Pono odpalił miejską grę! "Dawaj z nami"
Kilka tygodni temu Pono zapowiedział na krótkim filmiku w swoich social mediach, że Hip-Hop wraca na podwórko. We współpracy z aplikacja Yoniee label artysty Esape odpalił prawdziwą miejską grę. I to miejską w dosłownym tego słowa znaczeniu, bo żeby zagrać razem z Pono w "Dawaj z nami" musisz wyjść z domu i zbierać specjalne YBalle, które doprowadzą Cię do wyjątkowych nagród i przeróżnych ciekawostek dotyczących miejskiej kultury.
Dzięki aplikacji @yonieeapp pokażemy Wam gdzie zaczynał się hip-hop w Warszawie. Trafimy razem do najbadziej klasycznych miejscówek, a co więcej! Im dalej wspólnie zajdziemy tym więcej fizycznych nagród zgarniesz! Więcej na temat akcji znajdziesz u nas w social mediach. Obserwuj co się dzieje, bo wracamy do gry - mówi Pono
W całej Polsce zostały rozrzucone różnego rodzaju muzyczne gadżety. Na każdym kroku na osoby grające czekają płyty, ciekawostki.
Na początek pierwsze lokalizacje gdzie znajdziecie nagrody. 8 lokalizacji, 8 albumów, 8 zwycięzców - let's go! :) Każda z lokalizacji to klasyczna warszawska miejscówka związana z kulturą Hip-Hop! Niektóre jeszcze istnieją, niektóre już zniknęły a po niektórych zaraz nie będzie śladu - więc jest to sentymentalny rajd po klubach z przeszłości
- Klub Remont - https://goo.gl/maps/fts8npve4N4EZUnC7
- Klub Punkt (koszykowa 55) - https://goo.gl/maps/tHUFd4vizPHU5e2D7
- Klub Stodoła - https://goo.gl/maps/9926BuUtZGuDrftT8
- Klub Czarny kot - https://goo.gl/maps/qYnHUPcctNHxWTQz7
- Klub Proxima - https://goo.gl/maps/T9fBkQj2n6ac8anv5
- Klub Harenda - https://goo.gl/maps/Xd48Z4C8PtmNuCGb8
- Klub Hybrydy - https://goo.gl/maps/pHohTeYZN5B2ko2HA
- Klub 55 - https://goo.gl/maps/KJY11LJvDtjsdWmX8
Jak zapowiada Pono na tym nie koniec. Wkrótce mamy poznać kolejnych artystów którzy już zaangażowali się w akcję #Dawajznami. Cała akcja będzie zwieńczona czymś bardzo wyjątkowym. Jak zapowiada sam Pono jednego możemy być pewni! Pono BACK TO THE GAME.
Celem organizatorów akcji jest pokazać kulturę Hip-hop z różnej perspektywy. Jeśli rapujesz, malujesz lub po prostu Hip-hop jest w Twoim sercu i masz pomysł jak jeszcze bardziej można urozmaicić zabawę to koniecznie odezwij się do Esape!
Szczegóły akcji na www.dawajznami.com
Dreame comes true – doskonały rok marki
Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
A gdybyście tak tej zimy wspólnie zanurzyli się w magii… immersji?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.