Nowości iRobot: Roomba serii j7 oraz technologia Genius 3.0
Rumour PR
Sueska 12
02-761 Warszawa
krzysztof.malcher|rumour.pl| |krzysztof.malcher|rumour.pl
791 791 838
www.rumour.pl
Roboty powinny sprzątać domy dokładnie tak, jak chcą tego właściciele — rozumiejąc ich instrukcje i preferencje. Dlatego iRobot, lider w dziedzinie robotów sprzątających, stworzył modele Roomba serii j7 oraz nowe funkcje na platformie iRobot Genius 3.0, na której pracuje aplikacja iRobot Home. Z jej możliwości mogą korzystać użytkownicy wszystkich łączących się z siecią robotów firmy.
Idealnie integrujący się z domem iRobot Roomba serii j7 to inteligentny, gotowy do współpracy partner sprzątający, którego każda misja przynosi imponujące wyniki. Dzięki technologii iRobot Genius 3.0 i nawigacji PrecisionVision, Roomba serii j7 działa inteligentniej za każdym razem. Robot uczy się optymalnego sposobu poruszania i zapamiętuje określone pomieszczenia oraz meble, aby odkurzać jak najbardziej efektywnie. Potrafi także automatycznie rozpocząć odkurzanie, kiedy domownicy wychodzą oraz kończyć je, kiedy wracają. Roomba j7 jest w stanie zorientować się w preferencjach dotyczących odkurzania — poznaje zasady, prosi o opinie i na nie odpowiada, a także zapamiętuje, jak ma reagować w przyszłości. Rozpoznaje nawet przewody elektryczne i nieczystości pozostawione przez zwierzęta domowe, aby ich unikać.
„Produkty z kategorii smart home często nie spełniają oczekiwań konsumentów. Brakuje im kontekstowych informacji, nie są w stanie niezależnie uczyć się oraz wymagają zaawansowanego programowania w celu uzyskania podstawowych funkcji. Zdajemy sobie sprawę z tego, że środowiska domowe i style życia bardzo się różnią, dlatego ważne jest, by produkty były inteligentne i proste w użyciu oraz działały zgodnie z zasadami wyznaczonymi przez użytkownika” — powiedział Colin Angle, prezes i dyrektor generalny firmy iRobot. „Roomba serii j7 technologią iRobot Genius oferuje lepszą personalizację, automatyzację oraz rozwój inteligencji w miarę użytkowania. Dzięki temu robot działa intuicyjnie, a właściciele mogą przeznaczać czas na to, co dla nich ważne”.
iRobot Genius 3.0 Home Intelligence
Zarządzanie wyposażonymi w moduł łączności bezprzewodowej robotami odkurzającymi i mopującymi [1] odbywać się może za pośrednictwem wygodnej aplikacji iRobot HOME, która powstała na platformie iRobot Genius. Rozwiązanie to dostarcza użytkownikom opartej na sztucznej inteligencji technologii, która zapewniają m.in. możliwość personalizacji sprzątania w oparciu o dzienną rutynę. Najnowsze funkcje w iRobot Genius 3.0, które są też kompatybilne z modelami Roomba serii j7, to:
- Sprzątanie, kiedy nie ma mnie w domu – roboty powinny dostosowywać się do rozkładu dnia właścicieli. Przy użyciu usług lokalizacji telefonu użytkownicy mogą teraz tworzyć granice wokół domu – kiedy telefon je przekroczy, robot automatycznie rozpocznie lub zakończy sprzątanie.
- Inteligentne wspomaganie tworzenia map i propozycje nazw pomieszczeń – robot wspomoże nowych użytkowników w personalizacji inteligentnej mapy. Dzięki niej będzie mógł optymalnie, w sposób przemyślany i efektywnie poruszać się po domu. Robot może nawet ułatwić dostosowywanie mapy, automatycznie proponując etykiety pomieszczeń, kiedy będzie gotowy do jej utworzenia.
- Oszacowanie czasu sprzątania – masz mało czasu? Goście już jadą, a robot jeszcze nie został włączony? Dzięki funkcji oszacowania czasu sprzątania możesz sprawdzić, ile potrwa odkurzanie. Użytkownicy robotów z funkcją Imprint Smart Mapping² mogą sprawdzić w aplikacji iRobot Home szacowany czas określonego zadania odkurzania w wybranych pomieszczeniach.
