Komunikaty PR

Smartwatch i jego supermoce. Jakie najbardziej przydadzą się jesienią i zimą?

2024-11-28  |  10:16
Biuro prasowe

Krótsze dni, niedobór słońca, niższe temperatury i mniej ruchu mogą źle wpłynąć na nasze zdrowie oraz samopoczucie – fizyczne, a także psychiczne. Dlatego jesienią i zimą warto sięgnąć po rozwiązania technologiczne, które pomogą nam zadbać o zdrowie, kondycję oraz fit sylwetkę. Smartwatche są idealnym wyborem, gdyż oferują szeroki wachlarz funkcji, np. nieodzowny na nartach czy snowboardzie GPS, monitorowanie saturacji krwi, pomiar jakości snu, sprawdzanie stanu pogody czy wreszcie przypomnienie o rozruszaniu się.

Najbliższych parę miesięcy to czas, gdy nasze zdrowie i samopoczucie mogą być szczególnie narażone na różnego rodzaju wyzwania. Niskie temperatury, krótsze dni i ograniczona aktywność na świeżym powietrzu z pewnością wpływają na kondycję fizyczną i psychiczną. Chyba, że ma się na nadgarstku zaawansowany technologicznie smartwatch z mnóstwem przydatnych jesienią i zimą sportowo-zdrowotnych funkcji. Przyjrzyjmy się bliżej, które z nich okazują się teraz najbardziej użyteczne i dlaczego warto mieć do nich dostęp.

1. Monitorowanie saturacji krwi (SpO₂)

Podczas chłodniejszych miesięcy częściej zmagamy się z infekcjami i chorobami sezonowymi, a smog może dodatkowo obciążać nasze drogi oddechowe. Co ma do tego inteligentny zegarek? Otóż np. model Hama 7010 wyposażony został w funkcję pomiaru poziomu tlenu we krwi (SpO₂), co pozwala kontrolować, czy nasz organizm jest odpowiednio dotleniony. Niski poziom tlenu we krwi potrafi być sygnałem problemów zdrowotnych, takich jak infekcje układu oddechowego czy reakcje na smog. Pomiaru można wykonać za pomocą jednego szybkiego dotknięcia ekranu AMOLED, a wyniki są prezentowane w intuicyjny sposób na kolorowym ekranie zegarka lub w aplikacji.

2. Wbudowany GPS. Zawsze znaj swoją lokalizację

W mroźne dni spacery czy biegi mogą być wymagające, jak każde hartowanie swojej formy. Smartwatch wyposażony w GPS pozwala precyzyjnie śledzić trasę aktywności, niezależnie od warunków pogodowych, np. podczas gęstej mgły. Tę opcję docenią zwłaszcza miłośnicy narciarstwa, snowboardu, łyżwiarstwa na dziko lub trekkingu.

3. Analiza snu. Regeneracja w ciemniejsze miesiące

Krótki dzień i dłuższe wieczory niebagatelnie wpływają na jakość naszego snu. I tutaj znowu na ratunek spieszy inteligentny zegarek. Potrafi on monitorować sen z podziałem na jego fazy – od wolnofalowego po REM, dostarczając szczegółowych informacji na temat regeneracji organizmu. Dzięki temu możemy lepiej zrozumieć nasze wzorce snu i wprowadzać ewentualne korekty w codziennych zwyczajach, aby poprawić jego jakość i w efekcie czuć się lepiej wypoczętym.

4. Przypomnienia o ruchu

Koniec z zimowym zasiedzeniem i rozleniwiającym zaleganiem w łóżku albo przed komputerem. O zbyt długim okresie bezczynności poinformuje nas właśnie małe elektroniczne centrum dowodzenia na ręce. Np. wspomniany model Hama 7010 oferuje funkcję przypomnienia o ruchu, które delikatnie motywują do wstania i wykonania kilku kroków lub prostych rozruszających ćwiczeń fizycznych.

5. Funkcja śledzenia pogody – planuj aktywności z wyprzedzeniem

Nieoczekiwane opady śniegu lub deszczu czy spadki temperatury mogą zaskoczyć nas teraz częściej niż podczas cieplejszej części roku. Szczególnie nieprzyjemnie zrobi się przy takiej niespodziance na środku stoku lub w połowie górskiego szczytu. Dzięki funkcji śledzenia pogody zegarek poinformuje nas o prognozie aury na najbliższe godziny, co pozwala odpowiednio zaplanować sobie program dnia i np. w porę wycofać się do miejsca schronienia.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Bitget
2025-05-29 | 14:21

Raport Bitget Wallet wykazuje, że portfele kryptowalutowe stają się uniwersalnymi centrami finansowymi

Po rebrandingu i nowym planie działania raport Onchain Bitget Wallet pokazuje, że użytkownicy coraz częściej polegają na portfelach do handlu, zarabiania i płatności –
IT i technologie Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji
2025-02-07 | 15:40

Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji

W tym roku mija 30 lat odkąd Husqvarna, światowy lider w dziedzinie innowacyjnej pielęgnacji trawników, wprowadziła na rynek swoją pierwszą automatyczną kosiarkę. W związku
IT i technologie Dreame comes true – doskonały rok marki
2024-12-31 | 12:00

Dreame comes true – doskonały rok marki

Dreame Technology, producent innowacyjnych i uznanych urządzeń domowych, dołożył wszelkich starań, aby mijający rok był dla marki przełomowy. Własne punkty sprzedaży, pozycja lidera na

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nowe technologie

Konsument

Konsumenci rynku telekomunikacyjnego narzekają na nieprzejrzyste oferty. Jeden z operatorów chce je wyeliminować

Co piąty Polak dostrzega pozytywne zmiany na rynku usług telekomunikacyjnych, głównie jego rozwój, zarówno pod kątem liczby ofert, jak i rozwoju technologii. Gorzej jednak wypada przejrzystość ofert – wynika z badania Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Konsumenci są zmęczeni skomplikowanymi taryfami i ukrytymi kosztami, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się proste pakiety. Dlatego też T-Mobile startuje z nową ofertą „Po prostu", z jednym, prostym abonamentem bez żadnych limitów.

Handel

Rynek piwa kurczy się w I półroczu 2025 roku. Zła pogoda w maju przyniosła 12-proc. spadek sprzedaży

Pierwsze półrocze br. to kolejny okres spadku rynku piwa w Polsce. I to mimo dynamicznego wzrostu produkcji i sprzedaży piwa bezalkoholowego. Zdaniem przedstawicieli Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego Browary Polskie miały na to wpływ m.in. niesprzyjająca pogoda i negatywna narracja wokół branży piwnej. Ponadto wśród wyzwań, z jakimi musi się mierzyć rynek, są rosnące koszty prowadzenia działalności oraz przygotowania do systemu kaucyjnego, który zacznie obowiązywać już za trzy miesiące – wskazuje Mieszko Musiał, nowy prezes zarządu związku.