Huawei Sound – doskonała jakość dźwięku w kompaktowej obudowie
Urządzenie klasy premium, doskonała jakość dźwięku, kompaktowy rozmiar i design wpisujący się w minimalistyczne trendy – właśnie te cztery cechy połączył Huawei prezentując podczas globalnej premiery, obok najnowszego flagowego smartfona – Mate 40 Pro – kolejny głośnik w swoim portfolio – Huawei Sound.
Premium – czyli jakość, którą firmują światowi giganci technologii i audio
Huawei Sound to drugi model głośnika stworzony we współpracy z firmą Devialet. O tym, że Huawei dostarcza najwyższej jakości produkty – nie tylko smartfony, ale także całą gamę urządzeń ubieralnych, a także laptopy, czy właśnie sprzęt do odtwarzania muzyki, wiadomo nie od dziś. Współpraca z światowym liderem rozwiązań i systemów audio – francuską firmą Devialet – musiała więc zaowocować sukcesem.
Doskonały dźwięk z poczwórnym wsparciem
Za głośnikiem Huawei Sound stoi jednak znacznie więcej niż prestiżowi producenci – to doskonałe możliwości techniczne.
- Za moc urządzenia odpowiada m.in. nowatorska, czterogłośnikowa konstrukcja akustyczna – Huawei Sound odtwarza muzykę za pomocą 4-calowego głośnika niskotonowego 40 W oraz trzech pełnozakresowych głośników 5 W.
- Za czystość dźwięku i brak zniekształceń nawet przy bardzo wysokim poziomie głośności (do 90 dB) odpowiada symetryczna konstrukcja Push-Push , która pozwala niwelować wibracje.
- Za jakość i głębokość odtwarzania basów odpowiada połączenie opatentowanej przez firmę Devialet technologii przetwarzania sygnału SAM® 2.0 oraz pierwszej w historii konstrukcji „1 głośnik niskotonowy + 2 jednostki pasywne”.
- Za rozprzestrzenianie się dźwięku (w zakresie 360°) w pomieszczeniu, w którym działa urządzenie odpowiadają trzy rozmieszczone równomiernie, pełnozakresowe głośniki wysokotonowe oraz technologia Devialet SPACE™. Rozmieszczone pod kątem 120 stopni głośniki wydobywają z siebie dźwięk, który „otacza” słuchacza bez konieczności rozmieszczania głośników w różnych miejscach pokoju.
Dodatkowo, możliwości akustyczne głośnika wzbogaca możliwość jego konfiguracji w aplikacji AI Life. Za pomocą smartfona można wybrać jeden spośród czterech efektów dźwiękowych, który dodatkowo podbije wrażenia muzyczne. Urządzenie z łatwością można bezprzewodowo połączyć przez NFC ze smartfonem za pomocą funkcji Huawei Share.
Wielka moc w kompaktowej obudowie
Dotychczas wysokiej jakości, przestrzenny dźwięk w domowych warunkach kojarzył się z koniecznością rozstawiania w pokoju sporych rozmiarów zestawów kolumn. Huawei Sound to urządzenie, które całkowicie zmienia to podejście. W niewielkich rozmiarów obudowie (mniej niż 19 cm wysokości i mniej niż 15 cm średnicy) producent nie tylko zmieścił kilka głośników dających szerokie możliwości regulacji głośności, ale rozmieścił je w taki sposób, by dźwięk rozchodził się równomiernie w całym pomieszczeniu.
Wzornictwo z najwyższej półki
Niewielki głośnik, który pozwala na wysokiej jakości rozrywkę i wrażenia muzyczne to także przedmiot doskonale wpisujący się w najnowsze, minimalistyczne trendy. W czasach, gdy mniej znaczy więcej jeden, elegancki głośnik – zamknięty w eleganckiej formie czarnej „kapsuły”, rewelacyjnie dopełni wystroju wielu wnętrz – zupełnie nie obciążając aranżacji swoimi gabarytami.
Dreame comes true – doskonały rok marki
Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
A gdybyście tak tej zimy wspólnie zanurzyli się w magii… immersji?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące
Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.
Finanse
Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania
Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.
Nowe technologie
Wiktor Dyduła: Słyszę coraz więcej utworów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję. Trudno je odróżnić od kompozycji stworzonych przez ludzi
Wokalista zauważa, że nowoczesne technologie rewolucjonizują nasze życie i mają zastosowanie w różnych dziedzinach. Jeżeli natomiast chodzi o sztuczną inteligencję, to nie ma on nic przeciwko kreatywnemu jej wykorzystaniu również w branży muzycznej. Ale choć AI potrafi wygenerować już całkiem dobrze brzmiące utwory, to przecież na koncertach hologramy czy awatary nie dostarczą odbiorcom takich emocji, jakie towarzyszą występom prawdziwych artystów.