W przyszłości zaoszczędzisz - czyli nowa seria zasilaczy do notebooków od Hamy
1 kwietnia br. weszły w życie nowe wymogi dotyczące ekoprojektu dla zasilaczy zewnętrznych o mocy wyjściowej maksymalnie 250 W. Uwzględniając je, Hama postanowiła stworzyć serię kilkunastu zasilaczy, które dzięki specjalnym adapterom mogą być podłączane do notebooków.
Według nowych wymogów ekologicznych zasilacze zewnętrze powinny cechować się mniejszym zużyciem energii przy wysokiej wydajności, zmniejszonym zapotrzebowaniem na energię w przypadku nieużywania oraz być bardziej przyjazne dla środowiska. Jeśli chodzi o same zasilacze notebookowe, powinny one według Ministerstwa Środowiska rocznie oszczędzać 500.000 ton CO2 i 94 miliardy Wh. Aby było to możliwe, należy korzystać z zasilaczy spełanijących obecnie obowiązujące wymogi, jak te najnowsze od Hamy.
Ekologiczne rozwiązanie i asystent adapterów w jednym
Najnowsza seria zasilaczy notebookowych Hama cechuje się prostą formą i nowoczesnym designem. Do wyboru są produkty zarówno w wersji matowej, jak i błyszczącej. Zasilacze posiadają różne wejścia, dlatego mają wszechstronne zastosowanie - z powodzeniem można korzystać z nich w biurze lub w domu, w podróży, a nawet w aucie osobowym. Dzięki specjalnym adapterom zgodnym z aktualnymi wymaganiami sprzętowymi, które dołączane są do zestawu, użytkownik zyskuje możliwość podłączenia zasilacza do każdego notebooka. Warto wspomnieć, że dla wszystkich produktów z tej serii zaprojektowano spójne opakowanie. Jest ono przyjazne dla użytkownika, ponieważ wszelkie ważne informacje np. na temat mocy, napięcia na wejściu i wyjściu oraz dołączonych adapterów są zawarte w dobrze widocznym miejscu.
Najnowsze zasilacze notebookowe od Hamy to rozwiązania, które szczególnie zainteresują osoby lubiące być na bieżąco z nowinkami technologicznymi, a zarazem ceniące produkty przyjazne środowisku.
Cena produktów waha się między 8-100 EUR
Produkty będę dostępne w Polsce pod koniec tego roku.
Więcej informacji można znaleźć na stornie producenta: https://pl.hama.com/

Raport Bitget Wallet wykazuje, że portfele kryptowalutowe stają się uniwersalnymi centrami finansowymi

Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji

Dreame comes true – doskonały rok marki
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.