Huawei Watch GT 2 Pro wkracza na polski rynek
Huawei poszerza portfolio smartwatchy o nowy model – Huawei Watch GT 2 Pro, którego tarczę zabezpiecza szafirowe szkło, jeden z najbardziej wytrzymałych materiałów na świecie, a całość dopełnia tytanowa koperta i ceramiczny tył. To również pierwszy model marki, który oferuje funkcję bezprzewodowego ładowania zwrotnego. Rekomendowana cena detaliczna urządzenia to 1399 zł.
W przedsprzedaży, która rozpocznie się 15 września i potrwa do 30 września, Huawei Watch GT 2 Pro można kupić wraz z bezprzewodowymi słuchawkami Huawei FreeBuds 3i. Najnowszy smartwatch dostępny jest w dwóch wersjach – klasycznej i sportowej.
Huawei Watch GT 2 Pro można kupić w sklepie internetowym huawei.pl, oficjalnym sklepie Huawei Warszawa w galerii handlowej Westfield Arkadia oraz w sklepach: Aetka24, Empik, Komputronik, Media Expert, Media Markt, Neonet, RTV Euro AGD, x-kom oraz u operatorów Play, Plus i Orange. Oferta oraz data rozpoczęcia sprzedaży może różnić się w zależności od sklepu. Szczegóły oferty dostępne są na stronie internetowej Huawei oraz u poszczególnych partnerów akcji.
Elegancki i wytrzymały
Huawei Watch GT 2 Pro reprezentuje najwyższej jakości design – ekran pokryty jest szafirowym szkłem, jednym z najbardziej wytrzymałych materiałów na świecie. Wykonana z tytanu koperta zabezpiecza zegarek przed wstrząsami, a tylna część obudowy, gdzie zlokalizowano czujniki monitorujące między innymi tętno czy poziom stresu, zawiera ceramiczne elementy. Pasek, zarówno w wersji sportowej, jak i klasycznej, nie podrażnia skóry.
Huawei Watch GT 2 Pro został wyposażony w wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 454x454, a dzięki rozwiązaniu ALS, ekran automatycznie dostosowuje jasność do warunków i pory dnia. Smartwatch oferuje ponad 200 tarcz, które można dowolnie zmieniać w zależności od nastroju czy potrzeby.
2 tygodnie na jednym ładowaniu
Najnowszy model wyposażony jest w procesor Kirin A1 – zaprojektowany z myślą o urządzeniach wearables – dzięki któremu smartwatch może pracować nawet 2 tygodnie na jednym ładowaniu. Watch GT 2 Pro wykrywa moment zdejmowania go z nadgarstka i samodzielnie przechodzi w tryb oszczędzania energii. Zegarek obsługuje również funkcję bezprzewodowego ładowania zwrotnego – już 5 minut ładowania przy użyciu smartfona pozwala na jego działanie przez kolejnych 10 godzin.
Inteligentny asystent na nadgarstku
Huawei Watch GT 2 Pro wyposażono w wiele innowacyjnych funkcji – 4 GB wbudowanej pamięci pozwalają na przechowywanie setek plików muzycznych, a po połączeniu smartwatcha ze słuchawkami, muzyka może być odtwarzana bez konieczności zabierania ze sobą smartfona. Możliwe jest również odbieranie i wykonywanie połączeń telefonicznych – lista kontaktów przenoszona jest do zegarka po sparowaniu go ze smartfonem. Watch GT 2 Pro został wyposażony w rozbudowaną funkcję mierzącą ciśnienie atmosferyczne – zmiany pogodowe są na bieżąco monitorowane, a użytkownik dowiaduje się o zmianach pogody dzięki wysyłanym ostrzeżeniom. Zegarek umożliwia również robienie zdjęć, dzięki funkcji „zdalnej migawki”.
Zdrowie i sen pod kontrolą
Huawei Watch GT 2 Pro wyposażony jest w technologię TruSeen™ 4.0, która umożliwia całodobowe monitorowanie tętna, nie tylko podczas treningu, ale również sytuacji stresowych czy snu. Funkcja TruSleep™ monitoruje czas i fazy snu oraz diagnozuje powszechne problemy ze snem i wskazuje sposoby jak sobie z nimi radzić. Zegarek pomaga kontrolować poziom stresu w ciągu dnia oraz proponuje ćwiczenia oddechowe pozwalające się zrelaksować. Monitoruje również poziom saturacji, czyli natlenienia krwi oraz maksymalny pułap tlenowy, czyli maksymalną ilość tlenu, którą organizm może pobrać podczas treningu.
Niezawodny asystent treningowy
Huawei Watch GT 2 Pro obsługuje rekordowe 100 trybów sportowych – 17 z nich jest wgranych, a pozostałe 85 można dodać z poziomu zegarka. Do wyboru jest między innymi bieganie, triathlon, joga, czy fitness, a także nowe dyscypliny takie jak golf, narciarstwo czy snowboard. Smartwatch rejestruje też dystans, spalane kalorie, tętno, tempo, a także zmieniający się poziom wysiłku aerobowego i anaerobowego. Początkujący biegacze mogą skorzystać z aż dziesięciu kursów, które krok po kroku, na bazie przygotowanych planów, poprowadzą przez treningi. Watch GT 2 Pro automatycznie wykrywa też aktywności, w tym bieganie, szybki chód czy ćwiczenia na orbitreku.
Zegarek jest wodoodporny i spełnia standard 5 ATM, dzięki czemu można korzystać z niego podczas pływania. Po zakończonych ćwiczeniach smartwatch wyświetli szereg praktycznych sugestii jak bardzo trening był intensywny oraz ile czasu potrzeba na regenerację. Dane zbierane przez zegarek, po sparowaniu ze smartfonem, są wysyłane do aplikacji Huawei Zdrowie.

Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji

Dreame comes true – doskonały rok marki

Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.