Komunikaty PR

Laptopy Huawei MateBook serii D w nowych wersjach i atrakcyjnej ofercie

2021-04-15  |  17:00
Biuro prasowe

Laptopy Huawei MateBook D 15 i MateBook D 14 w nowej, odświeżonej edycji 2021, są dostępne od dzisiaj do 25 kwietnia w specjalnej ofercie cenowej. Model MateBook D 15 z procesorem Intel 11. generacji można nabyć w rekomendowanej cenie 3 499 zł, a MateBook D 14 w rekomendowanej cenie 3 199 zł.

Nowa wersja laptopa Huawei MateBook D 15 z procesorem Intel 11. generacji jest dostępna w promocyjnej ofercie w sklepie internetowym huawei.pl, sklepie Huawei Warszawa w Westfield Arkadia (z powodu obostrzeń związanych z pandemią, sklep jest tymczasowo zamknięty) oraz w Media Expert, Neonet, x-kom i Komputronik. Rekomendowana cena laptopa w promocyjnej ofercie to 3 499 zł. Oferta może różnić się w zależności od partnerów, szczegóły dostępne są w sklepach.

 

Huawei oferuje też konsumentom odświeżony model MateBook D 15 z procesorem Intel 10. generacji w promocyjnej ofercie wyłącznie na huawei.pl i Huawei Warszawa w Westfield Arkadia. Nową wersję MateBook D 14 w promocyjnej ofercie można nabyć na huawei.pl. Rekomendowana cena dla obu urządzeń wynosi 3 199 zł.

 

Regularna sprzedaż nowych laptopów ruszy 26 kwietnia.


Huawei MateBook D 15 i MateBook D 14 – edycja 2021

Huawei MateBook D 15 w edycji 2021 została wyposażona w ekran o przekątnej 15,6” i rozdzielczości FHD (1920 x 1080), z kolei MateBook D 14 otrzymał ekran FHD o przekątnej 14” i rozdzielczości FHD (1920 x 1080). W obu laptopach zastosowano technologię FullView – boczne i górne ramki wokół wyświetlacza są bardzo cienkie, w przypadku wersji Matebook D 15 mają zaledwie 5,3 mm, co sprawia, że ekran laptopa stanowi aż 87% powierzchni panelu przedniego urządzenia.

Korpus laptopów został wykonany z wysokiej jakości metalu i dodatkowo oszlifowany diamentową technologią, a krawędzie obudowy urządzeń są zaokrąglone. MateBook D 15 i MateBook D 14 są lekkim konstrukcjami i ważą odpowiednio – 1,56 kg i 1,38 kg.

Sercem nowej wersji laptopa MateBook D 15 jest, w zależności od konfiguracji, procesor Intel® Core™ i5 11. generacji lub procesor Intel® Core™ i5 10. generacji, który łączy się z nowoczesnym układem graficznym GPU Intel® Iris® Xe. System jest wspierany przez dwukanałową pamięć operacyjną o pojemności 16 GB oraz pamięć wewnętrzną o pojemności 512 GB, dzięki czemu laptop oferuje wysoką wydajność, istotną w pracy biurowej i podczas rozrywki. Nowa wersja Huawei MateBook D 14 została wyposażona w procesor Intel® Core™ i5 10. generacji, pamięć operacyjną 16 GB i pamięć wewnętrzną o pojemności 512 GB.

 

Huawei MateBook D 15 mieści baterię o pojemności 42 Wh, z kolei MateBook D 14 – baterię o pojemności 56 Wh. Oba urządzenia obsługują technologię szybkiego ładowania 65 W.

Wydajna i szybka praca

Nowe wersje MateBook D 15 i MateBook D 14 zostały wyposażone w system Shark Fin 2.0, który skutecznie optymalizuje przepływ powietrza rozpraszając generowane podczas pracy laptopa ciepło. Laptopy oferują bogaty wybór portów: wejście USB-C, wejście USB 3.2, wejście HDMI, wejście audio-jack 3,5 mm oraz wejścia USB 2.0 (w przypadku MateBook D 15 są to dwa porty, a w MateBook D 14 – jeden port). Przycisk zasilania urządzeń jest zintegrowany z czytnikiem linii papilarnych, dzięki czemu można włączyć laptopa i zalogować się jednym dotknięciem. Kamera do rozmów wideo jest schowana w klawiaturze laptopów. Huawei MateBook D 15 obsługuje również standard łączności Wi-Fi 6.

MateBook D 15 i MateBook D 14 posiadają też technologię Huawei Share – Multiscreen collaboration, który umożliwia szybkie łączenie się z innymi urządzeniami Huawei. Użytkownik może jednocześnie sterować smartfonem i laptopem, obsługiwać nawet trzy aplikacje na ekranie laptopa, prowadzić rozmowy wideo, a nawet edytować pliki zapisane na smartfonie bezpośrednio za pomocą komputera. W przypadku wielozadaniowej pracy wymagającej dużej mocy obliczeniowej, można skorzystać z trybu zwiększonej wydajności – wystarczy wtedy nacisnąć klawisze Fn + P.

