Powrót z zagranicznych wakacji bez rachunków za leczenie COVID-19
Powrót z zagranicznych wakacji bez rachunków za leczenie COVID-19
Zniesienie ograniczeń związanych z lockdownem, spowodowanym pandemią koronawirusa, spowodowało wznowienie wyjazdów zagranicznych Polaków. Eksperci wskazują, że część towarzystw ubezpieczeniowych stosuje w swoich polisach wyłączenia powodujące,
że w przypadku konieczności leczenia choroby jego koszty są przerzucane na turystów. Jednocześnie wskazują, że w zeszłym roku Polacy wyjeżdzający latem za granicę masowo rezygnowali z polis ubezpieczeniowych.
Wyłączenia odpowiedzialności w polisie ubezpieczeniowej określają powody i okoliczności powstania szkód, za które dane towarzystwo nie ponosi odpowiedzialności, czyli nie wypłaca odszkodowania. Przedstawiciele Asekuro.pl zwracają uwagę, że w ofercie kilku towarzystw ubezpieczeniowych, działających na polskim rynku, znajdują się wyłączenia skazujących polskich turystów na ewentualne leczenie koronawirusa za granicą na własny koszt.
Wśród spotykanych na rynku wyłączeń eksperci Asekuro.pl wskazują m.in. udzielanie ochrony tylko osobom, które zakupiły ubezpieczenie przed ogłoszeniem pandemii i obecnie przebywają za granicą. W takim przypadku na pomoc w razie zachorowań związanych z koronawirusem nie mogą liczyć osoby, które wyjechały z kraju mimo ostrzeżeń służb sanitarnych. Zwracają też uwagę, że niektórzy ubezpieczyciele nie udzielą turystom pomocy w krajach, w których ogłoszono stan wyjątkowy (obecnie w Czechach, Słowacji i na Węgrzech).
Potencjalnie dotkliwym wyłączeniem odpowiedzialności mogą być również polisy, które nie pokrywają kosztów związanych z diagnostyką ani z leczeniem i skutkami zakażenia koronawirusem SARS-Cov-2 oraz innych zdarzeń, które powstaną wskutek pandemii. W takim przypadku, po ogłoszeniu stanu pandemii, dla ubezpieczyciela nie ma znaczenia moment zakupu ubezpieczenia ani miejsce pobytu ubezpieczonego (czy już wyjechał, czy jeszcze nie). Takie rozwiązanie powoduje, że każdy przypadek choroby za granicą, będący skutkiem pandemii jest wyłączony z ochrony.
Pandemia koronawirusa wymusza na nas podjęcie szczególnej ostrożności. Również w przypadku wakacyjnych wyjazdów zagranicznych. Prawdopodobieństwo zakażenia jest wysokie i osoby planujące wakacje poza granicami kraju powinny pomyśleć o ewentualnych kosztach leczenia COVID-19, które mogą być dla przysłowiowego Kowalskiego bardzo dużym obciążeniem finansowym. Dlatego też w przypadku decyzji o zakupie polisy ubezpieczeniowej warto dokładnie sprawdzić, na jakich warunkach ubezpieczyciel udzieli nam pomocy. Niestety, na rynku można znaleźć oferty, które tego nie przewidują lub oferują ją na niekorzystnych dla nas warunkach. Inna sprawa[NŻ1] , że, przynajmniej w zeszłym roku ponad połowa Polaków wyjeżdzających latem za granicę w ogóle nie wykupiło żadnego ubezpieczenia – zwraca uwagę Rafał Kalicki, członek zarządu Asekuro.pl.
Według danych z Raportu Polskiej Izby Turystyki za rok 2019, liczba zagranicznych letnich wyjazdów Polaków wyniosła 5,7 mln. Jednocześnie w tym samym okresie aż 54,3 proc. ankietowanych turystów nie wykupiło polisy ubezpieczeniowej.
Asekuro.pl S.A. jest fintechem działającym na rynku pośrednictwa ubezpieczeniowego od 2011 roku. Spółka pośredniczy w sprzedaży produktów ubezpieczeniowych na terenie całego kraju. Posiada dwa oddziały (Bielsko-Biała; Bytom). Od 2015 roku pracuje nad wdrożeniem i rozwijaniem swojego głównego produktu, jakim jest aplikacja mobilna „Asekuro ubezpieczenia” oferowana w takich marketach jak „Google Play” i „App Store”.
[NŻ1]Jakos dziwnie brzmi ta inna sprawa

Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji

Dreame comes true – doskonały rok marki

Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.