Stylowe podświetlenie i overclocking z Kingston FURY Beast DDR5 RGB
- Ulepszone podświetlenie RGB i radiator nowej konstrukcji
- Opatentowana technologia Kingston FURY Infrared Sync
- Plug N Play przy 4800 MT/s
Kingston Fury – gamingowy oddział Kingston Technology Company Inc., ogłosił dziś premierę pamięci Kingston FURY Beast DDR5 RGB. Linia Kingston FURY Beast może poszczycić się pierwszym modułem DDR5, który przekroczył prędkość 10000 MT/s. Ponadto najnowsza w ofercie pamięć DDR5 charakteryzuje się ulepszonymi efektami świetlnymi RGB, które zapewniają jasne i płynne podświetlenie. Zainstalowano w niej także radiator o nowej konstrukcji.
Kingston FURY Beast DDR5 RGB to doskonałe rozwiązanie pozwalające indywidualnie dostosować styl podświetlenia każdego z modułów. Dzięki oprogramowaniu Kingston FURY CTRL[1] użytkownicy mogą wybierać z biblioteki predefiniowanych wzorów i efektów lub ustawić własne, wyjątkowe efekty RGB. Wszystkie moduły Kingston FURY Beast DDR5 RGB są wyposażone w opatentowaną technologię Kingston FURY Infrared Sync Technology, która pozwala utrzymać efekty świetlne w idealnej synchronizacji. Wysoką optymalizację i bezpieczeństwo zapewniają certyfikat Intel XMP 3.0-Ready i certyfikaty najważniejszych producentów płyt głównych[2].
Szybkość modułów Kingston FURY Beast DDR5 RGB zaczyna się od 4800 MT/s, a zastosowanie technologii Plug N Play umożliwia automatyczne przetaktowywanie. W modułach o prędkości 5200 MT/s i szybszych włączane są profile Intel XMP 3.0, które blokują prędkość, timingi i napięcie. Zarówno weteranom gier, jak i początkującym graczom Kingston FURY Beast DDR5 RGB pozwoli zmaksymalizować wydajność w grach.
„Cieszymy się, że dodajemy Kingston FURY Beast DDR5 RGB do naszej linii pamięci” – mówi Iwona Zalewska, DRAM business manager, Kingston EMEA. „Teraz wszyscy chcący korzystać z mocy DDR5 i kolorowych wizualizacji RGB, mogą cieszyć się jednym i drugim. Dodatkowo dodając do tego swój własny charakter” – podkreśla Iwona Zalewska.
Kingston FURY Beast DDR5 RGB jest dostępna w pojedynczych modułach w wersjach: 8 GB, 16 GB i 32 GB oraz w podwójnych zestawach do 64 GB, o szybkości do 6000 MT/s. Są one objęte gwarancją na cały okres eksploatacji oraz legendarną niezawodnością firmy Kingston.
Więcej informacji na stronie: kingston.com.
[1] Oświetlenie można dostosować za pomocą oprogramowania Kingston FURY CTRL lub oprogramowania sterującego RGB dla płyt głównych. Obsługa RGB za pomocą oprogramowania innych firm może się różnić.
[2] Znajdującym się na Qualified Vendor Lists (QVL) – liście głównych producentów płyt głównych na świecie.
Dreame comes true – doskonały rok marki
Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
A gdybyście tak tej zimy wspólnie zanurzyli się w magii… immersji?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.