Lumix S5 wyróżniony w plebiscycie Fotopolis i Digital Camera Polska
W plebiscycie organizowanym przez serwis fotopolis.pl oraz magazyn Digital Camera Polska, aparat Lumix S5 został wyróżniony jako jeden z najlepszych filmujących aparatów minionego roku. Bezlusterkowiec Panasonic został doceniony nie tylko przez amatorów fotografii, ale również i zawodowców, łączących na co dzień pracę foto i wideo.
Już po raz drugi czytelnicy serwisu fotopolis.pl oraz magazynu Digital Camera Polska głosowali na najlepsze wydarzenia, publikacje oraz produkty fotograficzne minionego roku. Podczas kolejnej edycji plebiscytu, ich uwagę w szczególności zwrócił bezlusterkowy aparat Panasonic Lumix S5, który mianowali jednym z najlepszych filmujących aparatów minionego roku. Lumix S5 zajął tym samym trzecie miejsce w Plebiscycie Fotopolis i Digital Camera Polska.
Zaprezentowany przez Panasonic we wrześniu ubiegłego roku Lumix S5 to hybrydowy, pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy. Wysoka jakość zdjęć i filmów w małym, przenośnym urządzeniu spełnia wymagania pasjonatów fotografii, jak i również profesjonalistów. Najnowszy model z serii S cechuje się wyjątkową jakością zdjęć i filmów w całym zakresie czułości oraz ergonomiczną obudową stworzoną z myślą o twórcach, którzy stawiają jakość na pierwszym miejscu. Pełnoklatkowa matryca CMOS 24,2 MP z technologią Dual Native ISO gwarantuje wyjątkową jakość zdjęć i filmów, podczas kiedy technologia Dual Native ISO daje większą swobodę przy pracy w słabym świetle, eliminując obserwowany zazwyczaj wzrost efektu ziarna w trakcie nagrywania filmów. Funkcje fotografii poklatkowej i nagrywania w zwolnionym tempie rozszerzają możliwości artystyczne, a zdjęcia zrobione w ulepszonym trybie wysokiej rozdzielczości można również zapisywać bezpośrednio w formacie JPEG, gwarantującym niezwykle szczegółowe obrazy w rozdzielczości odpowiadającej 96 megapikselom. To znakomite rozwiązanie w sytuacjach, gdy rozdzielczość jest najważniejsza.
Jednak Lumix S5 to nie tylko fotografowanie, ale również profesjonalne opcje wideo — tryby nagrywania aparatu LUMIX S5 obejmują 10-bitowy zapis wideo 4K 60p 4:2:0 i 4K 30p 4:2:2, a także 8-bitowy zapis wideo 4K bez ograniczeń czasu nagrywania. Podwójna stabilizacja obrazu jest nieodzowna dla twórców będących w ruchu, a szereg funkcji takich jak m.in. preinstalowane V-Log i V-Gamut, wspiera nowe, kreatywne metody prowadzenia narracji.

Raport Bitget Wallet wykazuje, że portfele kryptowalutowe stają się uniwersalnymi centrami finansowymi

Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji

Dreame comes true – doskonały rok marki
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.