Wygodna technologia
Większość czasu przebywasz w domu, mieszkaniu, domku na drzewie, czy innym własnym kawałku podłogi, przygotowując prezentację do pracy (albo na uczelnię), układając po raz kolejny pasjansa lub oglądając następny odcinek ulubionego serialu na Netflixie? Tak? I te wszystkie czynności wykonujesz na mobilnym komputerze? A czy udało Ci się kiedykolwiek usiedzieć w jednym miejscu, w tej samej pozycji przez dłuższy czas? No właśnie, to wręcz nierealne, bo w pewnym momencie pojawia się ta nieodparta chęć zmiany, nawet o 180°. Jeśli brakuje Ci już pomysłów, jakie jeszcze wygodne pozycje w trakcie dłuższych sesji można przyjąć podczas korzystania z komputera, to mamy dla Ciebie kilka ciekawych propozycji, które sprawdzimy na podstawie Surface Go 2! To niewielkich rozmiarów, ultramobilne urządzenie 2w1 umożliwa konfigurację w kilku trybach, co sprawia, że dostosujesz je do każdych warunków - pracy, rozrywki i komunikacji z innymi. A teraz rozsiądź się wygodnie i zaczynamy!
Leżakowiec
Wydawałoby się, że dość klasyczna, ale w tym rozkładzie zarzucamy nogi na górną partię fotela lub kanapy, stopy mogą lekko wystawać (żaden problem) i kładziemy się resztą ciała, wygodnie na drugim fotelu, zachowując pełną stabilność w czasie, np. konsumpcji treści. W Surface Go 2 masz możliwość korzystania z urządzenia w trybie tabletu, co dodatkowo ułatwia oglądanie ulubionych seriali. Aha, i pamiętaj, że pod głową nie może zabraknąć podusi!
Czytelnik
Pozycja, w której chętnie oddasz się dłuższym treściom (nie tylko w długie, jesienno-zimowe wieczory). W tej konfiguracji nie leżysz, tylko komfortowo siedzisz. Z oparciem lub bez, to już zależy od Ciebie i czasu jaki spędzasz w tym ułożeniu. Jeśli masz w domu zwierzaka, to zdecydowanie może Ci towarzyszyć. Zapraszamy!
Sto(l)ik
Z przyjemnego dla Ciebie fotela, przenosimy się na równie przyjazne krzesełko. Tym razem jednak siadamy przy stole (ok, jeśli posiadasz biurko, to też będzie w porządku). Tutaj śmiało możesz przetransformować urządzenie Surface Go 2 w tryb laptopa i sięgnąć dodatkowo po mysz Surface Mobile Mouse. To kwestia preferencji, dla jednych idealny jest touchpad na klawiaturze, zaś inni wolą nawigować za pomocą myszy. Jak już zdążyłeś zauważyć, nie będzie to standardowa pozycja jaką zwykle przyjmujesz siedząc przy biurku. Nogi lądują na stole (przypominam, że jesteś w swoich czterech kątach, więc feel free!), a urządzenie z akcesoriami na meblu. W tym układzie masz swobodny dostęp jedną ręką do sprzętu, natomiast druga ręka bezwiednie spoczywa na nogach. W tym położeniu możesz także spokojnie pisać obiema rękoma. Bez wysiłku. Urządzenie jest w Twoim zasięgu.
Kreator
Cytując klasyka, „Rysować może każdy”, więc i o tej aktywności nie mogliśmy zapomnieć w tekście. A skoro już jesteśmy przy stole, to chwyć Surface Pen i zacznij tworzyć niezapomniane obrazy. Zawstydź samego Pablo Picasso!
Schodkowiec
Jeśli w przestrzeni, w której mieszkasz są schody, to będzie to pozycja idealnie dla Ciebie! To ustawienie sprzyja pozycji bocznej siedzącej, choć nie wyklucza półleżenia. W tym położeniu kickstand (podpórka) w Surface Go 2 jest na wagę złota, a możliwość dotykowej obsługi wyświetlacza rozwiązaniem nie do przecenienia.
Siłacz
Ułożenie w ten sposób może przypominać Ci pozycję na „ławeczce”, gdzie w pocie czoła zmagasz się z kolejną serią w wyciskaniu sztangi. A koledzy/koleżanki wokół Ciebie pilnują, żeby ciężar wracał do pozycji wyjściowej. W przypadku Surface Go 2, który waży nieco ponad pół kilograma nie ma żadnych obawach, że szybko się zmęczysz. I przede wszystkim nie będziesz potrzebował asekuracji.
Myszka
W latach 80. zespół Mr. Zoob nagrał jeden z najbardziej znanych przebojów w historii polskiej muzyki, „Mój jest ten kawałek podłogi”. I Ty możesz wybrać swój „kawałek podłogi”, siadając np. tuż obok drzwi balkonowych, gdzie w ciszy i spokoju (włączając piękny widok za oknem) skupisz się na swoich (nie)codziennych obowiązkach.

Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji

Dreame comes true – doskonały rok marki

Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.