Komunikaty PR

Smartwatche dla dzieci – do nauki, do komunikacji

2021-08-30  |  10:00
Biuro prasowe

 O ile pierwsze urządzenia tego typu były ciekawą nowinką technologiczną, tak te aktualnie dostępne na rynku stały się realnym wsparciem zarówno dla dziecka, jak i jego rodzica. Nie tylko pokażą godzinę czy zmierzą aktywność, ale przede wszystkim są narzędziem do stałego kontaktu.

 

Na dobry początek

Przed wyborem najlepszego modelu smart zegarka należy uwzględnić kilka aspektów. Po pierwsze powinniśmy upewnić się, czy dziecko będzie chciało nosić go na swoim nadgarstku. Jeżeli tak, to warto znaleźć rozwiązanie, którego zakup i naprawa w przypadku uszkodzenia nie zrujnuje naszego budżetu. Przykładem takiego produktu jest model Garett Kids Time.

Kilkulatek jest aktywny i wykonuje mnóstwo przypadkowych ruchów, które testują odporność sprzętu na wstrząsy czy uszkodzenia. Model Time wykonano z wytrzymałych materiałów, a do produkcji paska wykorzystano tworzywo, które nie ma negatywnego wpływu na delikatną skórę dziecka. Mimo niewielkiej ceny produkt posiada dotykowy ekran, jest wodoszczelny, pozwala zlokalizować jego użytkownika i przeprowadzić z nim rozmowę głosową.

 

Zawsze w kontakcie

Inauguracja nauki w szkole jest ważnym momentem w życiu każdego młodego człowieka. Pierwsze dni są stresujące zarówno dla rodziców, jak i uczniów. Ci pierwsi obawiają się, czy ich ukochany szkrab odnajdzie się w nowym środowisku, a ci drudzy bardzo często po raz pierwszy na tak długi czas pozostają sami wśród dużej grupy obcych ludzi. Sytuacji nie ratuje fakt, że bardzo często w regulaminach szkół jest zakaz przynoszenia smartfonów przez pierwszo- czy drugoklasistów. Zegarek z możliwością włożenia karty SIM i funkcją połączeń głosowych jest więc jedyną szansą, by mogli pozostać w kontakcie z rodzicami.

Czas na plan

To, co dla większości najmłodszych stanowi największe wyzwanie, to odpowiedni podział swojego czasu pomiędzy obowiązkami a przyjemnościami. Dzieci bardzo często mają problem, by samemu zdyscyplinować się do przerwania zabawy na rzecz nauki. Jedną z opcji, która ułatwia im to zadanie, jest funkcja planu lekcji. Bardzo często jest ona dodatkowo płatna, a w zegarkach Garett m.in. Kids Funky jest dostępna za darmo. Pozwala nie tylko zapisać tygodniowy rozkład szkolnych zajęć, ale przede wszystkim odpowiednio wcześniej przypomina o zadaniach domowych, czy zbliżającym się teście. Rozwiązanie to pozwala stopniowo wykształcić w użytkowniku smartwatcha umiejętność odpowiedniego zarządzania czasem, przeznaczonego na lekcje i rozrywkę.

 

 

Swoboda pod kontrolą

Jednym z najbardziej stresujących fragmentów dnia dla mamy lub taty jest samodzielny powrót ucznia ze szkoły czy z dodatkowych zajęć. Z jednej strony dla tak zwanego ,,świętego spokoju” wolimy sami odebrać dziecko z zajęć, z drugiej zaś to junior coraz częściej twierdzi, że ,,już jest duży i sam potrafi dotrzeć do celu”. W tej patowej sytuacji znów pomocne okazują się smartwatche i mnogość ich funkcji. Jedną z nich jest możliwość aktywowania w dowolnym momencie zdalnego audio monitoringu, dostępna np. w modelu Garett Kids Sun 4G. Rodzic może sprawdzić, co dzieje się, gdy dziecko samo zmierza do szkoły, a wbudowany moduł GPS pozwala na bieżąco śledzić jego lokalizację. Warta uwagi jest również opcja GEOogrodzenia. Wystarczy, że w aplikacji określi się obszar, w którym osoba z zegarkiem może swobodnie się poruszać. Gdy go opuści, aplikacja w smartfonie wyśle opiekunom powiadomienie. Wykorzystując tę funkcję, można ustawić trzy lokalizacje.

