Komunikaty PR

Ipsos dla Huawei: Polacy zadowoleni z życia rodzinnego, choć zestresowani

2021-10-05  |  01:00
Biuro prasowe

Niemal dwie trzecie Polaków deklaruje zadowolenie z jakości swojego życia rodzinnego mimo pandemicznych wyzwań, wynika z badania Ipsos dla Huawei. Równocześnie wielu z nas dostrzega znaczący, negatywny wpływ pandemii na zdrowie – częściej się stresujemy i gorzej oceniamy swoją kondycję fizyczną. Jedna trzecia badanych przyznała, że przytyła podczas pandemii – średnio o 6,4 kg.

Badanie Ipsos dla Huawei zostało przeprowadzone na reprezentatywnej grupie respondentów w Polsce oraz 9 innych krajach regionu w lipcu 2021 roku i dotyczyło 12 miesięcy, poprzedzających moment badania.

Mniej ruchu, więcej stresu

32% Polaków przyznało, że przytyło w ostatnim roku, średnio o 6,4 kg. Uśrednione wielkości, obrazujące wagę i wzrost respondentów pozwoliły badaczom Ipsos wyliczyć – w odniesieniu do wskaźnika BMI (Body Mass Index) – że w momencie badania, czyli w lipcu tego roku, aż 46% Polaków miało nadwagę.

Z czego to wynika? Aż 45% badanych przyznało, że w czasie pandemii spędzali więcej czasu przed telewizorem lub komputerem – w tej grupie dominowali ludzie młodzi (w wieku 18-24 lat) i kobiety. Co czwarty Polak (25%) przyznał, że jadł więcej niż przed pandemią lub że jadł mniej zdrowo – taką deklarację również składali najczęściej ludzie młodzi. Prawie co czwarty Polak (22%) ograniczył lub zrezygnował z aktywności fizycznej.

Zdrowiu Polaków nie sprzyjał na pewno zwiększony stres, deklarowany przez aż 38% respondentów. Co ciekawe, w tej grupie znów dominowali 18-24-latkowie, kobiety i osoby zaliczane do kategorii „rodzina z dziećmi”. Dokładnie połowa badanych narzekała na brak energii, niepokój (39%), problemy ze snem (33%), uczucie przytłoczenia obowiązkami (32%), spadek koncentracji (30%) i spadek samooceny (26%).

Proszeni o określenie największych uciążliwości, związanych z pandemią, Polacy wskazali noszenie maseczek (48%), ograniczony dostęp do służby zdrowia (45%) i brak możliwości osobistego spotykania się z przyjaciółmi (38%).

Życie rodzinne w lepszej kondycji

Może wydać się zaskakujące, że mimo pandemii i nowych wyzwań, dla 63% Polaków ostatni rok to czas, gdy czuli się zadowoleni ze swojego życia rodzinnego. Co czwarty z tej grupy zadeklarował wręcz, że spędzanie większej ilości czasu w domu poprawiło jego relacje rodzinne. Wiążę się z tym również fakt, że tylko 19% badanych zadeklarowało, że konieczność łączenia pracy z domu z opieką nad dziećmi była dla nich uciążliwa i tylko 21% – że niedogodna okazała się konieczność przejścia na pracę czy naukę zdalną.

Restrykcje oraz związane z nimi ograniczenia miały również ogromny wpływ na nasze plany związane z przyszłością – aż połowa z nas przyznaje, że w czasie pandemii musiała zrezygnować ze spełniania swoich marzeń, realizowania pasji oraz osiągania celów, również zawodowych. Największym wyzwaniem jest jednak poprawa zdrowia fizycznego – aż 60% respondentów czuje, że musi popracować nad swoją kondycją i zdrowiem - przede wszystkim, wracając do aktywności fizycznej. Co ciekawe, aż 40% badanych deklaruje, że planuje kupić urządzenie elektroniczne, takie jak smartwatch czy smartfon, ponieważ uważa, że może to pomóc im zadbać o zdrowie i wrócić do formy.

Smartwatch pomocny w monitorowaniu zdrowia

Smartwatche Huawei wyposażone są w szereg funkcji, które mogą pomóc w powrocie do formy i zadbaniu o zdrowie. Urządzenia pozwalają monitorować poziom stresu, jakość snu, a także zadbać o kondycję dzięki licznym trybom sportowym pozwalającym dopasować trening do własnych preferencji, a także funkcji liczenia kalorii, mierzenia tętna czy zapisywania i analizowania wyników w aplikacji Huawei Zdrowie. Użytkownicy mogą wybierać spośród wielu modeli, dopasowanych do potrzeb – od smartwatchy z serii Watch GT 2 w wersji 46 mm i 42 mm, przez wersję premium – Watch GT 2 Pro, aż po fitnessowy zegarek Huawei Watch Fit. W czerwcu tego roku Huawei wprowadził na rynek pierwsze smartwatche, działające w oparciu o autorski system operacyjny HarmonyOS – serię Huawei Watch 3. Watch 3 Pro i Watch 3, które oprócz długiego czasu pracy na jednym ładowaniu, funkcji monitorowania zdrowia i aktywności fizycznej, wyposażone są w nowe funkcje, w tym rozmowy głosowe eSIM.

Pod koniec września Huawei uzupełnił portfolio o nowy model Watcha 3 na eleganckiej bransolecie – Huawei Watch 3 Elite. Smartwatch, od 28 września do 10 października, dostępny jest w zestawie z bezprzewodowymi słuchawkami Huawei FreeBuds 4i w rekomendowanej cenie detalicznej 1 999 zł.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Dreame comes true – doskonały rok marki Biuro prasowe
2024-12-31 | 12:00

Dreame comes true – doskonały rok marki

Dreame Technology, producent innowacyjnych i uznanych urządzeń domowych, dołożył wszelkich starań, aby mijający rok był dla marki przełomowy. Własne punkty sprzedaży, pozycja lidera na
IT i technologie Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
2024-12-16 | 16:00

Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji

Dreame Technology, producent innowacyjnych i uznanych urządzeń domowych, w ostatnim czasie wprowadził do swojej oferty w Polsce trzy modele odkurzaczy pionowych. Mowa o R20 Aqua z innowacyjną
IT i technologie A gdybyście tak tej zimy wspólnie zanurzyli się w magii… immersji?
2024-12-16 | 16:00

A gdybyście tak tej zimy wspólnie zanurzyli się w magii… immersji?

Zima. Szarość za oknem. Światła miasta gasną wcześniej, a smutne odcienie powtarzalnej codzienności wdzierają się do wyobraźni. W tej monotonii zaczynacie poszukiwać czegoś więcej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Problemy społeczne

Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.