Komunikaty PR

Uczniowie Mechanika szlifują swoje umiejętności programistyczne

2023-05-17  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Magdalena Matusik
Adventure Media

Batorego 7
47-400 Racibórz
magdalena.matusik|adventure.media.pl| |magdalena.matusik|adventure.media.pl
604231738
www.adventure.media.pl

Sztuczna inteligencja, ChatGPT, coraz powszechniejsze technologie to najczęściej słyszane ostatnio hasła. Branża IT ma obecnie pełne ręce roboty. Dlatego tak ważne jest rozwijanie programistycznych umiejętności od najmłodszych lat. Wiedzą o tym doskonale uczniowie raciborskiego „Mechanika”, którzy realizują swoje praktyki w firmie T2T System z Nędzy, która działa w branży IT od kilkunastu lat.

Od początku maja trzech uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik” w Raciborzu realizuje swoje praktyki w T2T System. Ta mieszcząca się w miejscowości Nędza firma programistyczna tworzy nowoczesne programy, systemy i aplikacje, które usprawniają działanie wielu firm oraz instytucji w całej Polsce.

 

Z „Mechanika” do IT

Przyszli adepci branży IT przez miesiąc będą szlifować swoje dotychczasowe umiejętności pod czujnym okiem Net Developerów, Frontend Developerów oraz administratorów systemów IT. Dzięki temu pogłębią swoją wiedzę z zakresu programowania, a także zyskają potężną dawkę umiejętności praktycznych. Mateusz Paris, uczeń III klasy raciborskiego „Mechanika” przyznaje, że IT zainteresował się „dopiero” w szkole średniej. W momencie wyboru praktyk nie miał już wątpliwości, że uda się właśnie do takiej firmy. - Moja pasja do programowania zrodziła się w technikum i mam nadzieję, że pozostanie ze mną na długo. Na praktykach uczę się strony administracji i zarządzania infrastrukturą firmy (sieciową i serwerową), konfiguracji urządzeń sieciowych, badaniami komputerów, zmian ich konfiguracji oraz zdalnego połączenia między firmami - wyjaśnił Mateusz Paris z raciborskiego „Mechanika”. - Ponadto mam możliwość zapoznawania się z wieloma nowymi technologiami oraz zagadnieniami. Wiem też, że branża IT rządzi się swoimi prawami, a wiedza i umiejętności muszą być systematycznie ulepszane i aktualizowane. Praktyki w T2T System dają mi ogromną dawkę nowych możliwości. Codziennie wykonuję nowe rzeczy. Swoją przyszłość zawodową chciałbym związań właśnie z IT, dlatego te praktyki są dla mnie bardzo ważne. Firma realizuje nowoczesne projekty, stosuje najnowocześniejsze rozwiązania, a dodatkowo jej siedziba mieści się w miejscowości, w której mieszkam, co jest dodatkową zaletą. - dodaje Mateusz Paris.

 

Podobnego zdania są pozostali dwaj praktykanci Damian Tatarczyk oraz Kamil Tarczoń także uczniowie III klasy raciborskiego „Mechanika”. - Cieszymy się, że możemy realizować nasze praktyki w takiej firmie jak T2T System. W trakcie naszych działań możemy przyglądać się wielu procesom związanym z programowaniem. Sami też ćwiczymy, jednak jeszcze na prostych przykładach, ale jest to doskonałym wstępem do rozwoju naszych umiejętności. Java i PHP nie są nam obce. Ponadto wiemy, że w dzisiejszych czasach postęp technologiczny jest ogromny. Umiejętności programistyczne przydadzą się w wielu dziedzinach życia, a praktyki dają nam możliwości ich zdobycia – mówi Kamil Tarczoń uczeń Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik” w Raciborzu.

 

Oprócz praktykantów ze szkoły średniej, w T2T System doszkalają się także studenci. Jednym z nich jest Paweł Osipowski z Gaszowic, który obecnie należy już do załogi firmy. - Studiuję w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie na kierunku Informatyka programistyczna. Od zawsze interesowałem się programowaniem. Sam nie wiem dlaczego, ale jest w tym coś dla mnie fascynującego. Jak znalazłem praktyki właśnie w Nędzy? Bardzo prosto, szukałem w internecie dobrej firmy. Trafiłem na T2T System i zostałem przyjęty. Moje praktyki trwały przez cały marzec, a po nich otrzymałem propozycję pracy z której skorzystałem. Obecnie zajmuję się programowaniem webowym, ale także poprawkami czy analizą. Oczywiście, w dużej mierze jeszcze się doszkalam dzięki czemu moje umiejętności stale rosną. Mogę śmiało powiedzieć, że cieszę się, że tu trafiłem. - mówi Paweł Osipowski z T2T System, student Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie.

 

Praktyczne działania

W trakcie praktyk w firmie z branży IT uczniowie i studenci mogą nauczyć się tworzenia aplikacji od podstaw tj.: projektować interfejsy użytkownika, pisać kod, zarządzać bazami danych i integrować różne komponenty oprogramowania. Ponadto mogą zdobyć doświadczenie w testowaniu i debugowaniu oprogramowania, uczyć się, jak tworzyć testy jednostkowe, testy integracyjne i testy akceptacyjne oraz jak identyfikować i naprawiać błędy w kodzie. Uczą się korzystania z różnych narzędzi programistycznych, takich jak edytory kodu, systemy kontroli wersji (np. Git), środowiska programistyczne, debuggery, profiler itp. Ponadto zdobywają wiedzę na temat zarządzania projektem i systemami śledzenia błędów.
 