- Cicha jazda – jeżeli chcesz posprzątać w określonym miejscu, ale potrzebujesz ciszy w pobliżu, możesz wydać robotowi polecenie cichego przejazdu tam i z powrotem. Tryb cichej jazdy spowoduje wyłączenie elementów odkurzających, kiedy robot nie będzie aktywnie wykonywać zadania sprzątania.
„Ludzie mają na głowie ważniejsze rzeczy niż odkurzanie, dlatego model Roomba j7 opracowaliśmy tak, by był inteligentny, reagował na sytuacje i nadawał priorytet potrzebom użytkowników” — powiedział Keith Hartsfield, dyrektor ds. produktów w iRobot. „Działająca z technologią Genius Roomba serii j7 łączy w sobie wiele funkcji poszukiwanych przez klientów w robotach najwyższej klasy. Jest to wydajny system, który wykorzystuje najnowocześniejsze funkcje do wykrywania i omijania przeszkód. Dostosowuje się do potrzeb użytkowników, sprząta na podstawie indywidualnych preferencji oraz rozkładów dnia, a z czasem staje się coraz bardziej inteligentny. Co więcej, jego piękny design doskonale wkomponowuje się w wystrój domu. Wszystko to daje użytkownikom pewność, że zadanie zostanie wykonane zgodnie z ich osobistymi potrzebami”.
Robot odkurzający Roomba j7 działający z mocą technologii iRobot Genius
Identyfikuje przeszkody i omija zagrożenia
Działający z technologią iRobot Genius Roomba j7 nie tylko poznaje dom, ale też reaguje na zdarzenia w czasie rzeczywistym dzięki nawigacji PrecisionVision. Dzięki temu może identyfikować przeszkody, takie jak przewody i nieczystości pozostawione przez zwierzęta domowe oraz je omijać. Jeżeli Roomba serii j7 natknie się na upuszczony na podłogę w salonie przewód do ładowania, zobaczy go i ominie. Jeśli zwierzę pozostawi w przedpokoju „niespodziankę”, Roomba serii j7 wykryje ją i ominie. Ponieważ robot potrafi identyfikować ściany oraz meble, umie też zwolnić podjeżdżając do nich, by delikatnie odkurzać wokół obiektów i wzdłuż krawędzi. W połączeniu z technologią Imprint Smart Mapping, Roomba serii j7 poznaje rozkład domu i umożliwia wybór pomieszczeń do sprzątania przy użyciu aplikacji iRobot Home lub urządzenia z asystentem głosowym. Dzięki przesyłanym bezprzewodowo aktualizacjom oprogramowania na platformie iRobot Genius nawigacja PrecisionVision z czasem staje się coraz bardziej inteligentna. W związku z tym Roomba serii j7 będzie mogła identyfikować coraz więcej przeszkód i oferować nowe możliwości w zakresie sprzątania.
Informuje na bieżąco i wykonuje polecenia
Im częściej używa się iRobota Roomba serii j7, tym lepiej on sprząta. Dzięki inteligentnej technologii iRobot Genius, robot interaktywnie poznaje preferencje użytkowników i dostosowuje się do nich, by jeszcze skuteczniej sprzątać dom. Kiedy napotka niebezpieczeństwo lub przeszkodę, wyśle zdjęcie do aplikacji iRobot Home, aby można było polecić mu ominięcie lub odkurzenie dookoła obiektów. W aplikacji iRobot Home można też przekazać polecenie, jak Roomba serii j7 ma postępować z takimi przeszkodami w przyszłości. Dzięki temu użytkownik jest na bieżąco z poczynaniami robota. To także gwarancja, że robot z powodzeniem wykona zadanie.
