Największa lekcja inżynierii materiałowej
Biuro Rekordów
ul. Święty Marcin 29/8
61-806 Poznań
info|biurorekordow.pl| |info|biurorekordow.pl
+48 690 939 469
https://biurorekordow.pl/
Ogólnopolski Dzień Inżynierii Materiałowej to z pewnością wyjątkowe święto dla wszystkich uczelni technicznych oraz wszystkich podmiotów z branży. Święto przypada 17 marca 2023 roku i tym razem organizatorzy postanowili sięgnąć po Rekord Polski.
Uczelnie techniczne z całej Polski wpadły na pomysł zorganizowania największej lekcji inżynierii materiałowej. Start wydarzenia odbędzie się 17 marca 2023 roku o godzinie 10:00. Uczestnicy najpierw wezmą udział w wykładzie teoretycznym, poświęconym podstawowym zagadnieniom z zakresu inżynierii materiałowej i tematyk pokrewnych a potem czeka ich test oraz część praktyczna wykładu.
Całość lekcji potrwa akademickie 1,5 godziny i zakończy się o 11:30. Poza zajęciami, na uczestników czekają również inne atrakcje na terenie uczelni w całej Polsce: wykłady, laboratoria, gry terenowe, pokazy, itp. Będzie można przekonać się jak szeroka jest to branża i ile możliwości za sobą kryje.
Więcej informacji: https://biurorekordow.pl/event/najwieksza-lekcja-inzynierii-materialowej/
https://biurorekordow.pl/
Dreame comes true – doskonały rok marki
Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
A gdybyście tak tej zimy wspólnie zanurzyli się w magii… immersji?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.