ThinkPhone by Motorola wyrusza w wyprawę rowerową przez Alaskę
21 lutego 2023 r.: nieco ponad miesiąc będzie trwała rowerowa wyprawa przez Alaskę, podczas której Damian Drobyk, ambasador marki Motorola, pokona samotnie ponad 1400 kilometrów wyłącznie na rowerze.
Wyprawa rozpocznie się dzisiaj w mieście Anchorage, a zakończy 25 marca br. w arktycznej osadzie Deadhorse. Podczas podróży Damian przejedzie obok najwyższego szczytu Ameryki Północnej, epickiego masywu – Denali 6190 m n.p.m oraz pokona jedną z najbardziej odludnych dróg świata – Dalton Highway o długości 666 km. Poruszając się wyłącznie na północ przekroczy słynną rzekę Jukon River oraz koło podbiegunowe.
Wyprawa przez Alaskę to część przygotowań do ekspedycji rowerowej przez Antarktydę na Biegun Południowy. W trudnych zimowych warunkach i temperaturach do -30 stopni Celsjusza Damian przetestuję część niezbędnego sprzętu i wypracuję własne standardy zachowań, podczas długiej ekspozycji na mróz, biwakowania, jak i jazdy na rowerze.
Aby być w kontakcie ze światem Damian będzie korzystał ze smartfona, który jest stworzony do tego typu przedsięwzięć. To ThinkPhone by Motorola - niezwykłe połączenie przodującej na rynku innowacyjności Motorola oraz wieloletniego dorobku Lenovo w zakresie rozwiązań zabezpieczających. Nowe urządzenie może się poszczycić parametrami z najwyższej półki i unikatowym designem. Oprócz funkcji bezpieczeństwa urządzenie ma certyfikat MIL STD 810H i zostało wykonane z lekkich włókien aramidowych, które są wytrzymalsze od stali. Ma korpus z aluminium klasy lotniczej oraz szkło Gorilla® Glass Victus™, dlatego z powodzeniem znosi wstrząsy i upadki z wysokości do 1,25 m. Stopień ochrony IP68 oznacza, że ThinkPhone radzi sobie z kurzem i zanurzeniem w wodzie na głębokość do 1,5 metra przez nawet 30 minut.
ThinkPhone ma duży wyświetlacz FHD+ o przekątnej 6,6 cala, na którym prezentuje się lepiej każda zawartość. Duża bateria umożliwia działanie smartfona przez ponad 36 godzin i zachowanie łączności podczas nawet najdalszych podróży. Kiedy trzeba uzupełnić zapas energii, ThinkPhone ma w zestawie uniwersalną ładowarkę TurboPower o mocy 68 W, która dostarcza energii na cały dzień po minutach ładowania.
Dopełnieniem tego wszechstronnego urządzenia jest aparat z matrycą Ultra Pixel o rozdzielczości 50 MP, który zapewnia najwyższą jakość obrazu podczas wideokonferencji niezależnie od warunków oświetlenia. Matryca Ultra Pixel stosowana we flagowych smartfonach idealnie oddaje nawet najdrobniejsze szczegóły, ponieważ robi zdjęcia, używając do ostrzenia 32 razy więcej pikseli. Dzięki temu powstają dokładniejsze zdjęcia projektów, notatek i szkiców, o niezwykłej klarowności i szczegółowości.
„ThinkPhone pozwoli mi pozostać w kontakcie, nawigować podczas jazdy na północ, utrwalać wyprawowe chwile panoramicznymi zdjęciami, filmami w 8K i publikować codzienne relacje z wyprawy na FB. Flagowa specyfikacja w solidnej obudowie, wraz z superszybkim ładowaniem baterii powinna się sprawdzić nawet w tak ambitnych rowerowych podróżach” – Damian Drobyk.
Szczegóły wyprawy można poznać na stronie: http://damiandrobyk.pl/alaska-2023/
Zastrzeżenia prawne
Niektóre funkcje i dane techniczne produktu mogą zależeć od sieci i podlegać dodatkowym warunkom oraz opłatom. Mogą one też ulec zmianie bez powiadomienia. MOTOROLA, stylizowane logo M, MOTO oraz rodzina znaków MOTO są znakami towarowymi firmy Motorola Trademark Holdings, LLC. THINKSHIELD jest znakiem towarowym firmy Lenovo. DOLBY i DOLBY ATMOS są zarejestrowanymi znakami towarowymi Dolby Laboratories. MediaTek jest znakiem towarowym MediaTek Incorporated. Snapdragon jest znakiem towarowym lub zarejestrowanym znakiem towarowym Qualcomm Incorporated. Snapdragon jest produktem Qualcomm Technologies, Inc. i/lub podmiotów zależnych. Android jest znakiem towarowym Google LLC. Wszystkie inne znaki towarowe należą do odpowiednich właścicieli. ©2023 Motorola Mobility LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji

Dreame comes true – doskonały rok marki

Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.