Tampere – najlepsze miasto do życia w Finlandii – walczy o polskich specjalistów
Hill+Knowlton Strategies
Plac Konesera
03-736 Warszawa
biuroprasowe|hkstrategies.com| |biuroprasowe|hkstrategies.com
+48 22 536 38 00
hkstrategies.pl
Firmy technologiczne z najlepszego miasta do życia na świecie, czyli Tampere w Finlandii, szukają polskich talentów i zapraszają na Game On! hackaton rekrutacyjny online, który odbędzie się w dniach 14—15 września. W ramach wydarzenia Tampere wybierze 12 osób spośród zarejestrowanych uczestników i zaprosi ich odwiedzenia miasta, poznania finlandzkiej branży technologicznej oraz wypróbowania lokalnego stylu życia.
Tampere, położone w samym sercu Finlandii, jest domem dla rozwijających się startupów i firm technologicznych, takich jak Valmet i Treon. W przeciwieństwie do innych centrów technologicznych na świecie finlandzkie firmy mogą zaoferować swoim pracownikom nie tylko rozwój kariery i dobre wynagrodzenie, lecz także możliwość spokojnego życia w mieście z niedrogimi, łatwo dostępnymi mieszkaniami i wysokim standardem.
W Tampere rozwija się prężnie działająca społeczność pasjonatów technologii, którzy budują ekosystemy startupowe specjalizujące się m.in. w dziedzinie uczenia maszynowego, technologii obrazowania oraz technologii mobilnych i produkcyjnych. Rozwijające się miasto potrzebuje nowych talentów, a szczególnie pożądani są polscy specjaliści i specjalistki.
„Chcemy, aby Tampere i lokalna branża technologiczna kojarzyły się polskim specjalistom i właścicielom startupów przede wszystkim z nowymi, inspirującymi możliwościami. Wydarzenie rekrutacyjne Game On! Hack-a-job in Tampere to świetna okazja, aby poznać firmy technologiczne w Tampere i nawiązać nowe kontakty biznesowe” – mówi Mari Taverne, Director of International Talent Attraction and Migration miasta Tampere.
Dwanaście osób, które zarejestrują się na hackaton między 23 lipca a 15 sierpnia, ma również szansę wygrać pięciodniowy wyjazd do Tampere.
„To wyjątkowa okazja do spotkania się z firmami oraz poznania miasta – fińskiego stylu życia i rozwijającej się branży technologicznej. Pobyt w Tampere unaoczni, że rozwój kariery z łatwością można połączyć z życiem w niezwykłej społeczności i chłodnymi wieczorami w saunie w pięknej scenerii nad jeziorem” - mówi Sini Vilppula, wiceprezes ds. zasobów ludzkich w Automation System Business Line w Valmet.
***
International House Tampere zajmuje się wspieraniem obcokrajowców w życiu, pracy, nauce i nawiązywaniu kontaktów z lokalnymi pracodawcami. Pomagamy Tobie i Twojej rodzinie w przeprowadzce i rozpoczęciu życia w Tampere w Finlandii.
Game On! Hack-a-job w Tampere to okazja do zaprezentowania swoich umiejętności i wiedzy poprzez ukończenie wyzwania, które ma na celu sprawdzenie Twoich zdolności na otwartym stanowisku pracy w ciągu 24 godzin. Jeśli znajdziesz się wśród grupy szczęśliwych wybranych uczestników, weźmiesz udział w niezapomnianej podróży po Tampere i jego wspaniałych okolicach. Odbędziesz wyjątkowe spotkania twarzą w twarz z przedstawicielami firm z Tampere i dowiesz się, jak to jest pracować i żyć w tym rozwijającym się środowisku technologii.

Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji

Dreame comes true – doskonały rok marki

Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.