 

Dla bezpieczeństwa

Przydatny jest również wbudowany w urządzeniu przycisk SOS. Jest to element, który bez wątpienia powinien znaleźć się w każdym urządzeniu, przeznaczonym dla najmłodszych. Gdy, będąc poza domem, dziecko potrzebuje wsparcia osoby starszej, wystarczy, że wciśnie przycisk aktywujący alarm, a zegarek automatycznie nawiąże połączenie telefoniczne kolejno ze wskazanymi wcześniej numerami. Dodatkowo w Garett Kids Sun 4G istnieje możliwość przesłania zdjęcia otoczenia, aby opiekun miał pełen obraz sytuacji, w jakiej znalazła się jego pociecha.

Design

To, co wyróżnia dobrze zaprojektowany smartwatch, to oprócz wielu dodatkowych funkcji, kompatybilność zarówno z Androidem, jak i iOSem oraz możliwość personalizowania zegarka. Warto sprawdzić, czy producent umożliwia zmianę wyglądu tarczy zegarka, a także możliwość dokupienia dodatkowych pasków. Dzięki tym prostym zabiegom w szybki i niedrogi sposób dopasujemy smartwatcha do zmieniającego się gustu dziecka, które będzie miało modny i praktyczny gadżet, dający mu odrobinę swobody, niezależności i poczucie, że w razie potrzeby zawsze może skontaktować się z bliską mu osobą i poprosić o pomoc.

O Garett Electronics

Garett Electronics to młoda, polska marka, której celem jest dostarczanie zaawansowanych technologicznie oraz dostępnych dla każdego produktów. Ich wyróżnikiem jest funkcjonalność, nowoczesny design i jakość. Na uwagę zasługuje również różnorodność oferty – znajdziemy w niej między innymi smartwatche, słuchawki bezprzewodowe, czy kamery samochodowe. Marka nieustannie poszukuje nowych rozwiązań, by dostarczać odbiorcom, już nie tylko w Polsce, sprzęt dopasowany do dynamicznie zmieniającego się świata. W 2020 roku Garett wprowadził pierwsze urządzenia przeznaczone do pielęgnacji skóry. Ogromne zainteresowanie nowym asortymentem oraz pozytywne recenzje klientów dały impuls do regularnego poszerzania portfolio Garett Beauty. Za dobór produktów odpowiada zespół profesjonalistów, którym zależy na tym, by urządzenia Garett Electronics, dzięki nowoczesnym i bezpiecznym technologiom, ułatwiały życie i wyznaczały trendy. Zakup sprzętu to nie koniec procesu sprzedażowego, a dopiero początek wspólnej drogi klienta z producentem. Konsument ma zapewnione pełne wsparcie w trakcie eksploatacji produktów marki i może skontaktować się z zespołem Garett Electronics w wybrany przez siebie sposób.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Dreame comes true – doskonały rok marki Biuro prasowe
2024-12-31 | 12:00

Dreame comes true – doskonały rok marki

Dreame Technology, producent innowacyjnych i uznanych urządzeń domowych, dołożył wszelkich starań, aby mijający rok był dla marki przełomowy. Własne punkty sprzedaży, pozycja lidera na
IT i technologie Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
2024-12-16 | 16:00

Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji

Dreame Technology, producent innowacyjnych i uznanych urządzeń domowych, w ostatnim czasie wprowadził do swojej oferty w Polsce trzy modele odkurzaczy pionowych. Mowa o R20 Aqua z innowacyjną
IT i technologie A gdybyście tak tej zimy wspólnie zanurzyli się w magii… immersji?
2024-12-16 | 16:00

A gdybyście tak tej zimy wspólnie zanurzyli się w magii… immersji?

Zima. Szarość za oknem. Światła miasta gasną wcześniej, a smutne odcienie powtarzalnej codzienności wdzierają się do wyobraźni. W tej monotonii zaczynacie poszukiwać czegoś więcej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Problemy społeczne

Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.