Sylen Studio podpisało umowę ze znanym pisarzem fantasy

Niezależne studio gamingowe Sylen Studio, stworzy wysokobudżetową grę RPG osadzoną w uniwersum książki z gatunku fantasy – „Komornik”. Spółka podpisała umowę o współpracy z jej autorem – Michałem Gołkowskim. Premiera produkcji zaplanowana jest na 2023 rok.
Michał Gołkowski jako pisarz zadebiutował w 2013 r. książką „Ołowiany Świt” opartą na uniwersum gry S. T. A. L. K. E. R. Od tamtego czasu napisał rekordową ilość 20 książek osadzonych w aż 5 różnych uniwersach, co przekłada się na składanie do wydawnictwa 2-3 książek rocznie. Fabuła jego twórczości skupia się na tematyce stalkerskiej, alternatywnych historiach oraz fantastyki. Książki przepełnione są czarnym humorem oraz dużą dawką absurdu.
- Od samego początku słyszałem, że „Komornik” aż się prosi albo o film, albo grę. Zawsze odpowiadałem: czuwajcie i bądźcie czujni, bo nie znacie dnia ani godziny. Nie ma na świecie przypadków, wyłącznie znaki… Trzeba być głupcem żeby przeoczyć moment, kiedy Apokalipsa puka do Twoich drzwi i proponuje coś takiego” – mówi Michał Gołkowski.
Książki z uniwersum „Komornik” nawiązuje do biblijnej apokalipsy. Seria spotkała się z pozytywnym odbiorem miłośników gatunku fantasy oraz zyskała grono wiernych czytelników. Umowa z Michałem Gołkowskim dotyczy w stworzenia gry w oparciu o jego książki, a także pozwala autorowi na ingerowanie w fabułę produkcji Sylen Studio.
- Podpisanie umowy z Michałem Gołkowskim to bardzo ważny moment w rozwoju Sylen Studio. Cieszymy się, że tak znana i rozpoznawalna osoba ze świata literatury fantasy widzi potencjał w realizacji wspólnego projektu. Przed nami spore wyzwanie – odzwierciedlenie abstrakcyjnego uniwersum książki „Komornik” będzie wymagało sporej kreatywności od naszego zespołu. Nieocenionym wsparciem będzie zaangażowanie autora w proces produkcji gry. – komentuje Dariusz Mytych, prezes Sylen Studio.
Równolegle, spółka prowadzi zaawansowane prace nad swoim flagowym projektem, grą Dream of Gods. Produkcja łączy ze sobą kilka najpopularniejszych gatunków gier MOBA, RTS, hack'n'slash, tower defense, battle royale. Premiera tytułu zaplanowana jest na 15 stycznia 2021 roku. Sylen Studio zapowiada również stworzenie pionierskiego urządzenia, które pozwoli na wykorzystanie technologii hologramów w branży gamingowej.

Raport Bitget Wallet wykazuje, że portfele kryptowalutowe stają się uniwersalnymi centrami finansowymi

Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji

Dreame comes true – doskonały rok marki
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.