Jak wycisnąć z baterii smartfonu jak najwięcej? Motorola podpowiada
Użytkownicy smartfonów, którzy chcą korzystać ze swoich urządzeń dłużej na co dzień, powinni stosować cztery najważniejsze techniki. Regulacja jasności ekranu, dbanie o aktualność systemu operacyjnego, zmiana ustawień i kupowanie urządzeń z długo działającą baterią to najważniejsze sposoby maksymalnego wydłużenia czasu pracy na jednym ładowaniu. Oto porady Motoroli, której urządzenia zajmują 40% pozycji na liście najlepszych smartfonów pod względem żywotności baterii w 2020 roku.
Technologie smartfonów wciąż się rozwijają — urządzenia te mają większe wyświetlacze o wyższej rozdzielczości oraz rozbudowane systemy aparatów fotograficznych, ale długość działania sprzętu pozostaje największą bolączką użytkowników. Rozsądnym rozwiązaniem jest wybór telefonu na podstawie żywotności baterii, ale można też wprowadzić inne zmiany pozwalające wydłużyć czas pracy smartfonu.
Zmień ustawienia jasności ekranu
Aktywne dostosowywanie jasności wyświetlacza znacznie wydłuży czas działania baterii, ale najlepiej jest poszukać urządzenia z funkcją automatycznej regulacji. Automatyczna zmiana jasności ekranu w zależności od warunków oświetleniowych otoczenia może znacznie wpłynąć na czas działania baterii. Skrócenie czasu bezczynności, po którym wygasza się ekran, dodatkowo wydłuży żywotność akumulatora i może zapobiegać przypadkowym dotknięciom wyświetlacza.
Zadbaj o porządek w systemie operacyjnym i jego aktualność
Aktualizowanie urządzenia jest ważne, ponieważ dzięki temu można korzystać ze wszystkich najnowszych funkcji oprogramowania, żywotności baterii, wydajności urządzenia i udoskonalonych zabezpieczeń. Użytkownicy smartfonów powinni też regularnie sprawdzać pobrane aplikacje, ponieważ większość z nich wykorzystuje komórkową transmisję danych i zasoby systemowe w tle, przyczyniając się do wyczerpywania baterii.
Użytkownicy, którym zależy na długim czasie działania baterii, powinni pobierać tylko takie aplikacje, których rzeczywiście będą używać. Większość aplikacji wykorzystuje transmisję danych wtedy, gdy nie są używane, pobierając energię. Można temu zaradzić, wybierając smartfon bez obciążających nakładek systemowych i zdublowanych aplikacji oraz instalując tylko potrzebne programy. Ułatwi to optymalizację czasu działania baterii.
Zmień ustawienia funkcji
Większość smartfonów ma ustawienia funkcji, które można włączać i wyłączać, aby zmniejszyć obciążenie baterii:
- Włącz tryb oszczędzania baterii: włączanie trybu oszczędzania baterii, kiedy poziom naładowania wynosi od 15% do 5%, zmniejszy zużycie energii do przesyłania danych i synchronizacji aplikacji w tle. Obejmuje to ograniczenie wibracji związanych z dotykaniem wyświetlacza, połączeniami przychodzącymi i alarmami, a także zmniejszenie wykorzystania zasobów systemowych przez grafikę i funkcje przetwarzania danych.
- Zmniejsz liczbę widżetów: widżety są zawsze dostępne i zawierają aktualne informacje, a zatem zmniejszenie ich liczby lub wyłączenie może zredukować pobór przez nie energii.
- Wyłącz funkcje GPS, Wi-Fi i Bluetooth, kiedy ich nie używasz: jeżeli nie używasz tych funkcji, wyłącz je, aby oszczędzić energię baterii zużywaną przez funkcje wykrywające dostępność sieci i moc sygnału, które nieustannie zużywają energię w tle.
Rozważ zakup urządzenia z pojemniejszą baterią
Jeżeli żadna z tych wskazówek nie pomoże wydłużyć dostatecznie czasu działania urządzenia na baterii, być może czas na zakup nowego. Warto pamiętać, że technologie rozwijają się nieustannie i dotyczy to też ogniw w smartfonach oraz technologii ładowania. Motorola nadaje priorytet żywotności baterii, a nasze urządzenia zajmują 40% pozycji na liście najlepszych smartfonów pod względem żywotności baterii w 2020 roku.
Motorola moto g9 power ma ogromną baterię 6000 mAh — największą w historii smartfonów Motoroli. Dzięki temu możesz korzystać z niesamowitej swobody używania telefonu przez nawet 60 godzin po jednym naładowaniu, bez noszenia powerbanków i poszukiwania wszędzie gniazdek.

Raport Bitget Wallet wykazuje, że portfele kryptowalutowe stają się uniwersalnymi centrami finansowymi

Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji

Dreame comes true – doskonały rok marki
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.