Premiera: Cooler Master prezentuje Ncore 100 Max
Ncore 100 Max to nie tylko obudowa komputerowa, to przesunięcie paradygmatu w projektowaniu obudów typu SFF. Wykonana ze stopu aluminium o pojemności zaledwie 15,7 litra posiada preinstalowany system chłodzenia cieczą AIO o wymiarach 120 x 38 mm oraz zasilacz V SFX Gold ATX 3.0 o mocy 850W. Jej szerokość może być regulowana od 155 mm do 172 mm, co pozwala na umieszczenie karty graficznej o szerokości 3,9 slotu idealnej dla najnowszych kart serii 40.
"Cooler Master zawsze był liderem innowacji, a dzięki Ncore 100 Max przesuwamy granice projektowania obudów SFF" - powiedział Jimmy Sha, dyrektor generalny Cooler Master. "Naszą wizją było stworzenie obudowy, która jest nie tylko kompaktowa, chłodna i zdolna pomieścić najnowsze i najpotężniejsze komponenty, ale także sprawia radość podczas montażu".
Kluczowe cechy Ncore 100 Max:
- Moc w kompaktowej obudowie: Ncore 100 Max posiada preinstalowany zasilacz V SFX Gold ATX 3.0 850W, zapewniając maksymalną wydajność przy minimalnym rozmiarze. To idealne rozwiązanie dla entuzjastów komputerów stacjonarnych, którzy potrzebują dużej mocy w ograniczonej przestrzeni.
- Zaawansowane chłodzenie: Ncore 100 Max oferuje zaawansowane chłodzenie w tym niestandardowy system chłodzenia cieczą AIO z radiatorem o grubości 38 mm i specjalnie zaprojektowanym wentylatorem. Efektywny układ o dużej wydajności utrzymuje niską temperaturę w obudowie nawet podczas najbardziej intensywnych zmagań w trakcie gry.
- Elegancki, minimalistyczny design: obudowa z anodyzowanego aluminium z możliwością rozszerzenia szerokości (od 155 mm do 172 mm) to połączenie nowoczesnej elegancji i funkcjonalności, zapewniające czysty, nowoczesny wygląd, który wygląda równie dobrze, jak działa.
- Przestrzeń dla najnowszych procesorów graficznych: innowacyjna konstrukcja obudowy pozwala na montaż masywnych kart graficznych, oferując idealne rozwiązanie SFF dla zaawansowanych użytkowników, w tym pełną kompatybilność z GPU 4090.
https://www.youtube.com/watch?v=jcVFUxR5x7s
Szczegółowe specyfikacje można znaleźć na stronie www.coolermaster.com

Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji

Dreame comes true – doskonały rok marki

Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Joanna Liszowska: Kobiety powinno się doceniać na co dzień. Ale 8 marca można szczególnie wyrazić swoją sympatię
Aktorka uważa, że Dzień Kobiet to miła tradycja i należy ją pielęgnować. Nie trzeba wiele, by na twarzy płci pięknej pojawił się uśmiech. Wystarczą życzenia, symboliczny kwiatek czy okolicznościowy upominek. Joanna Liszowska podkreśla, że w teatrze czy na planie serialu koledzy z branży 8 marca zawsze stają na wysokości zadania i sprawiają radość paniom ze swojego otoczenia. Marta Wierzbicka natomiast zaznacza, że dla niej nie jest to szczególna okazja do świętowania. Po prostu dzień jak każdy inny.
Handel
Planowana podwyżka akcyzy na e-papierosy skłoni palaczy do wyboru bardziej szkodliwych używek. Wrócą też do tradycyjnych papierosów

Trwają prace nad projektem regulacji, która wprowadza wysoką akcyzę na e-papierosy jednorazowe, urządzenia do waporyzacji i podgrzewacze, co ma na celu ograniczenie spożycia wyrobów nikotynowych, szczególnie wśród młodzieży. Jednak eksperci podkreślają, że zmiany mogą przynieść więcej szkód niż korzyści, zmuszając konsumentów do sięgnięcia po tańsze, ale bardziej szkodliwe alternatywy i utrwalając nawyk palenia tradycyjnych papierosów. Wyższe ceny produktów alternatywnych mogą również prowadzić do wzrostu szarej strefy i trudności w realizacji założeń fiskalnych oraz uderzyć w tysiące polskich MŚP.
Infrastruktura
Priorytetem osób kupujących mieszkanie jest dostęp do zielonych terenów. To ma istotny wpływ na ich dobrostan

Badania pokazują, że Polacy cenią bliskość natury bardziej niż sąsiedztwo aptek czy żłobków. – Aby zapewnić kontakt z naturą, osiedla powinny być rozplanowane z dużym poszanowaniem środowiska – podkreślają eksperci z APA Wojciechowski Architekci, projektanci osiedla Onelife w warszawskim Powsinie.