Rozgrywki gamingowe w Atrium Copernicus!
Co słychać w świecie gier? Na własne oczy przekonają się o tym fani gamingu i nowych technologii podczas dwudniowych rozgrywek gamingowych, odbywających się w dniach 23-24 września w Atrium Copernicus. Na uczestników czeka fascynujący świat gier PC i konsolowych, niekonwencjonalna podróż po wirtualnej rzeczywistości i meandrach robotyki, a także spotkanie z humanoidalnym robotem. Dodatkowo w sobotę, 24 września, rozegrany zostanie turniej CS GO, do którego wciąż trwają zapisy.
Na dwa dni Atrium Copernicus zamieni się w gamingowe miasteczko, pełne atrakcji i nowinek dla miłośników komputerowej rozrywki. Do dyspozycji uczestników będą cztery strefy – strefa komputerów stacjonarnych, strefa konsol, strefa VR i strefa robotyki. W pierwszej z nich będzie można sprawdzić się w najpopularniejszych grach, takich jak Fortnite, League of Legends, Rocket League oraz CS: GO. W strefie konsol na uczestników czekać będą konsole Xbox i Play Station, gry FIFA 22, NBA 2K22 oraz Xbox z grą ROBLOX. Niecodzienną rozrywkę odwiedzającym zapewni strefa VR, prezentująca możliwości wirtualnej rzeczywistości, w której będzie można przetestować gogle VR Oculus Quest czy skorzystać z symulatora rajdowego czy bieżni. Szczególną ekscytację z pewnością wzbudzi strefa robotyki, w której zobaczymy robotyczne zestawy Lego i będziemy mieli możliwość posterować robotami za pomocą tabletów i laptopów do programowania, a także wziąć udział w grach i zabawach z wykorzystaniem elektroniki. Zwieńczeniem tych wszystkich technologicznych atrakcji będzie spotkanie z humanoidalnym robotem Sanbot Elf, który potrafi zachowywać się jak … człowiek!
Ale to nie koniec atrakcji. Ku uciesze fanów gier, w sobotę 24 września o godzinie 11.00, rozegrany zostanie turniej CS GO, do którego wciąż można zapisywać się za pośrednictwem maila zapisy@e-copernicus.pl. Turniej odbędzie się według zasad 1 vs 1 AIM & AWP w systemie pucharowym. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody.
- Zaplanowane na weekend wydarzenie to wyjątkowe spotkanie najnowszych osiągnięć technologii i świata gamingu w jednym miejscu. Aktywnej i emocjonującej rozrywki dostarczą uczestnikom gry i zawody rozgrywane w strefach technologicznych. Dzięki nim zawodnicy będą mogli przenieść się w fascynującą podróż po wirtualnej rzeczywistości i przeżywać przygody na szklanym ekranie. Zachęcamy osoby w każdym wieku do udziału w tym emocjonującym wydarzeniu, które stanowi idealną okazję do nabycia niekonwencjonalnej wiedzy, ciekawego spędzenia weekendu z rodziną czy przyjaciółmi ze szkoły - mówi Ewa Machowska, dyrektor centrum handlowego Atrium Copernicus.
Wstęp na wydarzenie jest całkowicie darmowy. Miasteczko gamingowe zlokalizowane będzie na Placu Rotundy – czynne z kolei w piątek, 23 września w godzinach 14.00-20.00, natomiast w sobotę w godzinach 11.00-20.00.
Więcej informacji: https://atrium-copernicus.pl/.

Raport Bitget Wallet wykazuje, że portfele kryptowalutowe stają się uniwersalnymi centrami finansowymi

Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji

Dreame comes true – doskonały rok marki
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl
Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Edukacja
Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.