Prezentownik Microsoft: jakiego Xboxa włożyć do świątecznego boxa
Ostatnie dni przed świętami i okres noworoczny to tradycyjnie dobra okazja dla fanów gamingu i osób poszukujących prezentów dla bliskich, aby skorzystać z atrakcyjnych promocji od producentów sprzętu i gier. Dobrym przykładem jest tu Microsoft ze swoją marką Xbox. Rabaty na konsole z serii X i S sięgają teraz nawet paruset złotych. Tylko którą konsolę czy kontroler wybrać? Poniższy mini-przewodnik powinien ułatwić wybór tym, który ze świątecznymi zakupami zwlekali do ostatniej chwili.
Nie ma nic gorszego niż nietrafiony prezent, wywołujący grymas na twarzy zamiast uśmiechu od ucha do ucha. Nawet jeśli dziecko ma… 40 lat. Jeśli chodzi o pasjonatów „giercowania” to tu szczególnie łatwo narazić się na porażkę. Jest to bardzo świadoma grupa, która nie obejdzie się byle czym. Dlatego warto wiedzieć, czego można się spodziewać po produktach Microsoftu kupowanych pod choinkę lub na Nowy Gamingowy Rok.
Xbox X – prezent dla najbardziej wymagających graczy
Xbox series X to prawdzia bestia, ale za to urocza (niczym Kevin z kultowej serii filmów „Home Alone”). Umożliwia zarówno dostęp do gier wydawanych na płytach (tradycjonaliści to docenią), jak i wirtualnej biblioteki Xbox – Game Pass. 12 teraflopów czystej mocy przetwarzania grafiki przekłada się na wydajność sprzętu. Do tego dochodzi obsługa śledzenia promieni świetlnych DirectX, czego efektem są dynamiczne, fotorealistyczne animacje i obrazy.
Z kolei rozwiązanie Quick Resume zapewnia możliwość szybkiego wznowienia wcześniej zakończonej rozgrywki, dzięki czemu użytkownik może wykorzystać w pełni każdą minutę gry. Warto też zwrócić uwagę na architekturę Xbox Velocity pozwalającą uzyskać aż do 120 klatek na sekundę w trakcie gry w prawdziwym 4K (i 8K dla multimediów). To zresztą także zasługa specjalnie zaprojektowanego dysku SSD NVMe.
Xbox S – dobra na początek przygody z grami
Konsola z sygnaturą S to świetny pomysł, jeśli ktoś nastawia się na budżetowe granie i niekoniecznie musi mieć na półce płytę z ulubionym tytułem. Nie znajdziemy tu bowiem napędu optycznego, lecz wyłącznie cyfrowy dostęp do Game Pass. W pakiecie z konsolą na starcie otrzymujemy 3-miesięczny abonament. Jego posiadanie oznacza automatyczny dostęp do ponad 100 gier. Są to zarówno najświeższe tytuły, jak i starsze gamingowe hity. Mowa tu o takich grach jak Starfield, Forza Motorsport, czy klasykach pokroju Minecraft Legends czy Halo Infinite.
Model w kolorze Robot White jest wyposażony w dysk SSD o pojemności 512 GB. Pozwala ona na bezproblemowe trzymanie ulubionych tytułów, nagranych rozgrywek (gameplaye) i wielu innych danych. Z kolei dzięki technologii Xbox Velocity Architecture konsola zapewni obdarowanemu lub obdarowanej ekspresowe ładowanie oraz rozgrywkę w 120 klatach na sekundę. Do tego spełni swoją rolę jako centrum streamingowej rozrywki, pozwalające oglądać ulubione filmy i seriale w 4K z Disney+, Netflix, Amazon, Hulu i innych platform.
Prezentowe kontrolery bezprzewodowe
Sprezentowane na gwiazdkę lub nowy rok konsola nie będzie się prezentować dobrze bez dodatkowego kontrolera, który umożliwi wspólne przeżywanie rozgrywek. Tym bardziej warto wziąć taką opcję pod uwagę, ponieważ kontrolery bezprzewodowe Xbox dla serii X i S przeszły niemałą modyfikację, a poszczególne warianty są teraz nawet 30% tańsze.
Precyzyjnie wymodelowane powierzchnie i odświeżony kształt kontrolerów zapewniają zwiększony komfort podczas grania. Wibracja w przyciskach gwarantuje dużą dokładność w posługiwaniu się bronią oraz niezwykły realizm rozgrywki. Przycisk kursora jest bardziej ergonomiczny i umożliwia większą precyzję. Spusty i przyciski przednie są łatwo dostępne i można ich szybko użyć. Uchwyty i krawędzie zaprojektowano tak, aby pasowały do dłoni o różnych rozmiarach.
Urządzenie obsługuje technologie Xbox Wireless i Bluetooth ułatwiające bezprzewodowe granie, przy czym jego zasięg jest teraz dwukrotnie większy niż wcześniej.
Jak widać, jest w czym wybierać, jeśli chodzi o propozycje prezentowe od Microsoft Xbox. Tym bardziej warto się im przyjrzeć, jeśli jeszcze nie zdążyło się kupić podarku dla fana gamingu.
Więcej o promocji świątecznej Microsoft Xbox na: https://www.xbox.com/pl-PL/promotions/sales/sales-and-specials
Dreame comes true – doskonały rok marki
Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
A gdybyście tak tej zimy wspólnie zanurzyli się w magii… immersji?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.