Wysoce energooszczędne lampy Lena Lighting z certyfikacją środowiskową EPD
Dążenie do zrównoważonego rozwoju to dziś nie tylko wyznacznik odpowiedzialności za wspólne dobro, ale także chęć wywarcia realnego wpływu na rzeczywistość. Założenia zielonej transformacji konsekwentnie realizuje marka Lena Lighting, która otrzymała kolejny certyfikat środowiskowy Environmental Product Declarations dla opraw drogowych i parkowych Tiara LED, Strado LED oraz Skver LED, przyznawany przez Instytut Techniki Budowlanej.
Osiągnięcie neutralności klimatycznej to proces, w którym ogromną rolę odgrywa modernizacja oświetlenia. Dlatego coraz więcej polskich miast sięga po wysoce energooszczędne rozwiązania, minimalizujące pobór energii elektrycznej. Doskonałym przykładem marki, która od lat konsekwentnie działa w tym obszarze, jest Lena Lighting, która posiada certyfikat środowiskowy Environmental Product Declarations od Instytutu Techniki Budowlanej na oprawy drogowe i parkowe Tiara LED, Strado LED oraz Skver LED.
Environmental Product Declarations typu III to deklaracja o międzynarodowym zasięgu, przyznawana za dostarczanie przejrzystych oraz wiarygodnych informacji o wpływie produktu na środowisko naturalne. Przyznanie deklaracji poprzedzone jest skrupulatnymi analizami cyklu życia produktu – od etapu pozyskiwania surowców, przez samą produkcję, aż po utylizację bądź recykling.
- Jesteśmy niezwykle dumni, ponieważ uzyskanie kolejnego certyfikatu środowiskowego pokazuje, że nasze oprawy oraz oferowane rozwiązania technologiczne stanowią pożądaną odpowiedź na wyzwania przyszłości. Instytut Techniki Budowlanej, będący autorytetem w obszarze certyfikacji oraz deklaracji środowiskowych, nadał certyfikat EPD trzem naszym produktom: Tiara 2 LED, Strado LED oraz Skver LED. Zostały one zaprojektowane z myślą o neutralności klimatycznej. W przypadku każdej z opraw wdrożyliśmy procedurę obliczania śladu węglowego dla całego cyklu życia produktu – od pozyskania komponentów, poprzez produkcję oraz transport, np. przez morze, po etap eksploatacji oraz recyklingu. Stosujemy system obrotu zamkniętego, dzięki czemu nasze lampy mogą być nie tylko dostosowywane do bieżących potrzeb, ale też po zakończeniu cyklu życia stać się częścią nowych opraw. – mówi Marcin Buryan Dyrektor Produkcji Lena Lighting
Lampy z portfolio wielkopolskiego producenta są projektowane i wytwarzane z poszanowaniem środowiska naturalnego, natomiast ich eksploatacja wiąże się z generowaniem znaczących oszczędności energii. Unikalne konstrukcje i zaawansowane technologie, zapewniające wysoką efektywność świetlną oraz niwelację problemu zanieczyszczenia światłem sprawiają, że rozwiązania proponowane przez Lena Lighting w pełni wpisują się w założenia zrównoważonego rozwoju.
Tiara 2 LED, Strado LED oraz Skver LED to oprawy zapewniające imponującą skuteczność świetlną (na poziomie nawet 193 lm/W). Wykorzystują zaawansowaną technologię kierunkowych matryc wielosoczewkowych, dzięki czemu utrzymują stałą charakterystykę świetlną w czasie. Korpusy opraw oraz uchwyty wyróżniają się bardzo wysokim stopniem szczelności IP66 oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne IK09/ IK10, co ma wpływ na ich żywotność.
Oprawy Lena Lighting są kompatybilne z inteligentnym systemem sterowania światłem, co pozwala na zaprogramowanie ich zgodnie z naturalnym cyklem dobowym (dostosowanie natężenia strumienia świetlnego i barwy światła do warunków panujących na zewnątrz).
Posiadają certyfikaty: CE, RoHS, ENEC, ENEC+, Zhaga D4i, potwierdzające ich energooszczędność oraz bezpieczeństwo stosowania.
ITB jest instytutem badawczym, który prowadzi prace w obszarze budownictwa, architektury, a także dziedzin pokrewnych. Posiada akredytowany przez PCA Zespół Laboratoriów Badawczych (ZLB ITB).

Raport Bitget Wallet wykazuje, że portfele kryptowalutowe stają się uniwersalnymi centrami finansowymi

Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji

Dreame comes true – doskonały rok marki
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nowe technologie

Gwiazdy: Stresują nas galerie, więc wolimy zakupy online. W sieci łatwiej też znaleźć dobre promocje
Gwiazdy obecne podczas Domówki Amazon Prime zgodnie przyznają, że zakupy online bardzo ułatwiają życie i pozwalają zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Z powodu licznych obowiązków zawodowych czy też opieki nad dziećmi nie zawsze mają bowiem czas na wielogodzinne buszowanie po galeriach, natomiast oferta sklepów internetowych jest dostępna 24 godziny na dobę, co umożliwia dokonanie wyboru o każdej porze
Konsument
Konsumenci rynku telekomunikacyjnego narzekają na nieprzejrzyste oferty. Jeden z operatorów chce je wyeliminować

Co piąty Polak dostrzega pozytywne zmiany na rynku usług telekomunikacyjnych, głównie jego rozwój, zarówno pod kątem liczby ofert, jak i rozwoju technologii. Gorzej jednak wypada przejrzystość ofert – wynika z badania Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Konsumenci są zmęczeni skomplikowanymi taryfami i ukrytymi kosztami, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się proste pakiety. Dlatego też T-Mobile startuje z nową ofertą „Po prostu", z jednym, prostym abonamentem bez żadnych limitów.
Handel
Rynek piwa kurczy się w I półroczu 2025 roku. Zła pogoda w maju przyniosła 12-proc. spadek sprzedaży

Pierwsze półrocze br. to kolejny okres spadku rynku piwa w Polsce. I to mimo dynamicznego wzrostu produkcji i sprzedaży piwa bezalkoholowego. Zdaniem przedstawicieli Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie miały na to wpływ m.in. niesprzyjająca pogoda i negatywna narracja wokół branży piwnej. Ponadto wśród wyzwań, z jakimi musi się mierzyć rynek, są rosnące koszty prowadzenia działalności oraz przygotowania do systemu kaucyjnego, który zacznie obowiązywać już za trzy miesiące – wskazuje Mieszko Musiał, nowy prezes zarządu związku.