Nowy wymiar szybkiego przesyłania danych z kablami Hama
W dobie rosnącego zapotrzebowania na błyskawiczny transfer danych i jak najskuteczniejsze ładowanie urządzeń, niemiecka marka wprowadza na rynek nową serię przewodów. Duża przepustowość to znak firmowy kabla USB-C Thunderbolt 4 o transferze danych do 40 Gb/s, obsługującego rozdzielczość 8K. Do wyboru mamy też przewód USB-C USB4 Gen 2 o transmisji danych do 20 Gb/s oraz obsługujący taką samą szybkość kabel USB-C USB4 Gen2 o maksymalnej wydajności 240 W.
Nowa linia kabli z logo Hama udowadnia, że wybór przewodu – z reguły lekceważony na tle selekcji innego typu sprzętów - ma istotne znaczenie. Wszystkie zaopatrzono w najnowsze obustronne wtyczki USB typu C. Liczą się w tym przypadku oferowana szybkość, obsługiwana moc, długość, solidność wykonania i uniwersalność. Potwierdzą to wszyscy miłośnicy nowinek technologicznych, otoczeni na co dzień mnóstwem akcesoriów.
Kabel USB-C Thunderbolt 4 to prędkość, która robi wrażenie
Pierwszy z przewodów pozwala na przesyłanie danych z prędkością wynoszącą nawet 40 Gb/s (Super Speed Plus). Takie rozwiązanie znajduje szerokie zastosowanie do obsługi najnowszych dysków zewnętrznych, monitorów o kinowej rozdzielczości 8K (7680 x 4320 pikseli) oraz szeregu innych wymagających urządzeń. Dzięki możliwości ładowania z mocą do 100 W, można szybko i wydajnie zasilić energią swoje urządzenia. Ten podwójnie ekranowany przewód (redukcja zakłóceń elektromagnetycznych) o długości 80 cm może się też pochwalić wąskimi wtyczkami. Dzięki temu szczególnie nada do potrzeb urządzeń przenośnych lub w miejscach o ograniczonej przestrzeni. Sugerowana cena detaliczna wynosi 199 zł.
Przewód ładujący USB-C USB4 Gen2 to wszechstronność
Z szybkością transmisji sięgającą nawet 20 Gb/s i możliwością ładowania o mocy do 240 W, ten kabel jest stworzony z myślą o najnowszych komputerach oraz urządzeniach przenośnych. I w tym przypadku możemy cieszyć się z jakości wyświetlanych treści wideo o przyszłościowej rozdzielczości 8K. Przewód ma aż 2 metry długości i jest podwójnie ekranowany. Producent zastosował elastyczne materiały, gwarantujące ochronę przed złamaniem kabla. Chcąc się w niego zaopatrzyć, musimy być przygotowani na wydatek rzędu 149 zł.
Kabel ładujący/data USB-C 240 W naszpikowany nowoczesnymi technologiami
Na szczególną uwagę zasługuje również ten półtorametrowy przewód o białym kolorze. Łączy w sobie błyskawiczne ładowanie smartfonów, tabletów, stacji roboczych czy nawet laptopów gamingowych z bezpiecznym przesyłaniem danych. Transmisja danych wynosi tutaj do 5 GB/s Obsługuje 240 W mocy, ale też udoskonalone technologie szybkiego ładowania w postaci Power Delivery 3.1 Extended Power Range (EPR) i Qualcomm Quick Charge od 4.0. Wyróżnia się także nylonowym oplotem dla wzmocnienia całej sprężystej konstrukcji i podwójnym ekranowaniem. Na koniec warto wspomnieć o wyjątkowo stabilnych aluminiowych wtyczkach ze specjalnym odciążeniem, chroniącym przed zginaniem lub złamaniem przyłączy.
Wszelkie informacje na temat prezentowanych produktów znajdziemy na oficjalnej stronie producenta https://pl.hama.com.

Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji

Dreame comes true – doskonały rok marki

Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.