Tytan Steel – nowa lampa przemysłowa od Lena Lighting
Do obszernego portfolio Lena Lighting dołączyła nowa lampa przemysłowa. Tytan Steel o znakomitych parametrach świetlnych oraz wysokiej trwałości, to odpowiedź na rosnące wymagania branż produkcyjnej i magazynowej. Projektanci marki jak zawsze postawili na wysoką energooszczędność (klasa A), a także wytrzymałą konstrukcję, skutecznie chroniącą moduły LED przed wilgocią i zapyleniem. Ogromnym atutem Tytan Steel jest też szybki montaż, oparty na systemie wklikiwania.
Oprawa Tytan Steel została zaprojektowana z myślą o wymagających przestrzeniach przemysłowych i zewnętrznych, gdzie panuje wysoki poziom wilgoci czy zapylenia. Eksperci marki zastosowali szereg usprawnień, takich jak specjalne endcapy z otworami odwadniającymi, które pozwalają na natychmiastowe odprowadzanie zbierającej się wody i tym samym skuteczną ochronę modułów LED.
Imponująca efektywność świetlna i wyjątkowy design
Nowy produkt Leny Lighting jest jednym z najbardziej wydajnych i energooszczędnych na rynku oświetlenia przemysłowego. Jego skuteczność świetlna dochodzi do imponującej wartości 192 lm/W. Lampa Tytan Steel dostępna w dwóch standardowych wariantach długości: 0,6 m oraz 1,2 m, zapewnia doskonałe doświetlenie nawet trudno dostępnych miejsc. To dzięki wysokiej wartości strumienia świetlnego dochodzącego nawet do 15 300 lm w przypadku modelu 1,2 m. Natomiast wersja PRO, z zaawansowaną optyką, zapewnia warianty dziesięciu rozsyłów światła, w tym również opcję z niskim UGR, eliminującą nieprzyjemny efekt olśnienia.
- Bardzo zależało nam na tym, aby zaprojektować lampę odpowiadającą na coraz większe potrzeby przemysłu, a przy tym wpisującą się w idee zrównoważonego rozwoju. Tytan Steel to propozycja dla firm, które pragną rozwijać się bez szkody dla środowiska naturalnego. W jednej oprawie udało nam się efektywnie połączyć zarówno imponującą efektywność świetlną, z wieloma wariantami optyki, zapewniającymi komfort pracy, jak i wyjątkową konstrukcję, zapewniającą błyskawiczny montaż i wydłużającą żywotność produktu. – mówi Kamil Baran Head of Product Management w Lena Lighting
Wysoce energooszczędne moduły LED generują najwyższej jakości światło przy minimalnym poborze energii elektrycznej. Lampa uzyskała tym samym najwyższą klasę energetyczną A. Dodatkowo Tytan Steel jest kompatybilny z systemem sterowania DALI, który umożliwia dostosowanie aktywności lamp do natężenia światła naturalnego oraz panujących warunków zewnętrznych.
Przemyślana konstrukcja i szybki montaż
Tytan Steel wyróżnia się także szybkim, a zatem również tanim montażem. Proces instalacji lampy nie wymaga zastosowania specjalistycznych narzędzi i odbywa się w trzech prostych krokach: mocowanie lampy do sufitu za pomocą dwóch wkrętów, doprowadzenie zasilania i wkliknięcie modułu świetlnego.
Lampa Tytan Steel została wykonana ze stali, co przekłada się na jej dużą wytrzymałość oraz bezpieczeństwo eksploatacji. Stal znacznie lepiej odprowadza ciepło, jest też odporna na działanie promieniowania UV, uszkodzenia mechaniczne i zapewnia większe bezpieczeństwo pożarowe. Potwierdzeniem zgodności lampy z restrykcyjnymi standardami jakości i bezpieczeństwa jest Certyfikat ENEC.

Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji

Dreame comes true – doskonały rok marki

Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.