Infrastruktura druku w chmurze strategiczną inicjatywą IT
Większość firm wdrożyła już lub jest w trakcje implementacji zdalnego bądź hybrydowego modelu pracy w swojej organizacji. Z tego powodu konieczne jest zapewnienie zdalnego dostępu do usług administracyjnych, w tym do drukowania. Z pomocą przychodzą systemy oparte na chmurze, które pozwalają na drukowanie w dowolnym miejscu, a także pomagają obniżyć koszty dzięki holistycznej strategii zarządzania wydrukami.
Jak wdrożyć infrastrukturę drukowania w chmurze?
Pierwszym krokiem jest uproszczenie usług i infrastruktury IT aby skutecznie zarządzać wydrukami. Pojedyncze rozwiązanie do zarządzania drukiem w chmurze pozwala organizacjom odciążyć infrastrukturę fizyczną wymaganą do obsługi środowiska druku, zmniejszyć wymagania wobec wewnętrznego działu IT i zapewnić stabilne, elastyczne środowisko druku.
– W tym scenariuszu, zamiast wysyłać dokumenty przez serwer druku do wyznaczonego urządzenia drukującego – gdzie strony pozostają na widoku publicznym do czasu ich pobrania – są one przesyłane do chmury, gdzie są przechowywane w osobistej kolejce do czasu, aż użytkownik aż użytkownik uwierzytelni się na wybranym urządzeniu drukującym. Pozwala to użytkownikom na korzystanie z dowolnego autoryzowanego urządzenia w całej flocie drukarek, niezależnie od ich lokalizacji – mówi Sebastian Szpila Enterprise Account Manager Lexmark International Polska. – Aby zapewnić najwyższą mobilność, warto poszukać rozwiązania do zarządzania drukiem w chmurze, które zapewnia pełną obsługę drukowania z urządzeń Mac, Windows i Chromebook, dzięki czemu pracownicy mogą łatwo inicjować zadania drukowania z iPhone'a, iPada lub urządzenia z systemem Android – dodaje.
Dostęp do wydruków za pośrednictwem chmury umożliwia łatwą globalną kontrolę w dużych przedsiębiorstwach, a także centralną analizę danych dotyczących nawyków drukowania organizacji i poszczególnych osób.
Kontrola kosztów
Organizacje, które reagują na zmiany w modelach pracy, zyskują możliwość usprawnienia procesów biznesowych, co z kolei prowadzi do obniżenia kosztów. Zarządzanie drukiem w chmurze pozwala zaoszczędzić na wydatkach na sprzęt, ponieważ eliminuje konieczność posiadania serwerów druku. Skalowanie jest również bardziej opłacalne – wystarczy dodać więcej urządzeń bez konieczności zwiększania pojemności serwerów fizycznych.
Ważne jest również ograniczanie ilości odpadów. Wydruki, które gromadzą się na drukarce i są wyrzucane, nie tylko szkodzą środowisku, ale mogą również stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa danych, jeśli zawierają poufne lub prywatne informacje.
Drukowanie w chmurze pozwala na większą kontrolę nad wydrukami, co pomaga zmniejszyć ilość odpadów i ograniczyć zagrożenia dla bezpieczeństwa. Można również zaoszczędzić na kosztach, ustalając limity dla użytkowników i grup lub ograniczając możliwości drukowania. Na przykład, wyłączenie drukowania w kolorze, aby nie było niepotrzebnie wykorzystywane lub ograniczenie liczby pracowników mających dostęp do urządzeń o wysokiej funkcjonalności w sieci.

Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji

Dreame comes true – doskonały rok marki

Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość
Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Żywienie
Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.