W przyszłości zaoszczędzisz - czyli nowa seria zasilaczy do notebooków od Hamy
1 kwietnia br. weszły w życie nowe wymogi dotyczące ekoprojektu dla zasilaczy zewnętrznych o mocy wyjściowej maksymalnie 250 W. Uwzględniając je, Hama postanowiła stworzyć serię kilkunastu zasilaczy, które dzięki specjalnym adapterom mogą być podłączane do notebooków.
Według nowych wymogów ekologicznych zasilacze zewnętrze powinny cechować się mniejszym zużyciem energii przy wysokiej wydajności, zmniejszonym zapotrzebowaniem na energię w przypadku nieużywania oraz być bardziej przyjazne dla środowiska. Jeśli chodzi o same zasilacze notebookowe, powinny one według Ministerstwa Środowiska rocznie oszczędzać 500.000 ton CO2 i 94 miliardy Wh. Aby było to możliwe, należy korzystać z zasilaczy spełanijących obecnie obowiązujące wymogi, jak te najnowsze od Hamy.
Ekologiczne rozwiązanie i asystent adapterów w jednym
Najnowsza seria zasilaczy notebookowych Hama cechuje się prostą formą i nowoczesnym designem. Do wyboru są produkty zarówno w wersji matowej, jak i błyszczącej. Zasilacze posiadają różne wejścia, dlatego mają wszechstronne zastosowanie - z powodzeniem można korzystać z nich w biurze lub w domu, w podróży, a nawet w aucie osobowym. Dzięki specjalnym adapterom zgodnym z aktualnymi wymaganiami sprzętowymi, które dołączane są do zestawu, użytkownik zyskuje możliwość podłączenia zasilacza do każdego notebooka. Warto wspomnieć, że dla wszystkich produktów z tej serii zaprojektowano spójne opakowanie. Jest ono przyjazne dla użytkownika, ponieważ wszelkie ważne informacje np. na temat mocy, napięcia na wejściu i wyjściu oraz dołączonych adapterów są zawarte w dobrze widocznym miejscu.
Najnowsze zasilacze notebookowe od Hamy to rozwiązania, które szczególnie zainteresują osoby lubiące być na bieżąco z nowinkami technologicznymi, a zarazem ceniące produkty przyjazne środowisku.
Cena produktów waha się między 8-100 EUR
Produkty będę dostępne w Polsce pod koniec tego roku.
Więcej informacji można znaleźć na stornie producenta: https://pl.hama.com/

Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji

Dreame comes true – doskonały rok marki

Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.