Tampere – najlepsze miasto do życia w Finlandii – walczy o polskich specjalistów
Hill+Knowlton Strategies
Plac Konesera
03-736 Warszawa
biuroprasowe|hkstrategies.com| |biuroprasowe|hkstrategies.com
+48 22 536 38 00
hkstrategies.pl
Firmy technologiczne z najlepszego miasta do życia na świecie, czyli Tampere w Finlandii, szukają polskich talentów i zapraszają na Game On! hackaton rekrutacyjny online, który odbędzie się w dniach 14—15 września. W ramach wydarzenia Tampere wybierze 12 osób spośród zarejestrowanych uczestników i zaprosi ich odwiedzenia miasta, poznania finlandzkiej branży technologicznej oraz wypróbowania lokalnego stylu życia.
Tampere, położone w samym sercu Finlandii, jest domem dla rozwijających się startupów i firm technologicznych, takich jak Valmet i Treon. W przeciwieństwie do innych centrów technologicznych na świecie finlandzkie firmy mogą zaoferować swoim pracownikom nie tylko rozwój kariery i dobre wynagrodzenie, lecz także możliwość spokojnego życia w mieście z niedrogimi, łatwo dostępnymi mieszkaniami i wysokim standardem.
W Tampere rozwija się prężnie działająca społeczność pasjonatów technologii, którzy budują ekosystemy startupowe specjalizujące się m.in. w dziedzinie uczenia maszynowego, technologii obrazowania oraz technologii mobilnych i produkcyjnych. Rozwijające się miasto potrzebuje nowych talentów, a szczególnie pożądani są polscy specjaliści i specjalistki.
„Chcemy, aby Tampere i lokalna branża technologiczna kojarzyły się polskim specjalistom i właścicielom startupów przede wszystkim z nowymi, inspirującymi możliwościami. Wydarzenie rekrutacyjne Game On! Hack-a-job in Tampere to świetna okazja, aby poznać firmy technologiczne w Tampere i nawiązać nowe kontakty biznesowe” – mówi Mari Taverne, Director of International Talent Attraction and Migration miasta Tampere.
Dwanaście osób, które zarejestrują się na hackaton między 23 lipca a 15 sierpnia, ma również szansę wygrać pięciodniowy wyjazd do Tampere.
„To wyjątkowa okazja do spotkania się z firmami oraz poznania miasta – fińskiego stylu życia i rozwijającej się branży technologicznej. Pobyt w Tampere unaoczni, że rozwój kariery z łatwością można połączyć z życiem w niezwykłej społeczności i chłodnymi wieczorami w saunie w pięknej scenerii nad jeziorem” - mówi Sini Vilppula, wiceprezes ds. zasobów ludzkich w Automation System Business Line w Valmet.
***
International House Tampere zajmuje się wspieraniem obcokrajowców w życiu, pracy, nauce i nawiązywaniu kontaktów z lokalnymi pracodawcami. Pomagamy Tobie i Twojej rodzinie w przeprowadzce i rozpoczęciu życia w Tampere w Finlandii.
Game On! Hack-a-job w Tampere to okazja do zaprezentowania swoich umiejętności i wiedzy poprzez ukończenie wyzwania, które ma na celu sprawdzenie Twoich zdolności na otwartym stanowisku pracy w ciągu 24 godzin. Jeśli znajdziesz się wśród grupy szczęśliwych wybranych uczestników, weźmiesz udział w niezapomnianej podróży po Tampere i jego wspaniałych okolicach. Odbędziesz wyjątkowe spotkania twarzą w twarz z przedstawicielami firm z Tampere i dowiesz się, jak to jest pracować i żyć w tym rozwijającym się środowisku technologii.
Dreame comes true – doskonały rok marki
Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
A gdybyście tak tej zimy wspólnie zanurzyli się w magii… immersji?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.