Nowe ładowarki od marki Hama: sieciowa GaN o mocy 30 W i samochodowa o mocy 45 W
Oferta producenta została rozszerzona o dwie nowe ładowarki, w tym jedną dla urządzeń mobilnych, opartą o azotek galu. Obie dysponują technologiami Qualcomm Quick Charge 3.0 i Power Delivery. Tak dobrany zestaw sprawi, że zawsze - stacjonarnie czy w czasie urlopowej podróży autem – szybko i bezpiecznie naładujemy smartfon, tablet lub powerbank.
Niemiecka marka, specjalizująca się m.in. we wszelkich akcesoriach do zasilania energią różnego rodzaju sprzętów, uzupełniła portfolio nowoczesnych ładowarek GaN. Do wcześniejszych modeli o mocy 65 i 45 W dołączyła teraz wersja o mocy 30 W, mogącą się pochwalić tym samym zestawem funkcjonalności. Dodajmy dla wyjaśnienia, że GaN to skrót od azotku galu - półprzewodnika używanego przy produkcji tranzystorów w miejsce tradycyjnie stosowanego krzemu. Dzięki temu rozwiązaniu można uzyskać sporo mocy w obudowie o niewielkich gabarytach, prawie bez wydzielania ciepła. W praktyce przekłada się to na znacznie sprawniejszy transfer energii i mniejsze jej straty. Szacunki mówią, że dla tej samej objętości moc wyjściowa ładowarki opartej na azotku galu może być nawet trzy razy większa od klasycznej alternatywy.
Ładowarka sieciowa Hama GaN o mocy 30 W nie stanowi pod tym względem wyjątku. Głębokość korpusu wynosi 3,1 cm, szerokość 3,4 cm, a wysokość 2,9 cm. Z grubsza jest mniejsza od konwencjonalnych ładowarek aż o 60 proc.
Ten model korzysta z dwóch technologii przyspieszających ładowanie - Qualcomm i Power Delivery. Qualcomm Quick Charge 3.0 (oczywiście kompatybilny z wcześniejszymi wersjami) pozwala na czterokrotnie szybsze ładowanie urządzeń mobilnych w porównaniu z ładowarkami pozbawionymi tej funkcji. W zasięgu użytkownika jest nawet błyskawiczne zasilanie smartfonu do poziomu 60 proc. w 30 min. Z kolei Power Delivery umożliwia najwydajniejsze i jednocześnie bezpieczne ładowanie urządzenia nawet do 5 razy szybciej. Inteligentny chip automatycznie rozpoznaje i ładuje podłączony sprzęt prądem o odpowiednim napięciu oraz natężeniu. W dodatku za sprawą technologii GaN ładowarka oszczędza akumulator, wydłużając jego żywotność.
Ładowarka wyposażona jest w obustronne złącze USB-C - oznaczone na zielono, a więc kontrastujące z białym kolorem całego urządzenia. Kupimy ją w cenie 99,90 zł.
Jednocześnie wystartował już sezon wakacyjno-urlopowy, co dla wielu z nas oznacza częstsze wyjazdy autem, w których mamy schowanych sporo urządzeń mobilnych. Pamiętając o tym, Hama proponuje swoją kolejną nowość, czyli ładowarkę samochodową o mocy wyjściowej 45 W. To malutki, kruczoczarny adapter ładujący do zasilania smartfona lub tabletu poprzez gniazdo zapalniczki samochodowej.
I w tym modelu nie mogło zabraknąć Qualcomm Quick Charge 3.0, a także Power Delivery. Dzięki temu nie musimy obawiać się o prędkość ładowania podpiętych gadżetów elektronicznych. Producent umieścił tu dwa porty USB-C: jeden o mocy 25 W, a drugi o mocy 20 W, co daje 45 W łącznej mocy. Pamiętajmy, że możemy zasilać energią dwa sprzęty jednocześnie. Zadbano również o umieszczenie w obudowie diody LED, wskazującej, czy ładowarka w danej chwili pracuje.
Cena tej ładowarki samochodowej to 69,90 zł.
Wszelkie szczegóły o obu produktach poznamy na stronie https://hamamobile.pl.

Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji

Dreame comes true – doskonały rok marki

Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.