O zaletach pogłębiania swoich umiejętności wie doskonale właściciel T2T System, Tomasz Urban. - Branża IT rozwija się w szybkim i dynamicznym tempie. Musimy być na bieżąco. Dlatego im wcześniej odkryjemy żyłkę i zamiłowanie do programowania, tym więcej wiedzy zdobędziemy. Jako były nauczyciel wiem, że odpowiednie poprowadzenie swoich umiejętności jest bardzo ważne dla dalszego rozwoju kariery młodych ludzi. Praktyki, jakie odbywają u nas uczniowie raciborskiego „Mechanika” oraz studenci dają im możliwości poznania branży IT od strony praktycznej, ale też nieco od kuchni. Wielokrotnie tacy uczniowie po skończeniu szkoły średniej idą na studia informatyczne i kontynuują współpracę z nami, realizują projekty i stają się członkami naszego zespołu. - wyjaśnia właściciel T2T System, Tomasz Urban.

 

- Mimo, że IT kojarzy się z pracą w samotności i przy komputerze, to bardzo ważna jest współpraca zespołowa. Nasi praktykanci uczą się jak działać i realizować projekty ale też komunikacji i współpracy z innymi członkami teamu. Mogą także uczestniczyć w spotkaniach, czy też uczestniczyć w dyskusjach dotyczących projektów - dodaje T. Urban, właściciel T2T System. Dzięki takiemu podejściu młodzi ludzie zyskują nie tylko kompetencje zawodowe ale też łatwiej wchodzą w środowisko zawodowe, z którym chcą związać swoją przyszłość.

 

 

* * *

T2T System wspiera przedsiębiorstwa i instytucje w wykorzystaniu technologii informacyjnej. Tworzy i wdraża oprogramowanie, administruje systemami, serwerami i sieciami, świadczy usługi outsourcingu IT. Firma powstała z pasji do informatyki, dziś skupia specjalistów z równych dziedzin programowania i administracji IT.

***

Tekst: Adventure Media

Zdjęcie: Adventure Media


 

Kontakt dla mediów:

www.t2t-aystem.com

 

Aleksandra Dik

alekdandradik@adventure.media.pl

tel: 604 231 738

Magdalena Matusik
magdalena.matusik@adventure.media.pl

tel. Kom. 690 449 064

 

Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Słuchawki mobilne Marshall Motif II A.N.C. to dziki temperament i świetny dźwięk Biuro prasowe
2023-09-22 | 10:00

Słuchawki mobilne Marshall Motif II A.N.C. to dziki temperament i świetny dźwięk

Marshall to marka, która od ponad 60 lat jest synonimem doskonałego brzmienia i zadziornego, rockowego stylu. Zasłynęła z produkcji legendarnych wzmacniaczy gitarowych, ale oferuje
IT i technologie TESLA zaprezentowała nowości smart home podczas targów IFA 2023
2023-09-18 | 15:25

TESLA zaprezentowała nowości smart home podczas targów IFA 2023

W tym roku impreza trwała od 1 do 5 września. Wśród wystawców pojawiła się również TESLA, które zaprezentowała wiele różnych nowości z kategorii smart
IT i technologie Przydatne akcesoria GSM dla ucznia i studenta
2023-09-14 | 11:50

Przydatne akcesoria GSM dla ucznia i studenta

Ładowarka sieciowa i przewody Współcześnie trudno sobie wyobrazić naukę bez laptopa czy smartfona, już na poziomie szkoły podstawowej. Choć każde takie urządzenie posiada na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Konsument

Gospodarstwa domowe mogą skorzystać z dodatkowej zniżki na rachunkach za prąd. Sprzedawcy energii jeszcze w tym roku udzielą upustu w wysokości 125 zł [DEPESZA]

Obok nowych, wyższych limitów zużycia energii, uchwalonych niedawno w Tarczy Solidarnościowej, polskie gospodarstwa domowe będą mogły skorzystać w tym roku z dodatkowej zniżki na rachunkach za prąd w wysokości 125 zł. Do takiego rabatu będą uprawnione wszystkie gospodarstwa, które spełnią jeden z mało wymagających warunków określonych w nowych przepisach. W praktyce dla statystycznej rodziny o przeciętnym zużyciu energii  nowy mechanizm oznacza oszczędność o równowartości rachunku za jeden miesiąc.

Farmacja

Polacy rozwijają platformę do dostarczania terapeutycznych cząsteczek RNA do komórek nowotworowych. To innowacyjne podejście do walki z rakiem

Nie celowanie w konkretny typ komórek nowotworowych, ale blokowanie genów odpowiedzialnych za proces nowotworzenia ma być podstawą działania platformy wykorzystującej technologię krótkich interferujących RNA (siRNA, z ang. small interfering RNA) do walki z nowotworami. Rozwijane przez polską firmę BS Biotechna rozwiązanie ma także umożliwić celowane dostarczanie do organizmu terapii przeciwnowotworowej. Ten projekt uzyskał niedawno dofinansowanie Agencji Badań Medycznych. Jak podkreślają naukowcy, opracowywane rozwiązanie jest innowacyjne, bo można je zastosować do różnych rodzajów raka. Technologia RNA jest uznawana za jedną z potencjalnie najbardziej użytecznych w leczeniu nowotworów i prewencji nawrotów choroby.