologii redukcji niebieskiego światła, Huawei MatePad Pro jest pierwszym na świecie tabletem, który przeszedł szereg rygorystycznych testów i otrzymał certyfikat TÜV Rheinland Full Care Display 2.0.
Nowy MatePad Pro został wyposażony w system dźwiękowy złożony z aż ośmiu głośników wysokotonowych i niskotonowych o dużej amplitudzie, aby zapewnić konsumentom jak najwyższe wrażenia multimedialne.
MatePad 11 – jeszcze lepsza częstotliwość odświeżania ekranu
Huawei MatePad 11 to pierwszy tablet marki obsługujący częstotliwość odświeżania 120 Hz, zapewniając płynny obraz podczas wyświetlania szerokiej gamy treści, również w przypadku wymagających gier czy filmów. Podczas przeglądania stron internetowych i dokumentów, zawartość ładuje się szybciej. Wysoka częstotliwość odświeżania umożliwia również wprowadzanie pisma odręcznego w czasie rzeczywistym.
Urządzenie obsługuje gamę kolorów DCI-P3, dzięki czemu zarówno obrazy, jak i filmy wyglądają żywo i naturalnie. MatePad 11 został zaprojektowany tak, aby zminimalizować niekorzystny wpływ niebieskiego światła i migotania ekranu na oczy użytkownika – tablet uzyskał dwa certyfikaty TÜV Rheinland potwierdzające obecność funkcji minimalizujących te zjawiska.
HarmonyOS w tabletach – nowe funkcjonalności podnoszącę jakość wielozadaniowej pracy
HarmonyOS to autorski system operacyjny Huawei, który został zaprezentowany podczas globalnej premiery, równolegle z nowym MatePad Pro i szeregiem innych nowości w portfolio Huawei. HarmonyOS to multiplatformowe oprogramowanie, które zapewnia inteligentne połączenie i współpracę różnych urządzeń, takich jak smartfony, tablety, urządzenia wearable, telewizory, a także szeroko pojęte urządzenia smart home.
Dzięki zastosowaniu HarmonyOS w nowym MatePad Pro i MatePad 11, urządzenia zyskały nowe, przydatne w wielozadaniowej pracy funkcjonalności i nowe możliwości współpracy ze sparowanym urządzeniami. Nowy Serwis Widżetów umożliwia wyświetlanie informacji w czasie rzeczywistym oraz szybki i wygodny dostęp do wybranych funkcji aplikacji bez konieczności ich uruchamiania. Widżety można umieścić w dowolnym miejscu na pulpicie, a także w pełni dostosować je do swoich preferencji.
Nowe tablety Huawei obsługują również nowe możliwości współpracy na wielu ekranach sparowanych ze sobą urządzeń, m. in. tryb lustrzany, tryb rozszerzania i tryb współpracy. W trybie lustrzanym ekran podłączonego komputera jest odzwierciedlany na ekranie tabletu, co pozwala użytkownikom bezpośrednio pracować na dokumentach za pomocą ołówka Huawei M-Pencil dugiej generacji. Funkcja ta może być szczególnie przydatna projektantom i grafikom. Tryb rozszerzania przekształca tablet w dodatkowy ekran, który może stanowić uzupełnienie ekranu sparowanego laptopa, zapewniając tym samym dodatkowe miejsce do wyświetlania większej ilości treści. Tryb współpracy umożliwia natomiast interakcję między platformami HarmonyOS i Windows, umożliwiając użytkownikom przesyłanie np. plików tekstowych, obrazów czy materiałów wideo między podłączonymi urządzeniami za pomocą metody „przeciągnij i upuść”.
Nowa generacja rysika Huawei M-Pencil drugiej generacji i inteligentnej klawiatury Huawei
Podczas premiery Huawei zaprezentował również nowy rysik drugiej generacji M-Pencil, który zapewnia naturalne wrażenie pisania przypominające ołówek, dzięki nowej, pokrytej platyną końcówce pióra, niskim opóźnieniom i obsłudze 4096 poziomów czułości na nacisk. Nowy rysik obsługuje szereg innowacyjnych funkcji, w tym Huawei FreeScript, która przekształca odręczne treści w tekst cyfrowy w czasie rzeczywistym. Inteligentna klawiatura magnetyczna Huawei to pełnowymiarowa klawiatura o skoku klawiszy 1,3 mm, która zapewnia wysoki komfort pracy.
Informacje o dostępności nowych tabletów na polskim rynku będą podawane na bieżąco.
Dreame comes true – doskonały rok marki
Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
A gdybyście tak tej zimy wspólnie zanurzyli się w magii… immersji?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.