Tak inteligentny, że przewiduje bałagan
Z niektórych potrzeb dotyczących odkurzania nie zdajemy sobie sprawy. Korzystając z technologii iRobot Genius, Roomba serii j7 poznaje preferencje użytkownika i automatycznie przedstawia spersonalizowane sugestie. Potrafi nawet uwzględnić pory, w których może być potrzebne częstsze odkurzanie – na przykład okresy linienia zwierząt czy sezony alergiczne. Ponieważ Roomba serii j7 pamięta pomieszczenia i ich preferowane pory sprzątania, może proponować spersonalizowane harmonogramy sprzątania, np. w kuchni po śniadaniu. Działając na platformie iRobot Genius, Roomba serii j7 jest nawet w stanie pyać czy posprzątać, gdy użytkownika nie ma w domu i kończy odkurzanie, kiedy domownik wraca. Dzięki temu można cieszyć się czystością nie zauważając nawet sprzątania. Jeszcze wyższy poziom czystości zapewnia technologia Imprint Link dostępna tylko w urządzeniach iRobot, która poleca robotowi Braava jet m6 rozpoczęcie mycia podłóg, kiedy Roomba serii j7 ukończy odkurzanie.
Klasa dla siebie
iRobot Roomba serii j7 współpracuje ze stacją Clean Base (na wyposażeniu wersji Roomba j7+). Posiada ona funkcję automatycznego usuwania brudu ze zbiornika robota i została zaprojektowana tak, by wkomponowywała się w wystrój domu. Robot ma atrakcyjne wykończenie ze szczotkowanego aluminium oraz intuicyjny w obsłudze design z jednym przyciskiem. Stacja Clean Base została zaprojektowana od nowa tak, by mieściła się pod stołami i zajmowała mniej miejsca. Wysokiej klasy, fakturowane wykończenie oraz elegancki skórzany uchwyt dopełniają wystrój domu, a ukryty schowek mieści zapasowy worek. Dzięki stacji Clean Base można zapomnieć o odkurzaniu na całe miesiące. Robot Roomba j7+ opróżnia zbiornik do zamkniętego w stacji worka, który wystarczy wymieniać nawet co 60 dni – czyli dwa razy rzadziej, niż zapewniają inne marki. Nieangażujący użytkownika automatyczny system usuwania brudu pozwala uniknąć bałaganu i obłoków kurzu podczas opróżniania stacji. Wystarczy wyrzucić zapełniony worek i włożyć do stacji nowy.
Ceny i dostępność:
Nowe produkty będą dostępne w sugerowanych cenach katalogowych:
- iRobot Roomba j7 – 3.499 zł
- iRobot Roomba j7+ – 4.499 zł
O iRobot Corporation
iRobot jest wiodącym producentem domowej robotyki w skali światowej. Projektuje i tworzy rozwiązania, które pozwalają ludziom na więcej. Firma stworzyła w zbiorowej świadomości kategorię robotów domowych poprzez wprowadzenie do swojej oferty w 2002 roku pierwszego robota odkurzającego Roomba. Obecnie iRobot jest działającym w skali globalnej przedsiębiorstwem, które sprzedało ponad 35 mln domowych robotów na całym świecie. Produkty marki iRobot jak roboty odkurzające Roomba oraz mopujące Braava pracują w oparciu o opatentowane technologie i zaawansowane rozwiązania w zakresie sprzątania, mapowania oraz nawigacji. Inżynierowie marki tworzą ekosystem robotów i technologii z zakresu smart home. Więcej informacji na temat marki iRobot znajdziesz na https://www.irobot.pl/.
O DLF Sp. z o.o.
Autoryzowany importer i dystrybutor iRobot w Polsce. DLF sp. z o.o. z Gdyni istnieje na polskim rynku od początku lat dziewięćdziesiątych i specjalizuje się w sprzedaży nowoczesnych produktów z zakresu Hi-tech, robotyki i AGD. Celem DLF jest dostarczenie klientom urządzeń najwyższej jakości, które poprawiają jakość życia. Obecnie firma jest autoryzowanym importerem lub dystrybutorem m.in. marek takich jak: iRobot, Stadler Form, Crock-Pot, Kohersen, Breville, FoodSaver, LauraStar, Segway.
[1] Niektóre funkcje iRobot Genius działają tylko z robotami z technologią Imprint Smart Mapping, takimi jak roboty odkurzające Roomba serii i7, j7 oraz s9, czy roboty mopujące Braava jet m6.
Dreame comes true – doskonały rok marki
Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
A gdybyście tak tej zimy wspólnie zanurzyli się w magii… immersji?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.