System operacyjny preinstalowany na nowych MateBook D 15 i MateBook D 14 to Windows 10 Home Edition.

Ochrona wzroku użytkownika

W laptopie Huawei MateBook D 15 z procesorem Intel 11. generacji zastosowano technologie redukujące emisję niebieskiego światła oraz eliminujące efekt migotania ekranu. Potwierdzeniem ich skuteczności są dwa certyfikaty przyznane urządzeniu przez TÜV Rheinland. Laptop Huawei zapewnia więc wysoki komfort korzystania, a jednocześnie pozwala zminimalizować zmęczenie oczu podczas dłuższego patrzenia w ekran urządzenia.

Laptopy Huawei MateBook D 15 z procesorem Intel 10. generacji oraz Huawei MateBook D 14 edycja 2021 zostały wyposażone w technologię redukującą emisję niebieskiego światła.

Huawei i Polskie Towarzystwo Optometrii i Optyki prowadzą kampanię edukacyjną „Włącz ochronę oczu”, która ma dostarczyć Polakom wiedzę o tym, jak dbać o oczy i wzrok w czasach, gdy restrykcje sanitarne – i wynikające z nich praca i nauka zdalna – zmuszają nas do spędzania większej ilości czasu przed ekranem komputera. Głównym elementem kampanii jest zbiór prostych i zarazem skutecznych zasad i wskazówek, opracowany przez ekspertów PTOO, które warto włączyć do swojej codzienności. Jest on dostępny na stronie internetowej:

https://consumer.huawei.com/pl/offer/wlaczochroneoczu/.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Boomerang EMEA prezentuje nową aplikację Boomerang Zabawa Biuro prasowe
2021-05-03 | 11:00

Boomerang EMEA prezentuje nową aplikację Boomerang Zabawa

Boomerang przedstawia nową propozycję dla dzieci i ich rodziców. Boomerang Zabawa to darmowa aplikacja, która poszerza doświadczenie telewizyjne oraz angażuje
IT i technologie Oto gadżety na tajne misje dla każdego
2021-05-01 | 11:00

Oto gadżety na tajne misje dla każdego

Dziś gadżety znane z filmów akcji są na wyciągnięcie ręki. Każdy może mieć szpiegowski zegarek, okulary i długopis z kamerą, kartę kredytową lub wisiorek
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2021-04-29 | 12:00

Lexmark wprowadza pakiet Cloud Bridge Connectivity Suite

Pakiet łączności z urządzeniami umożliwi łatwe dostosowanie przestrzeni biurowej dzięki możliwości korzystania z zaawansowanych usług MPS i rozwiązań w chmurze     Firma Lexmark, światowy lider w dziedzinie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Paulla: Dzisiaj artyści od Krzysztofa Krawczyka powinni się uczyć pokory. W show biznesie jest tak, że im mniej znaczysz, tym wyżej zadzierasz głowę

Gdy w mediach pojawiła się wiadomość o śmierci Krzysztofa Krawczuka, wiele gwiazd na swoich profilach społecznościowych wspominało artystę. Wśród nich była również Paulla, która z piosenkarzem znała się osobiście. Zaznacza, że ceniła go głównie za to, jakim skromnym był człowiekiem. Wokalistka w hołdzie Krzysztofowi Krawczykowi postanowiła nagrać własną interpretację utworu „To co dał nam świat”. Niedawno ukazał się również teledysk poświęcony pamięci zmarłemu artysty.

Teatr

Piotr Cyrwus: Paru naszych kolegów odeszło z powodu wirusa. Na planie wszyscy jesteśmy bardzo czujni

Aktor zaznacza, że pandemia bardzo zmieniła to, jak wygląda praca na planach filmowych i serialowych. Ekipy ściśle przestrzegają restrykcji sanitarnych, ponieważ wiedzą, że od tego zależy życie i zdrowie ludzi. Artyści bardzo często poddawani są testom. Dopiero wynik negatywny oznacza, że mogą rozpocząć zdjęcia. Piotr Cyrwus przyznaje, że dyscyplina na planach jest potrzebna i bardzo ważna. Dzięki niej aktorzy mogą pracować.

Medycyna

Naukowcy wypuszczą 750 milionów genetycznie zmodyfikowanych komarów. Ma to pomóc w walce z rozprzestrzenianiem się m.in. wirusa zika [DEPESZA]

Wkrótce na Florydzie pojawi się 750 mln modyfikowanych genetycznie komarów. Projekt ma pomóc zmniejszyć populację komarów Aedes aegypti, odpowiedzialnych za praktycznie wszystkie choroby przenoszone przez komary na ludzi – w tym dengę, zikę czy żółtą febrę. Zmodyfikowane owady rozmnażają się i przekazują gen, który powoduje śmierć potomstwa. W Brazylii w ten sposób udało się zmniejszyć populację gatunku o 96 proc.