Zadbaj o bezpieczeństwo seniora podczas pandemii
Ostatnie miesiące są trudne dla wszystkich ze względu na nałożone restrykcje oraz ograniczenie kontaktów społecznych. Jednak to seniorzy są w grupie największego ryzyka zarażeniem wirusem. Polacy są bardzo rodzinnym narodem, który potrafi się zmobilizować i pomóc potrzebującym seniorom w tym trudnym czasie. Dowodem tego są zwiększone akcje pomocy sąsiedzkiej, czy działania charytatywne.
Obecnie ze względów bezpieczeństwa zalecane jest ograniczenie spotkań i bezpośrednich kontaktów ze starszymi rodzicami oraz dziadkami. Wiele z nas obawia się o ich zdrowie. Z pomocą przychodzą urządzenia z lokalizatorem GPS oferowane w ramach usługi Bezpieczny Senior, które można kupić w Bezpiecznej Rodzinie. Zegarek z funkcją telefonu oraz opaska S.O.S. mają na celu utrzymanie z nimi stałego kontaktu i możliwość szybkiej reakcji w sytuacji zagrożenia.
- W misję naszej firmy wpisane jest dbanie o bezpieczeństwo całej rodziny – dzieci, seniorów, zwierzaków, a także naszego domu, auta oraz cennych przedmiotów. W czasie pandemii, kiedy zostaliśmy zmuszeni do utrzymywania kontaktów na odległość, szczególnie chcemy mieć pewność, że nasi Bliscy są bezpieczni. Usługa Bezpieczny Senior, którą oferujemy naszym Klientom pozwala im zadbać o Bliskich i natychmiast zareagować w sytuacji pogorszenia zdrowia – mówi Paweł Biadała CEO Locon.
Zegarek z lokalizatorem GPS to wielofunkcyjne urządzenie, dzięki któremu Opiekun starszej osoby w każdej chwili może sprawdzić, gdzie przebywa Bliski. Opiekun otrzyma powiadomienie, gdy senior opuści wyznaczone strefy bezpieczeństwa (np.Dom) oraz gdy do niej powróci. Dzięki tej funkcji można być spokojniejszym o bezpieczeństwo Bliskiego. Przewagą tego urządzenia nad telefonem jest funkcja pozwalająca na decydowanie o tym kto może skontaktować się z seniorem, co pozwala ograniczyć niechciane połączenia z ofertami oraz chroni go przed oszustami. Senior ma także możliwość wykonywania połączeń głosowych ale tylko do kontaktów zapisanych w pamięci zegarka, co jest dodatkowym zabezpieczeniem. Jedną z najważniejszych funkcji jest możliwość wysłania powiadomienia S.O.S. przez seniora do jego Opiekuna, który dostanie je po kilku sekundach na swój telefon komórkowy i będzie mógł w porę zareagować, np. wzywając karetkę pogotowia. Dodatkowe udogodnienia, takie jak przypomnienie o zażyciu leków, ułatwiają codzienne funkcjonowanie seniora oraz dbają o jego zdrowie.
– Ze sklepu Bezpieczna Rodzina korzysta już ponad 1 Milion Klientów, współpracujemy ze wszystkimi największymi operatorami komórkowymi. Ponadto jesteśmy polską firmą i ciągle się rozwijamy – dodaje Paweł Biadała.
Nowoczesne technologie coraz bardziej ułatwiają dbanie o Bliskich na odległość. Pozostanie w kontakcie, ochrona zdrowia i zapewnienie bezpieczeństwa, dzięki jednemu urządzeniu to już nie odległa przyszłość, a usługa łatwo dostępna. Aplikacja Bezpieczny Senior, którą instaluje Opiekun, a także menu urządzenia są w języku polskim, co ułatwia obsługę. Instalacja oraz codzienne korzystanie z zegarka z lokalizatorem GPS jest bardzo intuicyjne.
Więcej informacji na stronie www.bezpiecznarodzina.pl.

Raport Bitget Wallet wykazuje, że portfele kryptowalutowe stają się uniwersalnymi centrami finansowymi

Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji

Dreame comes true – doskonały rok marki
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.