Nowy, artystyczny mural realme w centrum Warszawy
realme, najszybciej rozwijająca się marka smartfonów na świecie, kontynuuje kampanię promującą flagową serię swoich telefonów – GT 2 i GT 2 Pro. Na zbiegu ulic Brackiej, Kruczej, Zgody, Szpitalnej i Chmielnej w Warszawie, przechodnie mogą zobaczyć nowoczesny mural stworzony we współpracy z ilustratorem Amadeuszem Mierzwą. Pracę, utrzymaną w charakterystycznej dla artysty stylistyce, można oglądać do 30 czerwca.
Wraz z kolejnymi premierami produktów realme udowadnia, że bliskie marce są współczesne trendy i nowoczesne wzornictwo. Zaprezentowana pod koniec lutego seria realme GT 2 oraz jej inspirowany papierem design, współtworzony przez ikonę wzornictwa przemysłowego Naoto Fukasawę, stanowią kluczowy element nowego muralu znajdującego się na Placu Pięciu Rogów w Warszawie.
Amadeusz Mierzwa, tworząc element kampanii promującej flagowe smartfony realme, czerpał z DNA marki, która jest bezpośrednio związana ze światem bliskim pokoleniu millenialsów i generacji Z.
- Projektując mural dla realme, skupiłem się głównie na oddaniu charakteru marki. Młodej, dynamicznej, rozumiejącej potrzeby, ale także formy komunikacji młodych pokoleń. Komiksowy styl, dominujący żółty kolor – czyli kolor realme – oraz energia wyrazu postaci trzymającej smartfon niesie jasny komunikat: ta nowoczesna technologia jest dla Ciebie! To przyjemność pracować z taką marką, a fakt, że moją pracę mogą oglądać wszyscy, którzy przemierzać będą centrum Stolicy, napawa mnie satysfakcją – mówi Amadeusz Mierzwa, ilustrator, artysta.
Flagowe smartfony realme
realme GT 2 Pro jest najwyższej klasy flagowcem, wyróżniającym się innowacyjnym w branży proekologicznym designem, topowym ekranem 2K AMOLED, najnowszym procesorem Snapdragon 8 Gen 1, największym obszarem chłodzenia oraz wydajnym systemem potrójnego aparatu. Smartfon został wyposażony w technologię ładowania SuperDart o mocy 65W, pojemną baterię 5000 mAh, zaawansowany system Antenna Matrix, podwójne głośniki stereo Dolby Atmos, a także preinstalowany interfejs Realme UI 3.0 oparty na systemie Android 12.
Smartfon realme GT 2 posiada podobne komponenty co wyższy model - GT 2 Pro - w tym design, baterię, interfejs realme UI 3.0 i pamięć RAM, a dodatkowo został on wyposażony w wyświetlacz E4 AMOLED 120 Hz, procesor Snapdragon 888 5G, system chłodzenia Stainless Steel Vapor Cooling Plus oraz tryb GT 3.0.
Seria realme GT 2 to pierwsze smartfony z tylnym panelem wykonanym z biopolimeru, którego zastosowanie pozwoliło zmniejszyć emisję dwutlenku węgla przy produkcji aż o 35,5 % (2,5 kg na każdy kilogram produkcji). Innowacyjność produktu jest widoczna również na poziomie opakowania wykorzystującego minimalną ilość plastiku – obniżoną z 21,7 do zaledwie 0,3 procent.
Ponadto, nowy flagowiec realme to pierwszy na świecie telefon, który otrzymał certyfikat zrównoważonego rozwoju TCO 9.0., przyznawany na podstawie analizy ponad 40 wskaźników. Poświadcza on spełnieniu odpowiednich kryteriów, jak również o społecznie odpowiedzialnym procesie produkcji realme oraz wszystkich dostawców firmy.
Dreame comes true – doskonały rok marki
Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
A gdybyście tak tej zimy wspólnie zanurzyli się w magii… immersji?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.