Prawa zwięrząt wspierane przez działania online polskich programistów
Komunikat Prasowy 07.03.2023
White Label Coders wspiera Animal Rights Center Japan i nieodpłatnie przeprowadza migrację serwisu Hachidory na platformę WordPress
Z przyjemnością przedstawiamy projekt pro-bono realizowany przez White Label Coders, polski Software House specjalizujący się w dostarczaniu usług programistycznych, wykonany na rzecz organizacji non-profit Animal Rights Center Japan (ARCJ) w ramach inicjatywy techtotherescue.org. Projekt polegał na przeniesieniu obecnego serwisu hachidory.com na platformę WordPress, w celu poprawy funkcjonalności i dostępności strony dla użytkowników.
Hachidory.com to strona internetowa stworzona przez ARCJ, na której udostępniane są informacje i materiały edukacyjne dotyczące ochrony i praw zwierząt oraz problemów związanych z ich dobrostanem. Serwis regularnie publikuje informacje o przyjaznych weganom restauracjach, produktach, przepisach, wydarzeniach oraz książkach i jest dedykowany promowaniu etycznego podejścia do traktowania zwierząt.
Zdaniem Yuki Takahashi, jednego z twórców Hachidory ̶ Japonia pozostaje w tyle za resztą świata pod względem dbania o dobrostan zwierząt z najniższą oceną „G” w Indeksie Ochrony Zwierząt publikowanym przez World Animal Protection. Stan ten wynika głównie z braku informacji i faktu, że wiele osób nie chce poznać brudnej prawdy. Dlatego mamy Hachidory, serwis, który przyciąga ludzi apetycznymi przepisami i modnymi trendami oraz informuje o okrutnym traktowaniu, z którym ma do czynienia wiele zwierząt każdego dnia.
Serwis cieszy się dużą popularnością, jednakże wymagał modernizacji i ulepszenia. Głównym założeniem projektu była migracja treści ze starej strony i zainstalowanie nowego serwisu na wskazanym przez Klienta serwerze. ARCJ nie miało szczególnych wymagań i oczekiwało po prostu bardziej intuicyjnej i nowoczesnej pod względem technologicznym strony, która pozwoliłaby na przeglądanie treści na różnych urządzeniach, w tym na smartfonach i tabletach.
White Label Coders, z pomocą techtotherescue.org, postanowiło wesprzeć ARCJ w projekcie. Dzięki wykorzystaniu platformy WordPress, strona hachidory.com została przeprojektowana i udostępniona w nowej, bardziej przyjaznej dla użytkownika formie. W ramach projektu, White Label Coders odpowiadało za przeniesienie treści na nową platformę, a także stworzenie nowych funkcjonalności i narzędzi dla użytkowników. Więcej o samym projekcie można przeczytać na stronie WLC.
̶ Największym wyzwaniem podczas migracji była japońska wersja językowa oraz struktura bazy danych. Ze względu na barierę językową zespół White Label Coders musiał napisać dedykowane skrypty do niektórych importów. Projekt wymagał również zmierzenia się z wyzwaniem związanym z japońskimi założeniami projektowymi, które różnią się znacznie od trendów obowiązujących w Europie. Jednak priorytetem dla naszego zespołu było przyłożenie ręki do poprawy dobrostanu zwierząt ̶ powiedział Paweł Zmysłowski, CEO i założyciel White Label Coders.
Projekt realizowany przez White Label Coders dla ARCJ to kolejny przykład na to, jak można pomagać organizacjom zajmującym się ochroną zwierząt we wzmocnieniu ich działań online. Dzięki takim inicjatywom możliwe jest zwiększenie świadomości i zrozumienia zagadnień związanych z ochroną zwierząt, co prowadzi do poprawy warunków ich życia.
Dzięki inicjatywie https://techtotherescue.org/ strona Hachidory może kontynuować działalność na rzecz promowania etycznego traktowania zwierząt oraz udostępniać informacje na temat wegańskich i przyjaznych zwierzętom opcji w Japonii. Więcej informacji o Hachidory można znaleźć na stornie https://hachidory.com/ oraz w serwisach:
- facebook.com/hachidory
- instagram.com/hachidory_vegan
- twitter.com/hachidory
White Label Coders to założony w 2006 roku Software House oferujący tworzenie aplikacji webowych, stron internetowych oraz rozwiązań dla e-commerce.
To, co wyróżnia White Label Coders, to podejście "white label", czyli dostarczanie usług pod marką klienta. Dzięki temu, klient ma pełną kontrolę nad projektem oraz nad jego finalnym wyglądem i funkcjonalnościami, co pozwala na stworzenie unikalnego produktu dostosowanego do jego potrzeb.
Firma zatrudnia zespół doświadczonych programistów oraz specjalistów, który dzięki stosowaniu najnowszych technologii i narzędzi, jest w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym projektom i zapewnić swoim klientom pełne wsparcie na każdym etapie ich realizacji.
Kontakt dla Prasy:
Agata Kędzierska-Zawisza, Senior Marketing Manager
akedzierska@whitelabelcoders.com
tel. 507159935
Dreame comes true – doskonały rok marki
Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
A gdybyście tak tej zimy wspólnie zanurzyli się w magii… immersji?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.