Lime kończy sezon w większości polskich miast
Lime, największa na świecie firma oferująca współdzielone pojazdy elektryczne, podsumowuje kolejny, udany sezon działalności w polskich miastach. E-hulajnogi Lime będą wciąż dostępne do wypożyczenia w Warszawie, Pruszkowie, Piasecznie i Legionowie.
W sezonie 2024 Lime dysponował flotą 23 tys. pojazdów dostępnych w wielu miastach Polski. Firma zintensyfikowała swoją działalność nad morzem poprzez zwiększenie dostępności w popularnych kurortach oraz współpracę ze znanymi festiwalami muzycznymi. Dzięki użytkownikom e-hulajnóg amerykańskiej marki, emisja CO2 została zredukowana o 340 t.
„Z początkiem grudnia oficjalnie zakończyliśmy główny sezon działalności Lime w Polsce. Nasze hulajnogi z większości miast zostały dostarczone do magazynu, aby mogły przejść gruntowny serwis i zostać odpowiednio przygotowane do kolejnego sezonu. W porównaniu do poprzednich lat, w tym roku zdecydowaliśmy jednak, aby nasze pojazdy pozostały na okres zimowy w Warszawie, Pruszkowie, Legionowie oraz Piasecznie. Ta decyzja jest odpowiedzią na informacje od naszej społeczności, która wyrażała chęć podróżowania hulajnogami także w okresie zimowym. Obserwujemy duży wzrost stałych użytkowników korzystających z naszej usługi, dzięki atrakcyjnej ofercie minutowych karnetów, których koszt jest znacznie bardziej atrakcyjny w porównaniu do standardowego cennika” – komentuje Andrzej Malinowski, Operations Manager, Lime Polska.
Wiosną przyszłego roku Lime planuje stopniowo zwiększyć dostępność oferowanych usług. Ponadto użytkownicy hulajnóg Lime w Warszawie, od początku listopada mają możliwość korzystania z pojazdów nowej generacji (Gen4). Nowoczesne hulajnogi charakteryzują się większym komfortem jazdy po nierównościach, poprawą stabilności oraz mniejszą awaryjnością. Dodatkową zaletą nowej floty są wymienne baterie. Umożliwi to firmie bardziej efektywną obsługę hulajnóg, a to natomiast przełoży się na jeszcze większą redukcję poziomu emisji CO2.
„Sezon 2024 r. był dla nas przełomowy jeśli chodzi o wiele aspektów. Jesteśmy dumni z wdrożenia nowoczesnych hulajnóg Gen4, dzięki którym zapewnimy naszej społeczności jeszcze większy komfort z podróżowania pojazdami Lime. Wiosną zrealizowaliśmy także projekt artystyczny z Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu, który wzbudził duże zainteresowanie wśród studentów, a także mieszkańców miasta. Byliśmy partnerem znanych festiwali muzycznych i ułatwialiśmy użytkownikom bezpieczne dotarcie oraz powrót z tych wydarzeń. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym sezonie korzystali z naszej usługi, a mieszkańców stolicy i okolic oraz odwiedzających Warszawę turystów zachęcamy do korzystania z naszych pojazdów zimą” – dodaje Andrzej Malinowski.
Sezon 2024 – kluczowe statystyki:
- Liczba miast – ok. 50
- Łączny, pokonany dystans od początku sezonu – ponad 6,3 mln km
- Zredukowana ilość emisji CO2 – 340 t
- Uniknięte podróże samochodem – prawie 1 mln
- Liczba użytkowników Lime od początku działalności w Polsce – ponad 3 mln

Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji

Dreame comes true – doskonały rok marki

Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Eliza Gwiazda: Polskie hotele to już nie są te sprzed 10-15 lat. Nie ma takiej zachcianki, której pięciogwiazdkowe obiekty by nie spełniły
Influencerka zauważa, że w Polsce jest coraz więcej atrakcyjnych hoteli z bogatą ofertą dostosowaną do zróżnicowanych potrzeb gości. Jest w nich coraz więcej udogodnień, atrakcji i komfortowych rozwiązań, które sprawiają, że pobyt w danym obiekcie jest prawdziwą przyjemnością. Eliza Gwiazda wykorzystuje swoją wiedzę i doświadczenia, będąc w jury konkursu na najpiękniejszy hotel w Polsce.
Konsument
Alkohol najbardziej rozpowszechnioną substancją psychoaktywną u młodzieży. Coraz większa popularność e-papierosów

Niemal trzy czwarte uczniów w wieku 15–16 lat już sięgnęło po alkohol. Jak wynika z badania ESPAD 2024, to wciąż najbardziej wśród młodzieży rozpowszechniona substancja psychoaktywna. W ostatnich 20 latach o ponad 20 pp. spadł odsetek nastolatków palących papierosy, ale prawie 70 proc. 17–18-latków przyznaje, że sięgnęło w swoim życiu po e-papierosa. Eksperci wskazują na potrzebę nie tylko bardziej restrykcyjnego ograniczania dostępności tych produktów dla młodych ludzi, ale też o działania na rzecz edukacji zdrowotnej i kompleksowego podejścia do profilaktyki i leczenia uzależnień, bez podziału na poszczególne grupy substancji.
Dom i ogród
Krzysztof Skórzyński: Elektrośmieci są dzisiaj gigantycznym problemem. Wciąż nie nauczyliśmy się segregować takich odpadów

Dziennikarz zauważa, że wciąż narastającym problemem są tzw. niewidzialne elektrośmieci. To nie tylko telefony, zasilacze, ładowarki, powerbanki i słuchawki, ale także zabawki elektroniczne czy e-papierosy. Konsumenci zazwyczaj nie postrzegają ich w kategorii elektroodpadów i zamiast oddawać do recyklingu, magazynują je w szufladach lub wrzucają do pojemników na odpady zmieszane, skąd trafiają na wysypiska, gdzie zostają spalone lub przetworzone w nieprawidłowy sposób. Krzysztof Skórzyński jest zaniepokojony takimi praktykami.