Komunikaty PR

Telefon, królicze nóżki, ząb. Przedmioty zostawione po przejeździe z Uberem

2021-05-20  |  16:00
Biuro prasowe

Kto nigdy nie zostawił niczego w pociągu, autobusie czy taksówce niech… przeczyta, że każdy gubi rzeczy i to żaden wstyd się do tego przyznać. Nawet jeśli zgubą był ząb, deska toaletowa czy kamizelka kuloodporna. Uber po raz kolejny przedstawia zestawienie najczęściej zostawianych przedmiotów. Wśród najbardziej zapominalskich miast w całym regionie EMEA, Warszawa znalazła się już na piątej pozycji.

Mimo różnego rodzaju zgłoszeń dotyczących zagubionych przedmiotów, wciąż najczęściej – bez względu na szerokość geograficzną – zdarza nam się zapominać o najbardziej podstawowych przedmiotach. Z najnowszego zestawienia dowiadujemy się, że w Polsce po przejeździe z Uber najczęściej zostawiamy telefony, portfele, plecaki, klucze, odzież czy okulary. W pozostałych krajach sytuacja wygląda podobnie – użytkownikom oprócz wymienionych przedmiotów zdarza się zostawić także biżuterię, elektroniczne papierosy czy dokumenty. 

W weekendy gubimy częściej 

Podekscytowani wizją weekendu, najbardziej skłonni do zapominania jesteśmy w piątki i soboty. To w te dni spływa najwięcej zgłoszeń dotyczących przedmiotów pozostawianych w pojazdach. Sobota to także dzień, w którym najczęściej gubimy portfele.  Co ciekawe, najbardziej roztargnieni jesteśmy nie wieczorem, a między 9 a 12. W Polsce dniem zgubionego przedmiotu zostałaby niedziela - 2 sierpnia 2020 r. 

W Warszawie łatwiej o chwilę zapomnienia

Jak wynika z zestawienia, Warszawa znalazła się na piątym miejscu pod względem miast, w których najczęściej zostawiamy przedmioty podczas przejazdu. Naszą stolicę wyprzedziły: Johannesburg, Kijów, Londyn oraz Kair. 

(Nie)tradycyjne zguby 

Co mówią o nas pozostawione w samochodach rzeczy? Czy to oznacza, że polscy użytkownicy pilnują oryginalnych przedmiotów skuteczniej niż zamawiający przejazdy w innych krajach? Sprawdźmy. Oto lista 10 najdziwniejszych zgub pozostawionych w Uberze:

  1. Kuloodporna kamizelka z napisem FBI
  2. Duży obraz Kate Middleton w komplecie z małym obrazem ponurego żniwiarza
  3. Ząb, który wypadł komuś z kieszeni
  4. Cooler do szampana z żywymi rybkami w środku
  5. Królicze nóżki
  6. Deska toaletowa i tabliczka powitalna na drzwi w kształcie cytryny
  7. Ogon jednorożca 
  8. Świeże krewetki 
  9. Kostium dinozaura 
  10. Część monitorującej bransoletki na kostkę 

Zgubione, znalezione

Pozostawienie przedmiotów po zakończonym przejeździe może być stresujące. Na szczęście najprostszym sposobem na ich odzyskanie jest kontakt z kierowcą pojazdu. W przypadku zgubienia telefonu, z aplikacji można skorzystać za pośrednictwem komputera: 

  1. Wejdź w zakładkę “Twoje przejazdy” i wybierz przejazd, po którym zostawiłeś w aucie swoją własność;
  2. Wybierz opcję “Zgubiony przedmiot”;
  3. Przejdź do zakładki “Kontakt z kierowcą w sprawie zagubionego przedmiotu”;
  4. Przewiń stronę na sam dół i wpisz numer kontaktowy, pod którym można się z Tobą skontaktować, a następnie kliknij “Prześlij”;
  5. Odbierz połączenie telefoniczne bezpośrednio od kierowcy;
  6. Potwierdź z kierowcą czas i miejsce odbioru przedmiotu, jeśli ten go wcześniej znalazł;

Ponadto Uber przygotował prostą instrukcję, jak odzyskać zagubiony przedmiot, którą można obejrzeć tutaj. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie TomTom uruchamia specjalną edycję TomTom Traffic Index - Paryż Biuro prasowe
2024-07-11 | 17:35

TomTom uruchamia specjalną edycję TomTom Traffic Index - Paryż

TomTom, specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, uruchomił specjalną edycję swojego TomTom Traffic Index dla Paryża, który spodziewa się napływu turystów i
IT i technologie Produkty od ręki i profesjonalny doradca, czyli sklepy offline nadal na topie
2024-07-01 | 14:30

Produkty od ręki i profesjonalny doradca, czyli sklepy offline nadal na topie

Klienci wskazują m.in. na możliwość zobaczenia i przetestowania produktu na żywo (44,8% respondentów) oraz porównania różnych urządzeń (36,7%), jako największe zalety
IT i technologie Cropink – Nowe, rewolucyjne narzędzie reklamowe dla marketerów e-commerce
2024-07-01 | 10:00

Cropink – Nowe, rewolucyjne narzędzie reklamowe dla marketerów e-commerce

Feedink - dostawca technologii specjalizujący się w rozwiązaniach dla e-commerce, wprowadził do oferty Cropink – innowacyjne narzędzie reklamowe, które ma na celu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Konsument

Problem wykorzystywania seksualnego dzieci online wymaga pilnych regulacji. To może wymagać rezygnacji w pewnym stopniu z szyfrowania korespondencji

Problem wykorzystywania seksualnego dzieci w internecie potrzebuje konkretnych regulacji – podkreślają eksperci Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. I liczą, że pojawią się one zarówno na forum krajowym, jak i unijnym. Dziś tymczasowe rozporządzenie, wprowadzając odstępstwo od przepisów UE dotyczących prywatności, daje platformom internetowym możliwość dobrowolnego wykrywania materiałów przedstawiających seksualne wykorzystywanie dzieci. Nowe propozycje przepisów na forum zakładają jednak, że zmieni się to w obowiązek. To budzi szereg pytań o prywatność i potencjalne nadużycia.

Teatr

Eliza Rycembel: Sztukę „Czułe słówka” zrobiliśmy na podstawie znanego filmu. Udało się uwspółcześnić tę historię i przenieść ją na nasze realia

Już po pierwszych przedstawieniach Eliza Rycembel i Krzysztof Dracz widzą, że bardziej współczesna teatralna wersja obsypanego Oscarami kinowego hitu sprzed 40 lat również przypadła do gustu widzom. „Czułe słówka” w reżyserii Pawła Paszta to historia wzruszająca, ale nie ckliwa, z odpowiednią dozą akcentów dramatycznych i komediowych. Spektakl opowiada o trudnej relacji nadopiekuńczej matki i córki, która czując się przytłoczona jej miłością i oczekiwaniami, decyduje się na szybkie małżeństwo i opuszczenie domu.