Komunikaty PR

Wykorzystaj smartfon, by złożyć kreatywne życzenia swoim dziadkom

2021-01-21  |  13:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.47 MB )

Być może jesteś jedną z tych osób, które w tym roku nie spotkają się ze swoimi dziadkami. Ale pomyśl, ta sama sytuacja dotyczy dziś wielu ludzi. Dlatego potraktuj ją jako wyzwanie dla Twojej kreatywności i postaraj się, by Twoi dziadkowie poczuli, jak bardzo ich kochasz, pomimo odległości. Zespół Motoroli przychodzi Ci z pomocą w tym zadaniu i podpowiada, co możesz zrobić, korzystając ze swojego smartfonu.

Krótkie, szczere wideo, w którym mówisz, że ich kochasz

Zacznijmy od czegoś prostego, bo w prostocie i szczerości tkwi wielka siła. W kontaktach z bliskimi często zapominamy o tym, by mówić im, jak są dla nas ważni. Dlatego krótkie wideo to dobry pomysł, od którego możesz zacząć. Powiedz dziadkom coś od serca, a Twoje słowa na pewno ich wzruszą. Co więcej, babcia i dziadek będą mogli odtwarzać to nagranie, kiedy tylko będą chcieli. Czy może być lepszy prezent niż pozytywne, gorące emocje? Wykorzystaj przedni aparat smartfonu. Wybierz taki telefon, który zapewnia ostry i wyraźny obraz wideo z przedniej kamery, a jego mikrofon nagrywa czysty dźwięk. Na początek w zupełności wystarczy też stosowanie trybu automatycznego, który dostosuje ustawienia aparatu do panujących warunków. Dzięki temu skupisz się na treści nagrania, a nie technikaliach. Zwróć także uwagę na otoczenie – postaraj się wyeliminować wszystkie niepotrzebne dźwięki, by nie odwracały uwagi od Twoich słów. Wybierz przestrzeń, w której Twoja twarz będzie dobrze oświetlona.

Taneczne wideo

Jeśli jesteś osobą z ogromnymi pokładami energii i uwielbiasz tańczyć – to też może być świetny pomysł na życzenia na Dzień Babci i Dzień Dziadka. Ustaw telefon na statywie lub książkach, i nagraj układ taneczny połączony z życzeniami. Dziadkowie na pewno ucieszą się, widząc Twój występ i wysiłek, który wkładasz w przygotowanie nagrania specjalnie dla nich. Wielką pomocą przy samodzielnym nagrywaniu może okazać się obiektyw ultraszerokokątny umieszczony z przodu smartfonu – jak na przykład w motoroli moto g 5G plus – który pozwala uchwycić 4 razy więcej przestrzeni w kadrze w porównaniu ze standardowym obiektywem. Dzięki temu nie musisz ustawiać telefonu bardzo daleko od siebie, żeby zmieścić na nagraniu wszystko, co chcesz. To szczególnie przydatne, jeśli nie masz zbyt dużo przestrzeni, a jednocześnie chcesz wygodnie kontrolować, co rzeczywiście pojawi się na nagraniu.

Historyjka ze zdjęć

Ten pomysł, choć prosty, również wymaga kreatywności. Za to daje ogromną radość i poczucie, że mimo odległości jesteście razem. Wymyśl krótką historyjkę, do której zrobisz zdjęcia i z odpowiednimi, zabawnymi podpisami prześlesz dziadkom. Możesz skorzystać z darmowych edytorów, które pozwalają stworzyć takie minikomiksy, ale możesz też wysyłać pojedyncze zdjęcia z podpisami jedno po drugim. Oba sposoby mają swoje plusy. Tworząc kolaż, uzyskujesz jeden plik, który możesz dostosować i dopracować pod każdym kątem. Z kolei wysyłając pojedyncze zdjęcia, budujesz napięcie, które być może podsunie Ci jeszcze ciekawsze pomysły. Wybór należy do Ciebie.

Po prostu zrób śmieszne zdjęcia

To, co szczególnie łączy ludzi, to wspólne przeżywanie i odczuwanie emocji. Dzięki współczesnym smartfonom możemy z łatwością je przekazać. Zrób serię śmiesznych zdjęć, powygłupiaj się, pokaż swoją radość, którą Twoja babcia i Twój dziadek poczują, oglądając fotografie z Tobą. Jeśli chcesz, możesz wykorzystać kreatywne opcje aparatu w smartfonach Motoroli – zmienić stopień rozmycia tła (wystarczy użyć odpowiedniego suwaka w trybie portretowym), użyć funkcji koloru spotowego, która pozwala wybrać jeden kolor, a pozostałe zmienić w odcienie szarości – dzięki temu wybrany element jest jeszcze bardziej wyrazisty. Innym ciekawy efektem jest „ruchome zdjęcie”, które pozwala nagrać krótki film i zostawić ruch tylko w wybranym miejscu, a resztę obrazu zmienić w zdjęcie – użyj swojej kreatywności, by uzyskać niesamowite efekty!

