Największa lekcja inżynierii materiałowej
Biuro Rekordów
ul. Święty Marcin 29/8
61-806 Poznań
info|biurorekordow.pl| |info|biurorekordow.pl
+48 690 939 469
https://biurorekordow.pl/
Ogólnopolski Dzień Inżynierii Materiałowej to z pewnością wyjątkowe święto dla wszystkich uczelni technicznych oraz wszystkich podmiotów z branży. Święto przypada 17 marca 2023 roku i tym razem organizatorzy postanowili sięgnąć po Rekord Polski.
Uczelnie techniczne z całej Polski wpadły na pomysł zorganizowania największej lekcji inżynierii materiałowej. Start wydarzenia odbędzie się 17 marca 2023 roku o godzinie 10:00. Uczestnicy najpierw wezmą udział w wykładzie teoretycznym, poświęconym podstawowym zagadnieniom z zakresu inżynierii materiałowej i tematyk pokrewnych a potem czeka ich test oraz część praktyczna wykładu.
Całość lekcji potrwa akademickie 1,5 godziny i zakończy się o 11:30. Poza zajęciami, na uczestników czekają również inne atrakcje na terenie uczelni w całej Polsce: wykłady, laboratoria, gry terenowe, pokazy, itp. Będzie można przekonać się jak szeroka jest to branża i ile możliwości za sobą kryje.
Więcej informacji: https://biurorekordow.pl/event/najwieksza-lekcja-inzynierii-materialowej/
https://biurorekordow.pl/

Nikon ogłasza promocje „New to Nikon”. Wybrane zestawy taniej nawet o 470 zł!
Polska ciągle w ogonie, jeśli chodzi o zatrudnienie kobiet w IT.
Prawa zwięrząt wspierane przez działania online polskich programistów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Gwiazdy

Andrzej Sołtysik: Moim popisowym numerem jest jajecznica – specyficzna, wyborna i wytrawna. Szkoda, że żona nie pozwala mi spędzać więcej czasu w kuchni
Dziennikarz zapewnia, że drzemie w nim spory potencjał kulinarny, niestety nie miał jeszcze okazji, by w stu procentach rozwinąć skrzydła i pokazać, na co go stać. Szansą może być więc cykl "W marcu jak w garncu", który jest jedną z wiosennych nowości „Dzień Dobry TVN”. Andrzej Sołtysik z niecierpliwością czeka na swoją kolej i ma nadzieję, że jego finezyjne dania zachwycą niejednego konesera.
Farmacja
Chorzy na stwardnienie rozsiane zyskują coraz lepszy dostęp do terapii. Udostępnienie podskórnych form podania leków może zrewolucjonizować ich leczenie i jakość życia

Lekarze wskazują, że zmiany w leczeniu stwardnienia rozsianego (SM) są jednym z największych osiągnięć medycyny w ostatnich latach. Wraz z pojawianiem się kolejnych leków i włączaniem ich do refundacji neurolodzy mają możliwość coraz lepszej personalizacji leczenia uwzględniającej styl i plany życiowe pacjenta. To o tyle istotne, że SM jest chorobą młodych ludzi, aktywnych zawodowo i społecznie, często kobiet, które mają plany macierzyńskie. W tym kontekście istotne jest nie tylko szybkie włączenie leczenia, w tym dobór odpowiedniej terapii w zależności od przebiegu choroby i jej intensywności, ale też zwiększanie dostępności nowych, wygodniejszych form podawania leków.
Edukacja
Czytanie książek już niemowlakom ułatwia im opanowanie języka. Efekty są jeszcze lepsze, jeśli rodzice czytają regularnie

Regularne czytanie książek nawet niemowlętom w wieku poniżej 12 miesięcy ułatwia im opanowanie umiejętności językowych – dowiedli naukowcy z Marshall University School of Medicine. Dotychczas było to potwierdzone u starszych dzieci. Ważna jest jednak systematyczność – rodzice, którzy zobowiązali się czytać jedną książkę dziennie, notowali lepsze postępy językowe swoich pociech. Tymczasem problem opóźnionego rozwoju mowy może dotyczyć nawet 15 proc. polskich dzieci i nie wszystkim udaje się szybko dogonić rówieśników.