Huawei prezentuje Petal Maps – kompleksową aplikację do podróży i nawigacji
Huawei Petal Maps to aplikacja, która oferuje dostęp do map, nawigacji samochodowej, informacji o ruchu drogowym, wyszukiwania obiektów i listy ulubionych miejsc. Aplikacja została zaprezentowana dzisiaj przez Richard Yu, CEO Huawei CBG, podczas globalnej premiery flagowych smartfonów z serii Huawei Mate 40.
Petal Maps to stworzona przez Huawei kompleksowa aplikacja dla osób podróżujących pieszo, transportem publicznym czy samochodem – w jednym miejscu użytkownik będzie miał dostęp do map z widokami 2D i 3D, nawigacji samochodowej i informacji o natężeniu ruchu drogowego podawanych w czasie rzeczywistym. Petal Search umożliwi również wyszukiwanie obiektów i zapisywanie ulubionych miejsc. Aplikacja wykorzystuje zaawansowaną technologię Super GNSS oraz inteligentne algorytmy – kiedy użytkownik włączy Petal Maps, aplikacja zaproponuje najszybszą trasę dojazdu w oparciu o wiele danych, m.in. aktualne natężenie ruchu.
Aplikacja Petal Maps wspiera obsługę wykrywania gestów, zastosowaną w premierowej serii smartfonów Huawei Mate 40. Funkcja ta umożliwia m.in. obsługę nawigacji samochodowej za pomocą gestów wykonywanych ręką, bez potrzeby dotykania ekranu palcem, co podnosi bezpieczeństwo jazdy.
Petal Maps będzie dostępna dla użytkowników urządzeń Huawei w 140 krajach na całym świecie. Informacje o dostępności aplikacji na lokalnych rynkach będą podawane na bieżąco.
Dreame comes true – doskonały rok marki
Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
A gdybyście tak tej zimy wspólnie zanurzyli się w magii… immersji?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące
Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.
Finanse
Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania
Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.
Nowe technologie
Wiktor Dyduła: Słyszę coraz więcej utworów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję. Trudno je odróżnić od kompozycji stworzonych przez ludzi
Wokalista zauważa, że nowoczesne technologie rewolucjonizują nasze życie i mają zastosowanie w różnych dziedzinach. Jeżeli natomiast chodzi o sztuczną inteligencję, to nie ma on nic przeciwko kreatywnemu jej wykorzystaniu również w branży muzycznej. Ale choć AI potrafi wygenerować już całkiem dobrze brzmiące utwory, to przecież na koncertach hologramy czy awatary nie dostarczą odbiorcom takich emocji, jakie towarzyszą występom prawdziwych artystów.