 

Skorzystaj z tego, że Twój smartfon ma obiektyw ultraszerokokątny lub tryb portretu grupowego do selfie, który pozwala zmieścić więcej osób w kadrze. Zrób zdjęcie z bliskimi, by pokazać Waszym dziadkom, że o nich pamiętacie.

Wideorozmowa to naprawdę świetny pomysł

Pamiętaj, że nawet najlepsze pomysły i najbardziej kreatywne zdjęcia czy filmy nie zastąpią bezpośredniego kontaktu z bliskimi. Najlepszym sposobem dostępnym na odległość jest wideorozmowa. Wszystko, czego do niej potrzebujesz już masz – siebie i smartfon. W tym przypadku warto jednak, by długie działanie urządzenia zapewniała odpowiednio pojemna bateria. W motoroli moto g9 power ma ona niesamowite 6000 mAh, dzięki którym możesz prowadzić rozmowy przez wiele godzin bez obaw, że telefon nagle się rozładuje.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Premiery dystrybutora 4cv z okazji zbliżających się komunii Biuro prasowe
2024-04-18 | 17:45

Premiery dystrybutora 4cv z okazji zbliżających się komunii

Co szósty Polak planuje na prezent komunijny przeznaczyć od 700 do 1000 zł  Z badania „Polaków Portfel Własny: Wiosenne Wyzwania 2023” wynika, że 13 proc.
IT i technologie Motorola prezentuje nowe smartfony serii edge 50
2024-04-16 | 13:00

Motorola prezentuje nowe smartfony serii edge 50

16 kwietnia 2024 r.: Motorola zaprezentowała trzy nowe smartfony z rodziny edge: modele motorola edge 50 ultra, edge 50 pro oraz edge 50 fusion. Łączą one imponującą w swojej klasie
IT i technologie Słuchawki z rodziny moto buds już dostępne w Polsce
2024-04-16 | 13:00

Słuchawki z rodziny moto buds już dostępne w Polsce

16 kwietnia 2024 r.: Motorola wprowadziła do swojej oferty nowość - bezprzewodowe słuchawki douszne moto buds oraz moto buds+. Atrakcyjne zarówno wizualnie, jak i pod względem

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Maria Sadowska: Często kupujemy ubrania tylko na jeden sezon, a powinniśmy recyklingować modę. Ja jestem królową second handów

Wokalistka zauważa, że co kilka miesięcy do sprzedaży trafiają nowe kolekcje ubrań, a te, które jeszcze nie są zniszczone i mogłyby się przydać innym, lądują na śmietniku. Podobnie jest z różnymi urządzeniami elektronicznymi, sprzętem RTV i AGD. Nowe modele z dnia na dzień wypierają starsze, a góra elektrośmieci stale rośnie. Maria Sadowska apeluje więc, by zadać sobie trochę trudu i niepotrzebne telefony, tablety czy komputery oddać do odpowiedniego punktu, z którego trafią do recyklingu i utylizacji. Artystka docenia też kreatywność swojego męża, który maluje obrazy na starych, skórzanych kurtkach i tworzy w ten sposób nietuzinkowe elementy garderoby.

Media

Edyta Herbuś: Program „Tańcząca ze światem” łączy ze sobą moją pasję do podróży, tańca i odkrywania świata. Podczas nagrań wskakuję z jednej półki energetycznej w drugą

W nowej odsłonie programu „Tańcząca ze światem” Edyta Herbuś zabierze widzów do Jordanii. Jak zaznacza, plan wyjazdu był bardzo intensywny. Przez dziewięć dni ekipa realizująca pracowała po 12 godz., by pokazać niezwykłe, kulturowe i historyczne bogactwo tego fascynującego kraju. Tancerka zdradza też, że te wyjątkowe miejsca pozwoliły jej odkryć w sobie uśpione pokłady wrażliwości i stały się powodem wielu wzruszeń.

Konsument

Brytyjscy naukowcy dowiedli, że odczuwania szczęścia można się nauczyć. Trzeba jednak stale to ćwiczyć

Sześcioletnie badania, połączone z prowadzeniem kursów uczących tego, jak poprawić samopoczucie i stać się człowiekiem szczęśliwym, wykazały, że stosując odpowiednie strategie, można uzyskać zadowalające rezultaty. Przejście kursu prowadzonego przez naukowców z Uniwersytetu Bristolskiego umożliwia poprawę parametrów świadczących o samopoczuciu nawet o 15 proc. Okazuje się jednak, że zalecane ćwiczenia należy wykonywać trwale – w przeciwnym razie następuje regres do poziomu sprzed ich wdrożenia. Dobre wyniki badań skłoniły ich autora do wydania poradnika. Jego polskojęzyczna wersja ukaże się w maju.