Lumix S5 wyróżniony w plebiscycie Fotopolis i Digital Camera Polska
W plebiscycie organizowanym przez serwis fotopolis.pl oraz magazyn Digital Camera Polska, aparat Lumix S5 został wyróżniony jako jeden z najlepszych filmujących aparatów minionego roku. Bezlusterkowiec Panasonic został doceniony nie tylko przez amatorów fotografii, ale również i zawodowców, łączących na co dzień pracę foto i wideo.
Już po raz drugi czytelnicy serwisu fotopolis.pl oraz magazynu Digital Camera Polska głosowali na najlepsze wydarzenia, publikacje oraz produkty fotograficzne minionego roku. Podczas kolejnej edycji plebiscytu, ich uwagę w szczególności zwrócił bezlusterkowy aparat Panasonic Lumix S5, który mianowali jednym z najlepszych filmujących aparatów minionego roku. Lumix S5 zajął tym samym trzecie miejsce w Plebiscycie Fotopolis i Digital Camera Polska.
Zaprezentowany przez Panasonic we wrześniu ubiegłego roku Lumix S5 to hybrydowy, pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy. Wysoka jakość zdjęć i filmów w małym, przenośnym urządzeniu spełnia wymagania pasjonatów fotografii, jak i również profesjonalistów. Najnowszy model z serii S cechuje się wyjątkową jakością zdjęć i filmów w całym zakresie czułości oraz ergonomiczną obudową stworzoną z myślą o twórcach, którzy stawiają jakość na pierwszym miejscu. Pełnoklatkowa matryca CMOS 24,2 MP z technologią Dual Native ISO gwarantuje wyjątkową jakość zdjęć i filmów, podczas kiedy technologia Dual Native ISO daje większą swobodę przy pracy w słabym świetle, eliminując obserwowany zazwyczaj wzrost efektu ziarna w trakcie nagrywania filmów. Funkcje fotografii poklatkowej i nagrywania w zwolnionym tempie rozszerzają możliwości artystyczne, a zdjęcia zrobione w ulepszonym trybie wysokiej rozdzielczości można również zapisywać bezpośrednio w formacie JPEG, gwarantującym niezwykle szczegółowe obrazy w rozdzielczości odpowiadającej 96 megapikselom. To znakomite rozwiązanie w sytuacjach, gdy rozdzielczość jest najważniejsza.
Jednak Lumix S5 to nie tylko fotografowanie, ale również profesjonalne opcje wideo — tryby nagrywania aparatu LUMIX S5 obejmują 10-bitowy zapis wideo 4K 60p 4:2:0 i 4K 30p 4:2:2, a także 8-bitowy zapis wideo 4K bez ograniczeń czasu nagrywania. Podwójna stabilizacja obrazu jest nieodzowna dla twórców będących w ruchu, a szereg funkcji takich jak m.in. preinstalowane V-Log i V-Gamut, wspiera nowe, kreatywne metody prowadzenia narracji.
Dreame comes true – doskonały rok marki
Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
A gdybyście tak tej zimy wspólnie zanurzyli się w magii… immersji?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.