Styl i funkcjonalność w jednym: słuchawki douszne TWS jako modny gadżet
Technologia i moda coraz częściej idą w parze. Jednym z najlepszych przykładów tego trendu są mobilne słuchawki douszne, które łączą w sobie zaawansowaną technologię z wyszukanym designem. Stylowe i funkcjonalne „pchełki” mogą stać się nie tylko nieodłącznym elementem codziennego życia, ale także modnym dodatkiem do ubioru i uzupełnieniem osobistego stylu.
Słuchawki Bluetooth typu TWS (True Wireless) cieszą się w ostatnich latach ogromną popularnością. Ich bezprzewodowa konstrukcja zapewnia użytkownikom swobodę ruchu, co jest szczególnie ważne w dobie mobilności i aktywnego trybu życia, pełnego pośpiechu. Skojarzenia z młodzieżą i stylem miejskich nomadów są tu jak najbardziej naturalne.
Wzrost popularności słuchawek TWS można przypisać kilku kluczowym czynnikom: wygodzie użytkowania, kompaktowym rozmiarom, lekkości, zaawansowanym funkcjom technicznym i – last but not least - estetyce. Dlaczego te cechy okazały się aż takim gamechangerem? Spróbujmy to wyjaśnić.
Design i komfort
Nowoczesny, minimalistyczny design, który przyciąga wzrok, to dziś absolutny niezbędnik przy wyborze słuchawek dousznych TWS. Warto zwrócić uwagę na sposób konstrukcji, wygodę i działanie samych słuchawek, jak i dołączonego do nich etui ładującego. Smukły i zgrabny pokrowiec zasilający dodaje im luksusowego charakteru, sprawiając, że stają się modnym dodatkiem do każdej stylizacji, niezależnie od okazji. Dotyczy to także modeli słuchawek, powstałych z myślą o sportowcach, np. Twins Move od holenderskiej marki Fresh ‘n Rebel. Uwagę zwraca lekkie, podłużne i zamykane magnetycznie etui. Zarówno pokrowiec jak i słuchawki dostępne są w różnorodnych kolorach, od klasycznej czerni i odważnego błękitu po barwy liliowe. To ułatwia wyrazić swoją indywidualność.
Jakość dźwięku
Czystość brzmienia utworów muzycznych to kolejny aspekt, którego nie sposób pominąć. Koniecznie zwróćmy uwagę, aby dźwięk był wyraźny, basy głębokie, wysokie tony czyste, a dźwięki w poszczególnych tłach nie zlewały się ze sobą. Zadbajmy o to, by wybrany przez nas sprzęt cechował się odpowiednimi przetwornikami i skuteczną pasywną izolacją od hałasu zewnętrznego, co pozwoli nam na pełne zanurzenie się w ulubionych utworach.
Czas pracy i obsługa
Długość pracy na jednym ładowaniu baterii słuchawek TWS powinna wynosić co najmniej kilka godzin. W przypadku etui ładującego najlepiej jeśli pozwala na dodatkowe minimum 20 godzin ciągłego odsłuchu. Zdarzają się konstrukcje, windujące ten ostatni wynik do 30 godz. Chyba nie trzeba wspominać o wszelkich dobrodziejstwach sterowania utworami muzycznymi za pomocą stukania w jedną ze słuchawek. Dobrze jednak, żeby słuchawki dysponowały również funkcją asystenta głosowego, co umożliwia łatwe sterowanie muzyką i połączeniami telefonicznymi w formie wydawania komend. Pożegnajmy konieczność wyjmowania telefonu z kieszeni, by np. zmienić utwór.
Funkcje i wydajność
Pod względem konstrukcji i związanych z nią funkcjonalności przyznajmy, że większość słuchawek jest niezwykle podobnych do siebie. Chyba, że mowa o wyposażeniu w dodatkowe rozwiązania, mające przeciwdziałać wypadaniu słuchawek z uszu i ryzyku trwałego ich zgubienia. Np. wspomniany model Twins Move zaprojektowano tak, aby nie przesuwały się podczas aktywności sportowych. Zostały zaopatrzone w charakterystyczne zauszniki w trzech rozmiarach, które zabezpieczają ich umiejscowienie w małżowinie usznej. Dodatkowo w zestawie znajdziemy również trzy rozmiary gumowych końcówek dousznych, dzięki którym każdy idealnie dopasuje słuchawki do swoich małżowin.
Pamiętajmy także, aby nasze słuchawki były odporne na zachlapania i pot, co odpowiada klasie wodoodporności IPX4. Ten atut uczyni je świetnym wyborem dla osób uprawiających różne sporty.

Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji

Dreame comes true – doskonały rok marki

Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.