Manufaktura Nowej Mobilności – zlot samochodów elektrycznych w centrum Łodzi
W tym tygodniu Łódź przywita ekologię na czterech kółkach… to wszystko za sprawą Kongresu Nowej Mobilności. Manufaktura zaprasza na rynek, gdzie odbędzie się największy zlot samochodów elektrycznych w Polsce. To doskonała okazja, by poznać najnowsze modele „elektryków”, a także dowiedzieć się nieco więcej o szczegółach ich użytkowania. Nieprzekonani do elektromobilności będą mogli porozmawiać z ekspertami o zaletach tego rodzaju transportu.
Manufaktura Nowej Mobilności
Sobota, 30.09, godz. 13:00 – 17:00, rynek Manufaktury
Już w najbliższą sobotę w Manufakturze odbędzie się największy zlot samochodów elektrycznych w Polsce. Kawalkada członków EV Klub Polska ruszy z ulicy Piotrkowskiej prosto na Rynek Włókniarek Łódzkich. Podczas tegorocznej edycji Manufaktury Nowej Mobilności goście obejrzą setki samochodów elektrycznych, nowości rynkowe, elektryczne rajdówki, prelekcje ekspertów i użytkowników pojazdów elektrycznych. Impreza będzie także okazją do dyskusji i debat, poruszających istotne kwestie związane z rozwojem elektromobilności. Podczas wydarzenia każdy z uczestników będzie miał możliwość porozmawiania z użytkownikami samochodów elektrycznych – o kosztach utrzymania, napraw, wydajności i wielu innych.
– Inicjatywy, które podejmujemy skupiają się przede wszystkim na promocji ekologicznych rozwiązań, czego świetnym przykładem może być zainstalowanie na dachu galerii paneli fotowoltaicznych w ramach strategii Manufaktury Dobrej Energii. Czysta energia odgrywa coraz większą rolę i chcemy aktywnie uczestniczyć w promowaniu nowoczesnych rozwiązań. Bardzo nas cieszy, że po raz kolejny organizatorzy Kongresu Nowej Mobilności dostrzegają potencjał Manufaktury i wybierają nas jako partnera ich działań – mówi Sławomir Murawski, dyrektor Manufaktury.
Manufaktura Nowej Mobilności stanowi integralną cześć Kongresu. Wydarzenie jest fundamentem wielowymiarowej strategii rozwoju Manufaktury, opartej na trzech aktualnych trendach: ekologicznej świadomości, promowaniu lokalności oraz dbałości o dobrostan psychiczny i fizyczny.
Imprezą towarzyszącą Manufakturze Nowej Mobilności będzie Ogólnopolski Zlot Rowerów Towarowych, prezentujący elektryczne rozwiązania z Polski, Niemiec i Holandii, w tym także rowery cargo, które cieszą się coraz większą popularnością w europejskich miastach m.in. wśród firm kurierskich.
Kongres Nowej Mobilności potrwa od 26 do 28 września. Szczegółowy harmonogram wydarzeń dostępny na stronie: www.kongresnowejmobilnosci.pl
Dreame comes true – doskonały rok marki
Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
A gdybyście tak tej zimy wspólnie zanurzyli się w magii… immersji?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.