Huawei Watch Fit – inteligentny zegarek dla fanów fitnessu
Huawei wprowadził dziś do sprzedaży w Polsce inteligentny zegarek treningowy dedykowany fanom fitnessu – Huawei Watch Fit. Smartwatch wyposażony jest w czytelny wyświetlacz AMOLED, tryb umożliwiający wyświetlanie animacji z ćwiczeniami, a także baterię pozwalająca na 10 dni pracy na jednym ładowaniu. Sugerowana cena detaliczna smartwatcha to 499 zł.
W przedsprzedaży, która potrwa od 15 września do 30 września, Watch Fit można kupić wraz z inteligentną wagą Huawei AH100.
Huawei Watch Fit można kupić w sklepie internetowym huawei.pl, oficjalnym sklepie Huawei Warszawa w galerii handlowej Westfield Arkadia oraz w sklepach: Aetka24, Decathlon, Empik, Komputronik, Media Expert, Media Markt, Neonet, RTV Euro AGD, x-kom oraz u operatorów Play i Orange. Oferta oraz data rozpoczęcie sprzedaży może różnić się w zależności od sklepu. Szczegóły oferty dostępne są na stronie internetowej Huawei oraz u poszczególnych partnerów akcji.
Najnowszy smartwatch dostępny jest w kolorze czarnym, różowym oraz zielonym.
Kompleksowy asystent treningowy
Najnowszy Huawei Watch Fit został wyposażony w duży i czytelny ekran AMOLED o przekątnej 1,64”, a całość waży zaledwie 34 gramy. Użytkownik ma do wyboru aż 200 tarcz, które może zmieniać w zależności od nastroju czy stylu. Pasek wykonany jest z fluoroelastomeru, który nie podrażnia skóry i nadaje zegarkowi odpowiednią elastyczność, szczególnie przydatną w czasie treningu. Pełne naładowanie baterii trwa zaledwie 1,5 godziny i wystarcza nawet na 10 dni pracy. Zaledwie 5 minut ładowania pozwala wydłużyć czas pracy o jeden dzień.
Smartwatch obsługuje 96 trybów sportowych, w tym ćwiczenia na siłowni, bieganie, jazdę na rowerze, pływanie, jogę oraz 12 kursów fitness. Smartwatch wyświetla też animacje ilustrujące wybrane ćwiczenia, dzięki czemu ćwiczący ma pewność, że trening wykonywany jest poprawnie i w odpowiedniej kolejności.
Monitoring zdrowia i snu
Huawei Watch Fit szczegółowo monitoruje między innymi pokonywany dystans, spalane kalorie, tętno, tempo, a podczas treningów wyświetla praktyczne wskazówki, na przykład, gdy tętno rośnie zbyt szybko. Smartwatch spełnia standard 5 ATM, dzięki czemu nie trzeba go zdejmować podczas pływania w basenie czy w morzu.
Huawei Watch Fit automatycznie wykrywa bieganie, szybki chód, ćwiczenia na orbitreku ekliptycznym oraz na urządzeniu imitującym wiosłowanie. Po skończonym treningu smartwatch wyświetli szereg praktycznych sugestii i wskazówek pozwalających udoskonalać trening w przyszłości.
Huawei Watch Fit wyposażony jest w technologię TruSeen™ 4.0, która umożliwia ciągłe monitorowanie tętna – pomiar wykorzystywany jest nie tylko podczas ćwiczeń, ale również analizuje jakość snu czy poziom stresu. Smartwatch pozwala kontrolować również cykl miesiączkowy. Funkcja TruSleep™ monitoruje czas i fazy snu oraz diagnozuje powszechne problemy ze snem i wskazuje sposoby jak sobie z nimi radzić. Kontroluje również poziom saturacji, czyli natlenienia krwi oraz maksymalny pułap tlenowy, czyli maksymalną ilość tlenu, którą organizm może pobrać podczas treningu. Watch Fit pozwala również na przechowywanie i słuchanie muzyki bezpośrednio z poziomu zegarka, bez konieczności zabierania ze sobą smartfona. Dodatkowo umożliwia robienie zdjęć, dzięki funkcji „zdalna migawka”. Połączenie smartwatcha z aplikacją Huawei Zdrowie pozwala zbierać i analizować wyniki, a także na bieżąco kontrolować informacje zebrane na temat stresu czy snu.
Dreame comes true – doskonały rok marki
Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
A gdybyście tak tej zimy wspólnie zanurzyli się w magii… immersji?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące
Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.
Finanse
Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania
Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.
Nowe technologie
Wiktor Dyduła: Słyszę coraz więcej utworów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję. Trudno je odróżnić od kompozycji stworzonych przez ludzi
Wokalista zauważa, że nowoczesne technologie rewolucjonizują nasze życie i mają zastosowanie w różnych dziedzinach. Jeżeli natomiast chodzi o sztuczną inteligencję, to nie ma on nic przeciwko kreatywnemu jej wykorzystaniu również w branży muzycznej. Ale choć AI potrafi wygenerować już całkiem dobrze brzmiące utwory, to przecież na koncertach hologramy czy awatary nie dostarczą odbiorcom takich emocji, jakie towarzyszą występom prawdziwych artystów.