Lena Lighting Partnerem Forum Miasteczek Polskich 2024
Wielkopolski producent oświetlenia, Lena Lighting z dumą ogłasza swoje partnerstwo z Forum Miasteczek Polskich. To coroczne spotkanie przyciągające samorządowych liderów jest platformą do merytorycznej dyskusji na temat aktualnych wyzwań stojących przed polskimi małymi i średnimi miejscowościami.
Podczas wydarzenia eksperci Lena Lighting wezmą udział w panelu dyskusyjnym pt. „Ekonomiczne i ekologiczne zarządzanie oświetleniem ulic i budynków gminnych - doświadczenia i rekomendacje”. W trakcie panelu podsumują ostatnie tygodnie programu „Rozświetlamy Polskę” oraz podejmą najbardziej aktualne tematy branżowe, jak m.in. nowy standard Environmental Product Declaration czy zagadnienia związane z ekonomicznym i efektywnym procesem projektowym dla małych miast. Nie zabraknie też prezentacji innowacyjnych rozwiązań oświetleniowych.
„Z radością angażujemy się w czwartą edycję Forum Miasteczek Polskich. Jesteśmy przekonani, że nasze doświadczenie związane z oświetleniem może znacząco przyczynić się do dyskusji na temat zrównoważonego rozwoju naszych miast. Jako jeden z największych producentów energooszczędnego oświetlenia w Polsce, mamy wiele cennych spostrzeżeń i danych, którymi chcemy się podzielić z uczestnikami wydarzenia. Na stoisku zaprezentujemy też najnowsze oprawy - mówi Michał Macewicz, Dyrektor Sprzedaży ds. opraw ulicznych i drogowych w Lena Lighting
Forum Miasteczek Polskich to nie tylko przestrzeń do dyskusji, ale także miejsce, gdzie rodzą się konkretne inspiracje i praktyczne rozwiązania dla nowoczesnego zarządzania miejscowościami. W gronie ekspertów reprezentujących administrację państwową, biznes i naukę, uczestnicy będą mieli okazję odkryć inspirujące oraz praktyczne metody zarządzania.
Czwarta edycja Forum, organizowana 11 i 12 września w Warszawie, zapowiada się na wydarzenie pełne intensywnych dyskusji panelowych i sesji plenarnych oferując jeszcze więcej aktualnej wiedzy, także w tak ważnej tematyce jak oświetlenie.

Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji

Dreame comes true – doskonały rok marki

Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.