Lexmark wyróżniony tytułem Lidera Zrównoważonego
Firma Lexmark, globalny lider w dziedzinie przetwarzania obrazu i rozwiązań IoT, zyskała tytuł branżowego lidera w zakresie zrównoważonego rozwoju według raportu Sustainability Vendor Landscape 2022, przygotowanym przez firmę Quocirca, zajmującą się badaniem rynku druku.
Raport Quocirca Sustainability Vendor Landscape analizuje podejście producentów urządzeń drukujących do zrównoważonego rozwoju i ich działania z tego zakresu. W najnowszym wydaniu eksperci uhonorowali firmę Lexmark za przyjęcie zasad gospodarki cyrkularnej i skuteczną integrację praktyk zrównoważonego rozwoju w ramach globalnej działalności firmy.
– Konkretne działania w zakresie recyklingu i strategiczne podejście do produkowania wysokiej jakości urządzeń przyjaznych dla środowiska pozwoliło firmie Lexmark zająć pozycję lidera w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. – mówi Louella Fernandes, Dyrektor w Quocirca. – Dzisiaj klienci podchodzą z dużą atencją do wyboru dostawców technologicznych, biorąc pod uwagę nie tylko ofertę produktów czy usług, ale też działania firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju. Oznacza to, że branża drukowania musi wyjść poza sprzęt, aby dostarczać swoim klientom rozwiązania i usługi, które pozwolą im ograniczyć własny wpływ na środowisko naturalne. W tym kontekście Lexmark jest zdecydowanie dobrym wyborem. – dodaje.
Nominując firmę Lexmark na pozycję lidera zrównoważonego rozwoju, eksperci Quocirca podkreślili następujące zasługi firmy:
- Osiągnięcia w zakresie emisji dwutlenku węgla, zużycia energii i zasobów
- redukcja globalnej emisji CO2 o 62% od roku 2005, dążenie do osiągnięcia 40% redukcji (z poziomu z 2015 r.) do roku 2025;
- wprowadzenie polityki zerowego składowania i zerowego spalania odpadów, w ramach której 100% zwróconych wkładów jest ponownie wykorzystywanych lub poddawanych recyklingowi;
- wykorzystanie ponad 39% odzyskanego plastiku w nowych urządzeniach;
- wykorzystanie tworzyw PCR w 92% nowych urządzeń.
- Dążenie do osiągnięcia pełnej neutralności węglowej do 2035 r.
- Członkostwo w międzynarodowej inicjatywie środowiskowej Carbon Disclosure Project oraz międzynarodowych koalicjach branżowych Responsible Business Alliance i Responsible Mineral Initiatives.
- Dołączenie do inicjatywy UN Global Compact.
- Korzystanie z zarządzanych usług druku i funkcji zarządzania drukiem w chmurze, aby umożliwić klientom korzystanie ze wspólnej mocy obliczeniowej w chmurze, zmniejszając zużycie energii i papieru.
- Nawiązanie partnerstwa z PrintReleaf, programem, który mierzy zużycie papieru i na tej podstawie realizuje ponowne zalesienie wyznaczonych obszarów, aby zrównoważyć liczbę ściętych drzew.
- Podejście oparte na danych Smart Refresh, pozwalające określić, kiedy urządzenia rzeczywiście wymagają wymiany.
– Firma Lexmark ma duże doświadczenie w zakresie odpowiedzialnych, zrównoważonych praktyk. Jesteśmy dumni, że nasze wysiłki zostały docenione na tak wysokim poziomie. – komentuje Mariusz Ożarowski, dyrektor zarządzający, Lexmark. – Nasza troska o środowisko naturalne zaczyna się od strategicznego projektowania produktów o dłuższej żywotności i sięga usług, rozwiązań i programów, pozwalających naszym klientom na zmniejszenie zużycia papieru i wydajne użytkowanie.
Poza ofertą skierowaną do klientów w zakresie zrównoważonego rozwoju, Lexmark jest zaangażowany w tworzenie czystszej, bardziej inteligentnej i ekologicznej przyszłości w odniesieniu do własnej działalności globalnej. Przyjmując Cele Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych, Lexmark traktuje priorytetowo utrzymanie efektywnego wykorzystania zasobów naturalnych w swoich zakładach produkcyjnych, badawczo-rozwojowych i biurowych na całym świecie.
Ponadto, firma buduje obecnie 2-megawatową instalację słoneczną, która dostarczy energię odnawialną do jej głównej siedziby w Lexington w stanie Kentucky. Oczekuje się, że w pierwszym roku eksploatacji bateria słoneczna wyprodukuje ponad 3,3 miliona kilowatogodzin (kWh). Jest to równoważne redukcji emisji gazów cieplarnianych emitowanych przez przeciętny samochód osobowy w wyniku przejechania prawie sześciu milionów mil. System zostanie uruchomiony wiosną 2023 roku.

Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji

Dreame comes true – doskonały rok marki

Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.